Za dvojitou bradou môže byť zlá poloha jazyka: Rozhýbte ho!

Žena

gettyimages

Skúste si však uvedomiť, kde máte položený jazyk, keď ste v pokoji, napríklad pri pozeraní televízie. Visí vám voľne v ústnej dutine? Padá na spodnú čeľusť a dotýka sa spodných zubov? Je najvyšší čas, aby ste sa zoznámili s mewingom.

Všimli ste si, že niektorí ľudia majú nevýraznú čeľusť a uvoľnenú, akoby ochabnutú bradu? Zrejme ste si pomysleli, že k nim len jednoducho príroda nebola dostatočne štedrá. V skutočnosti si ale za povolené kontúry čeľuste môžeme tak trochu sami. Naučte sa vďaka našim radám ukladať jazyk do správnej polohy a vyčarujte si krásnu a výraznú čeľusť.

Aj jazyk sa dá trénovať

Ak jazyk nie je v správnej polohe, zvyčajne dýchame ústami. To spôsobuje zlý rast tváre, žuvacie svaly ochabnú a kontúry získajú nepekný oválny tvar. O vzťahu medzi pokojnou pozíciou jazyka a tvarom čeľuste sa v súčasnosti pomerne živo diskutuje. Vedci sa však tejto téme venujú už stáročia. Novodobým priekopníkom je doktor Mike Mew, ortodontista z Royal London Hospital, ktorý definoval správnu pozíciu jazyka známu ako „mewing“.

Ide vlastne o správnu orálna technika uloženia jazyka v dutine ústnej, ktorá priamo ovplyvňuje vzhľad a tvar sánky. Spočíva v tom, že jazyk pritlačíme k hornému podnebiu, ľahko zatneme zuby, a pritom dýchame nosom. Pretože naše kosti lebky nie sú úplne spevnené a jazyk je silný sval, postupne dochádza k rozšíreniu lícnych kostí a spevneniu hornej a spodnej čeľuste. Je veľmi dôležité mať ho v tejto pozícii neustále. Vďaka svalovej pamäti sa postupom času táto poloha stane zautomatizovanou.

Náš tip na zaujímavé podujatie: Richard Müller a hostia – Šansóny a iné piesne

Nielen pre krajšiu tvár

Treba povedať, že väčšina ľudí má správnu techniku osvojenú bez toho, aby si to vôbec uvedomili. Ak k nim nepatríte, mewing bude pre vás to prvé orechové. Ukladanie jazyka na spodnú časť podnebia je totiž abnormalita, ktorá destabilizuje protichodnú silu spodnej čeľuste a maxilly, teda hornej čeľuste. Hoci nejde o žiadny novodobý kozmetický trend, pomocou neho získajú kontúry vašej tváre krajší vzhľad a čeľusť a lícne kosti budú jasne zadefinované. A nielen to. Zbavíte sa zlozvyku dýchať ústami, a keďže dýchanie nosom je prirodzené a zlepšuje kapacitu pľúc, určite to stojí za skúšku.

Mewing si vyžaduje trochu cviku a hlavne trpezlivosti.

Ako na to?

Rozhodli ste sa, že vyskúšate korektívnu silu mewingu? Treba zdôrazniť, že ide o dlhodobejšiu záležitosť, takže to bude chcieť trochu cviku a hlavne trpezlivosti.

  1. Jazyk by ste mali mať na hornom podnebí uložený celý, vrátane jeho zadnej časti, takže by sa mal akurát zmestiť medzi vaše stoličky.
  2. Ak robíte mewing správne, budete cítiť určitý tlak v strednej časti tváre, na brade, čeľusti aj podnebí.
  3. Spočiatku to môže byť únavné, pretože vaše jazykové svaly sú pravdepodobne slabé. Dobrou správou však je, že systematickým trénovaním sa váš mozog doslova preškolí a nová poloha bude pre vás samozrejmosťou.

Mohlo by vás zaujať: Vyrážky, opuchy či tmavšie škvrny: Čo o vašom zdraví prezradí pohľad do zrkadla?

Najdôležitejšie je prehĺtanie

Hlavnou výhodou tejto techniky je správne pitie tekutín. Vytvára silný tlak na vrchné podnebie, je zodpovedné za jeho rozšírenie a následné viditeľné zmeny v našom vzhľade. Aby ste správne prehĺtali, zatlačte jazyk proti podnebiu, výraz tváre nechajte nezmenený. Budete cítiť zdvihnutie štítnej žľazy a tlak jazyka proti podnebiu. Naučiť sa to je skutočne dôležité, ak totiž túto časť podceníte, účinky sa nedostavia. Aj pri mewingu, samozrejme, platí, že čím skôr s ním začnete, tým lepšie výsledky dosiahnete. Vzdávať sa však nemusíte ani vo vyššom veku. Tvár je totiž stále elastická a budete prekvapení, ako príjemne sa jej vzhľad dokáže zmeniť len vďaka jazyku.

Aké máte skúsenosti s dvojitou bradou vy? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdroj: Mirka, gettyimages, Youtube
Odporúčame