Vzrušujúca masáž vhodná pre jednotlivcov aj páry: Okorení váš milostný život!

Dali by ste sa nahovoriť? (Zdroj: GettyImages)

Uvoľnenie, príval energie, zbavenie sa napätia, prebudenie celkom netušených pocitov a prijatie vlastného tela – to všetko sľubuje tantrická masáž. Čo vás čaká, ak sa rozhodnete absolvovať ju v niektorom z masážnych centier?

Nahí na stole

Tantrická masáž je spojením klasickej masáže, masáže taoistickej, ktorá pracuje s energetickými centrami a tantrického učenia. Z pohľadu človeka, ktorý na tantrickú masáž príde zo zvedavosti a o tantrickom učení má len útržkovité informácie, je zásadným rozdielom medzi klasickou a tantrickou masážou úplná nahota. Hoci tantrici berú nahotu ako základnú ľudskú prirodzenosť, uznávajú, že nie každému musí byť príjemná a preto má klient možnosť rozhodnúť sa, kde sú jeho hranice. Masér má voči rozhodnutiu klienta absolútny rešpekt – ten je totiž hlavným pravidlom tantry.

Láskanie celého tela

Pred začatím masáže vysvetlí masér klientovi, o čo pri masáži ide, ako bude prebiehať a dohodne si s ním zámer masáže i hranice, za ktoré klient nie je ochotný ísť. Tantrická masáž je totiž celotelová, čo znamená, že sa nevyhýba ani intímnym partiám, v ktorých sa podľa tantry skrýva najdôležitejšie ohnisko životnej energie. Podľa priania klienta teda jej súčasťou môže byť aj vyvrcholenie.


Tiež by vás mohlo zaujať: Manželstvo bez sexu: Môže fungovať?


Dotyky a hladenie

Samotný masážny rituál začína navodením uvoľnenia relaxačnou hudbou, tlmeným osvetlením a vôňami. Masér klienta najprv hladí po rukách, hlave, vlasoch, prehrieva telo prikladaním teplých uterákov či špongií a následne pristupuje k olejovej masáži. Jemnými láskyplnými dotykmi stimuluje každučký kúsok tela, od nôh až po hlavu a okrem rúk môže používať aj rôzne pomôcky, ako napríklad vtáčie pierko či kúsok kožušinky – na ešte širšie rozvinutie škály pocitov.

Vzrušujúci záver

Ak klient súhlasí, pokračuje masáž aj do oblasti intímnych partií. Masérka Lucia, ktorá sa tantre venuje už niekoľko rokov vysvetľuje, že primárnym cieľom je uvoľnenie nahromadeného napätia: „U žien sa v oblasti panvového dna kumuluje množstvo napätia, ktoré dokážeme správnou technikou odblokovať.“ Hovorí, že veľa ľudí ešte na začiatku nie je úplne stotožnená s pocitom, že bude prijímať takéto dotyky od neznámeho človeka, no v priebehu masáže sa dostane do stavu uvoľnenia, v ktorom ich vníma ako absolútne prirodzené. „Klient dotyky iba pasívne prijíma a pocity spracúva sám v sebe. Nikto od neho nič neočakáva a je to teda úplne iný typ zážitku ako napríklad bežný milostný akt, pri ktorom si väčšina ľudí stanovuje métu – vyvrcholenie.“


Tiež by vás mohlo zaujať: Pravidelný sex: Viete, čo všetko dokáže liečiť?!


Čakajte nečakané

Očakávania spojené s tantrickou masážou sú rôzne. Lucia hovorí, že niektorí ľudia si centrá tantry zamieňajú s erotickými salónmi: „Medzi tantrickou masážou a poskytovaním erotických služieb je však jeden zásadný rozdiel a to zámer, s akým sa vykonáva. Kým v erotických salónoch ide o uspokojenie fyzickej túžby, dosiahnutie vzrušenia a následné „vybitie“ sa vyvrcholením, pri tantrickej masáži je zámerom budovanie energie, uvoľnenie organizmu, pomalé navodzovanie vzrušenia a následné využitie získanej energie na spustenie emocionálnych zmien v človeku.“  Ďalej vysvetľuje, že pri tantrickej masáži ide nielen o fyzický, ale aj o duševný dotyk, prepojenie energetických centier a naštartovanie procesov, ktoré odstránia frustrácie, psychické bloky i niektoré fyzické problémy.

Inšpirácia pre páry

Tantrická masáž dokáže pomôcť aj v intímnom partnerskom živote, či už ho považujete za uspokojivý alebo máte pocit, že vám to v spálni „neklape“ ako kedysi: „Množstvo klientov využíva skúsenosť z masáže ako zaujímavú inšpiráciu,“ hovorí Lucia a dodáva, že párom určite odporúča aj masáž vo dvojici, ktorá je nielen zaujímavým jednorazovým spestrením sexuálneho stereotypu, ale najmä cestou k väčšiemu telesnému i duchovnému porozumeniu dvoch ľudí.


Tiež by vás mohlo zaujať: Oživte svoj sexuálny život vonnými olejmi


Čo je tantra?

Základ tohto hinduistického učenia tkvie v práci so životnom energiou, v zmene pohľadu na to, čo je intimita. Tantra je založená na prijímaní života a uctievaní sexuality, ktorá pre tantrikov predstavuje životodarnú silu a cestu k extáze a osvieteniu.

Koľko stojí tantrická masáž?

Vzhľadom na úroveň intimity odporúčame absolvovať tantrickú masáž iba v overených centrách. V nich vás masáž vyjde od 100 Eur vyššie.

Zdroj: yellowpages-health.com, yellowpages-health.com, Vikória
Odporúčame