Zachráňte rodinný rozpočet: Máme pre vás rady z prvej ruky, ako ročne ušetriť tisícky eur

Eurá v sklenenej nádobe

Šikovnými trikmi možno výrazne ušetriť (Foto: GettyImages)

Nevychádza vám mesačný príjem na vaše výdavky? Alebo si len chcete urobiť rezervu či našetriť? Dnes vám predstavíme Cindy Livesey, majsterku v šetrení, ktorej sa za 10 rokov podarilo ušetriť takmer 100-tisíc dolárov. Jej rady sa vám určite zídu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Cindy Livesey (@livingrichwithcoupons),

Jej manžel prišiel o prácu

Cindynu príbeh začal v deň, keď jej manžel – živiteľ rodiny, prišiel o zamestnanie. Uvedomila si, aké dôležité je znížiť nutné výdavky, aby rodina ustála toto náročné obdobie. Rozhodla sa šetriť na všetkom. Sledovala rôzne akcie, kupovala len nevyhnutné veci. Tak sa jej za rok podarilo pri bežných nákupoch ušetriť až 8-tisíc dolárov.

„Pred desiatimi rokmi sme mali dve nové autá, bývali v nádhernom dome, často sme sa chodili navečerať von. Deti chodili do súkromných škôl a potom, čo môj manžel prišiel o prácu, som si uvedomila, že sme naozaj žili vysoko nad náš limit,“ priznáva Cindy.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Cindy Livesey (@livingrichwithcoupons),

Zo šetrenia koníček

Cindy zistila, že je dobrá v šetrení, za 10 rokov ušetrila takmer 100-tisíc dolárov. So svojimi radami sa začala deliť aj s ostatnými. Založila stránku Living Rich with Coupon (bohatý život s kupónmi), na ktorej učí ľudí učí, ako vyjsť s peniazmi:

„Snažím sa čitateľom ušetriť peniaze. Viem, ako sa ťažko zarábajú. Preto by sme ich nemali míňať na zbytočnosti. Pre mňa bolo šetrenie nevyhnutnosť. Začala som porovnávať cenu potravín a drogérie. Svoje postrehy som si najprv písala do osobného blogu, ten sa neskôr stal základom pre moju webovú stránku.“ Je presvedčená o tom, že keď to dokázala ona, dokážu to aj ostatní. „Všimla som si, že okrem hypotéky najviac peňazí ide práve na bežné nákupy. Našťastie sa s tým dá čo-to urobiť,“ dodáva.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Cindy Livesey (@livingrichwithcoupons),


Mohlo by vás zaujať: Dá sa nakupovať zdravo, kvalitne a pritom lacno? S našimi overenými tipmi to zvládnete


Základom sú kupóny

Podľa jej slov ich pravidelne využíva len málokto z nás. Väčšinu z nich získate formou registrácie do rôznych obchodných reťazcov, kde ste sa stali pravidelným zákazníkom. To však nie je všetko. Treba vedieť, kedy ich využiť a vopred si napísať, na čo ich použijete.

„Pravidelným používaním kupónov, sledovaním výpredajov a vytvorením si zásob dokážete celkové výdavky znížiť až o 50 percent,“ hovorí Cindy na svojej stránke. Taktiež môžete vyskúšať jej ďalšie rady:

Urobte si prehľad mesačných výdavkov.
Prepočítajte si cenu výrobku na hmotnosť: Nie všetko, čo je v akcii, je naozaj lacnejšie. Pozor na to!
Napíšte si zoznam jedál, ktoré budete počas týždňa variť a držte sa ho.
Investujte do mrazničky: Miesto drahého mäsa s radšej kúpte polovicu prasaťa alebo kravy. Mäso si môžete naporciovať doma aj sami. Vyjde vás tak podstatne lacnejšie.
Nekupujte to, čo aj tak nikto nezje: V každej domácnosti sa nájde niečo, čo sa pravidelne vyhadzuje. Niekde špenát, inde brokolica, šampiňóny či zaváraniny. Ešte predtým, než to niekto kúpi, si dajte otázku: Naozaj to bude mať kto jesť?

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Cindy Livesey (@livingrichwithcoupons),


Ako sa darí nejaké to euro ušetriť vám? Napíšte ostatným čitateľom tipy ako na to v diskusii pod článkom.

Zdroj: Plnielanu.sk
Odporúčame