Zbavte sa celulitídy účinne: K hladkým stehnám vám pomôžu tieto procedúry

Žena

gettyimages

Väčšinou ju vnímame ako estetický problém a najradšej by sme sa jej hneď zbavili. Základom úspechu je zdravá životospráva a pravidelný pohyb. Napriek tomu celulitída trápi aj veľa štíhlych a zdravo žijúcich žien.

Nepekné podkožné hrboľčeky postupne stláčajú cievy, spomaľuje sa cirkulácia a odvádzanie toxínov z organizmu. Dôsledkom je opuch končatín sprevádzaný bolesťou nôh. Na miernejšie formy v začiatkoch väčšinou postačí domáca masáž, v tých vážnejších prípadoch treba zvážiť odbornú pomoc. Aké metódy patria medzi tie najúčinnejšie?

Lymfodrenáž

Patrí k najvyhľadávanejším metódam. Podstatou je zvýšenie lymfatického odtoku a odplavovanie odpadových látok ručnou masážou alebo pomocou prístrojov. Tieto spôsoby sa oplatí kombinovať. Pri klasickej lymfodrenáži využíva masér krúživé hmaty a smeruje pohyby s ohľadom na prirodzený smer toku lymfy. Pritom sa venuje najviac postihnutým miestam. Ošetrenie trvá v priemere hodinu.

Ak si oblečiete špeciálny overal, postará sa o vás LPG prístroj. Jeho valčeky využívajú vákuovú vlnu, uvoľňujú tuk z podkožia, rozbíjajú ho na menšie časti, podporujú mikrocirkuláciu krvi a lymfy, produkciu kolagénu a elastínu. Prístroj pomáha aj pri odbúraní nadbytočných kilogramov. Ceny masáží sa pohybujú v rozmedzí od 35 do 50 eur, pričom sa odporúča aspoň 6 – 10 procedúr.

Mohlo by vás zaujímať: Celulitída na stehnách nepoteší nikoho: Obmedzte ju na minimum

Ultrazvuk (kavitácia) a rádiofrekvencia

O účinnosti ultrazvuku ako samostatného ošetrenia sa už diskutuje dlho, vhodné je ho spojiť s rádiofrekvenciou. Pôsobením ultrazvukových vĺn na postihnutú oblasť dochádza k rozbitiu membrány tukovej bunky, jej obsah sa dostáva do lymfatického systému a je prirodzene odplavený von z tela. Rádiofrekvencia preniká do väčšej hĺbky tukových buniek. Tie sa zahrievaním rozpúšťajú, urýchľuje sa odvedenie látok do lymfatického systému. Má výrazne vyšší efekt napnutia a spevnenia pokožky. Procedúra trvá 20 – 60 minút, výsledky sú viditeľné už po prvom ošetrení, no dlhodobý efekt si vyžaduje 4 až 8 procedúr počas 7 – 10 dní. Cena ošetrenia je okolo 100 eur, samostatné procedúry stoja 20 – 50 eur.

Rázová vlna

Dnes je veľmi účinnou prevenciou i liečbou celulitídy metóda ESWT. Kombinuje mechanické masírovanie s vysokou frekvenciou a stimuláciu kože a podkožia zvukovou rázovou vlnou. Cieľom je naštartovať spaľovací proces v tukovom tkanive, zlepšiť prekrvenie a stimulovať tvorbu kolagénu. Po ošetrení treba dodržiavať zvýšený pitný režim, ktorý z tela odplaví tukové látky a metabolické toxíny uvoľnené počas zákroku. Odporúča sa absolvovať aspoň 5 ošetrení, a to 1 až 2-krát týždenne. Cena väčšinou závisí od počtu ošetrených oblastí, napríklad paže vás môžu vyjsť na 30 eur, stehná na 80 eur.

Mohlo by vás zaujímať: Celulitíde a striám sa vyhne len málokto: Čo ich spôsobuje a ako sa ich zbaviť

Kryolipolýza

Táto procedúra je zameraná na zničenie tuku. Pôsobením chladu sa tukové bunky riadene zmrazujú, skryštalizujú, odumrú a lymfatickým systémom sa dostanú von z tela. Ošetrenie trvá približne 30 až 45 minút a cena sa pohybuje od 15 do 90 eur. Na konečný výsledok si počkáte 6 – 8 týždňov.

Na čo pri výbere procedúry myslieť?

  • Vyberte si zariadenie s dlhoročnými skúsenosťami a kvalifikovaným personálom, ktorý vás vopred poučí o počte ošetrení, trvaní, cene, kontraindikáciách a možných reakciách pokožky.
  • Zhodnoťte si všetky pre a proti vybranej procedúry.
  • Výsledok nemusí byť 100 %-ný. Čím vyšší stupeň celulitídy, tým dlhší čas liečby.
  • Nezdravá strava a málo pohybu znamená, že sa „pomarančová koža“ opäť prihlási o slovo.

Ako sa darí účinne bojovať s celulitídou vám? Napíšte ostatným čitateľom tipy do diskusie pod článkom.

Zdroj: Vlaďa, gettyimages
Odporúčame