Zdeněk Svěrák smiech miluje: Ale toto ho vie rozčúliť!

Zdeněk Svěrák

SITA

Výraz „muž pod papučou“ má v našich končinách neveľmi lichotivý charakter. Aj medzi najznámejšími česko-slovenskými hercami sa však takí nájdu a zrejme im to vôbec nevadí.

Fakt, že Zdeněk Svěrák je veľmi nekonfliktný človek, nie je nijakým tajomstvom. Určitú časť z tejto jeho vlastnosti zdedil aj syn a režisér Jan, ktorý prezrádza: ,,Myslím si, že do istej miery som po ňom zdedil určitú ustrašenosť, to áno. Ale keď cítim, že mi niekto vyslovene ,,serie na hlavu“ a chce niečo na môj úkor podniknúť, tak sa ozvem. Mám totiž príklad toho tatínka, ktorý sa neozve nikdy alebo takmer nikdy – pokiaľ sa naozaj nenaštve. A toto mu vyčítam aj vo vzťahu s maminkou, že je pod papučou. Ale jemu to vyhovuje, aj keď ja sám by som to doma tak nechcel.“

Romantika u Adyho Hajdu: Manželku čakám s večerou a vínom!

Politici ho rozčuľujú

Pri preberaní Ceny za umeleckú výnimočnosť v kinematografii na Medzinárodnom filmovom festivale v Bratislave Zdeňek Svěrák predsa len prezradil, že ho niečo dokáže rozčúliť. A je to rovnaká vec, ako neraz vyvedie z pokoja nás. „Spoľahlivo ma dokážu rozčúliť naši politici. To je až o zdravie, ako ma politika rozčuľuje. Ale voliť chodím, lebo nevoliť je úplne najhoršie. To už by sme im nechali všetko. Rozčúli ma aj krivda – keď ma niekto podozrieva z niečoho, čo som neurobil alebo čo som nechcel,“ povedal známy herec a scenárista.

Prejedzte sa k dobrej nálade

Vtipy sú korením života

Predstaviteľ Františka Louky v oscarovom Koľjovi prezradil aj to, čo mu naopak dokáže zdvihnúť náladu a rozveseliť ho. „Behom natáčania človeku pomáha, keď si hovorí s inými hercami nejaké vtipnosti. Ja potrebujem k životu smiech rovnako ako kyslík. Keď mi niekto povie vtip, ktorý ma nadchne a na ktorom sa zasmejem až mi tečú slzy, cítim sa fyzicky lepšie. Ako keby som sa nadýchol čistého kyslíka.,“ vysvetľuje. „Ale všimol som si, že teraz je obdobie, keď je málo vtipov – a mne to chýba.“

Pozrite si niektoré z našich vtipných videí

Prechádzkár

Okrem humoru šéf Divadla Járy Cimrmana dokáže skvele relaxovať pri pobyte na čerstvom vzduchu. V divadle mu vraj hovoria prechádzkar, pretože keď súbor príde do nejakého mesta o niečo skôr, vezme si čapicu a ide sa rýchlym krokom prejsť kamkoľvek. ,,Žiaľ, už si dávam ruky za chrbát ako dôchodca. Vždy keď si to uvedomím, rýchlo ich dám dole, pretože nechcem vyzerať ako dedko. Ale idú tam samy, pretože tá kostra sa tou pózou akosi vzpriamuje,“ dodáva Zdeňek Svěrák.

Nordic walking: Radosť z chôdze o paličkách

Zdroj: SITA, SITA, Dora
Odporúčame