Zabijaci sexuálneho života: Zistite, ako s nimi skoncovať raz a navždy

Muž

thinkstockphotos.com

Sex už nie je taký ako býval a vy si neustále kladiete otázku, prečo je to tak? Dôvodov je mnoho. Stres, depresie, prípadne nízka mienka o vlastnom tele, to všetko prispieva k úpadku sexuálneho života. Stačí však vynaložiť trochu snahy a popracovať na veciach, ktoré ho brzdia.

Najhoršie sú neustále hádky

Ak sa s partnerom každý deň hádate, je úplne jasné, že na sex nemáte náladu. Vyhýbajte sa preto neustálym škriepkam o zbytočnostiach. Nikdy nechoďte spať rozhádaní a vždy sa snažte čo najskôr uzmieriť.

Ak ste sa navzájom odcudzili treba to čo najskôr vyriešiť a nečakať na najhoršie. Vzťahy sú o kompromisoch a odpúšťaní. Večným hnevom aj tak nič nedosiahnete. Vždy sa radšej konštruktívne porozprávajte a neútočte na seba. Udobriť sa môžete aj sexom.

Spomaľte a nestresujte sa

Je pravda, že stres dokáže v pracovnom nasadení motivovať. Núti vás konať rýchlo a efektívne. Ak však trpíte permanentným stresom, sex je posledná vec, na ktorú myslíte. Zamyslite sa preto, čo vám ho spôsobuje. Zastavte sa na moment a spomaľte. Nájdite si čas na svoju polovičku, vypnite telefónzabudnite na starosti aspoň večer, keď ste doma.


Mohlo by vás zaujímať: Sex po päťdesiatke: Čo všetko sa v posteli zmení vekom?


Ste zavalený množstvom práce

V prípade, že od nadriadeného či nadriadenej dostávate prehnané množstvo práce, prejavuje sa to aj v domácom živote. Príliš veľa práce znamená stres, prepracovanosť a zanedbávanie svojej rodiny.  Nie je ľahké nájsť odvahu a povedať, že potrebujete viac oddychu a voľného času. Sex je základom zdravého vzťahu a ak vám naň kvôli práci nezostáva čas, môžete si zničiť celé manželstvo. Práca teda nech ostane prácou a doma riešte iba rodinné záležitosti.

Začnite si veriť

Nepozerajte po iných a nezáviďte im. Komplexy zahoďte za hlavu. Každá časť vášho tela je jedinečná a odlišuje vás od ostatných. Čím skôr sa naučíte oceniť vlastné telo, tým budete šťastnejší. Ak chcete získať kondičku a cítiť sa vo vlastnom tele o čosi lepšie, nikdy nie je neskoro na to, aby ste začali športovať. Skúste zo začiatku rýchlu chôdzu, beh alebo plávanie, ktoré vám vyformuje postavu.


Mohlo by vás zaujímať: Sexuálne zákony, z ktorých pôjdete do kolien: Za nedodržanie vám hrozí poriadny trest


Môžu to byť aj lieky

Nechuť k sexu môžu spôsobovať aj niektoré lieky, či už to sú prípravky na krvný tlak alebo antidepresíva. Nevysaďte ich mimovoľne a bez rady lekára, pretože by to mohlo byť nebezpečné. Vždy čítajte príbalové letáky a všímajte si, či ste po užití nejakých liekov bez sexuálneho libida. Ak ste takúto zmenu na sebe spozorovali, zistite či neexistuje nejaká iná alternatíva.

Zlom menom menopauza

V menopauze prichádza v živote ženy zlom. Nastávajú rôzne komplikácie ako nadmerné potenie, vypadávanie vlasov, vyrážky, nespavosť… Život ženy je komplikovanejší, ako býval dovtedy.

Sebavedomie klesá a to obmedzuje aj sexuálny život. Môže za to aj bolestivá a suchá vagína. V tomto prípade sa poraďte sa so svojim ženským lekárom, ktorý vám odporučí kvalitné prípravky na bezbolestný sex.


Ako sa darí prekonávať úpadok sexuálneho života vám? Napíšte a poraďte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Lenka
Odporúčame