Zázrak z francúzskej borovice: Pre zdravé srdce a pleť bez stareckých škvŕn

Staršia žena

thinkstockphotos.com

Možno ste už o ňom počuli, možno ešte nie. Dôležitejšie je, že pycnogenol je prírodný doplnok výživy, ktorý má liečivé schopnosti a výrazne pomáha pri liečbe mnohých ochorení – od kardiovaskulárnych problémov až po zlepšenie stavu pleti. Pri akom probléme by mohol pomôcť aj vám?

Obklopená Pyrenejami a vinicami v Bordeaux

Pycnogenol je extraktom z kôry juhofrancúzskej borovice, ktorá rastie najmä v lesoch Landes, rozkladajúcich sa na obrovskej ploche okolo Biskajského zálivu, nachádzajúceho sa medzi vinicami Bordeaux a štítmi Pyrenejí. Ich kôra je silná, tmavo červeno-hnedá a do hĺbky rozštiepená. Veľmi dôležitý je aj proces výroby, pretože kôru, z ktorej sa pycnogenol získava je potrebné spracovať najneskôr do 48 hodín od oddelenia kôry zo stromu.

Komplex výživných látok

Pycnogenol disponuje liečivou silou najmä vďaka svojmu obsahu, ktorý je veľmi cenný a vysoko koncentrovaný v porovnaní s inými doplnkami výživy. Jeho účinnými zložkami sú najmä antioxidanty, bioflavonoidy, ale aj prokyanidíny. Navyše boli v jeho zložení nájdené aj organické kyseliny, ktoré tak isto patria medzi prírodné látky prospešné pre zdravie.


Mohlo by vás zaujať: Tekvicový olej: Má skvelú chuť, bieli starecké škvrny a pomáha hustejším vlasom


Kedy je pycnogenol účinný?

Pycnogenol si môžete zadovážiť na podporu liečby, resp. ak vás trápia:

  • posilňuje stenu ciev a zlepšuje krvný obeh,
  • chráni pred kardiovaskulárnymi ochoreniami,
  • chráni pred alergiami,
  • stimuluje imunitu,
  • znižuje zápaly v tele,
  • predchádza a pomáha pri hyperaktivite,
  • chráni pred voľnými radikálmi,
  • chráni pre starnutím organizmu.

Zbavte sa s ním stareckých škvŕn

Účinkami pycnogenolu na rôzne medicínske problémy sa zaoberalo už množstvo štúdií. Jedna z nich sa však zamerala aj na jeho účinky na výživu a ochranu pleti. Vedci dospeli ku zaujímavým záverom. Výskum z roku 2012, na ktorom sa zúčastnilo 112 žien, ukázal, že výťažok z kôry juhofrancúzskej borovice – pycnogenol, je účinný pri znižovaní pigmentácie a stareckých škvŕn, ktoré vznikli v dôsledku vystavovania sa nadmernému množstvu slnečných lúčov.


Zakúpte si na fitlekaren.sk produkty obsahujúce pycnogenol


Výskum preukázal pokles pigmentácií

Ženy, ktoré sa na výskume zúčastnili boli vybrané náhodne. Výskum trval 12 týždňov, počas ktorých boli skúmané ženy rozdelené do dvoch skupín. Jedna z nich mala za úlohu užívať každý deň 40 mg. pycnogenolu a tá druhá zas dávku 100 mg. pycnogenolu jeden krát za deň. Vedci po skončení výskumu potvrdili významný pokles kožných pigmentácií a to ako u skupiny s nižšou, tak aj vyššou dávkou.

Ochrana pred viac ako 60 chorobami

Pycnogenol je vďaka svojmu zloženiu tak účinný, že vás pomáha chrániť predmnohými obávanými chorobami. Pomáha totiž veľmi účinne bojovať proti voľným radikálom, ktoré zapríčiňujú viac ako 60 rozličných ľahších, ale aj život ohrozujúcich ochorení. Medzi tie najvážnejšie patrí rozhodne rakovina, ale ich silný vplyv bol dokázaný aj v rozvoji Alzheimerovej, Parkinsonovej choroby či artritídy.


Máte skúsenosti s pycnogenolom? Napíšte ich ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Oliver
Odporúčame