Zimná dovolenka netradične: Vymeňte zasnežené zjazdovky za morské vlny

Tunisko

sxc.hu

Dovolenka v zime, čoraz obľúbenejšia alternatíva k letnej dovolenke. Čo takto stráviť pár dní počas chladnej zimy kdesi na pláži v teple? Nemusíte sa obávať vysokých cien, práve naopak. V zime si vašu dovolenku vychutnáte za najlepšie ceny.

Najhlavnejším dôvodom sú pre mnohých výhodné ceny. Často nájdete v ponuke cestovných kancelárií najrôznejšie exotické destinácie za zlomok ich ceny v letnom období. Medzi najväčšie výhody patria aj prázdne pláže, kde sa nemusíte tlačiť, možnosť netradičnej dovolenky a pre mnohých aj znesiteľnejšie teploty. Ak neznášate extrémne horúčavy, dovolenka v zime je pre vás tým pravým.

A nevýhody? Ide o termín v zime, ktorý nemusí práve každému vyhovovať. Budete sa musieť zmieriť aj s nižšou teplotou mora, ak ste zimomravý, pravdepodobne si až tak veľa vodných radovánok neužijete. Takéto dovolenky sú ideálne predovšetkým na spoznávanie cudzích krajín a kultúr.

Kedy si vybrať svoju zimnú dovolenku? Najlepšie čo najskôr. Pri zimných dovolenkách sa totiž len veľmi výnimočne stretneme s last minute ponukami. Ceny sú najvýhodnejšie v predstihu a ak pomýšľate nad zimnou dovolenkou v teple, nie je čas váhať.


Mohlo by vás zaujímať: Krásne more a bohatá história: Objavte tajuplný Egypt ešte tento rok!


Tunis a Egypt – zimná klasika

Pre našinca ide o cenovo najprijateľnejšie destinácie. Takúto zimnú dovolenku si môžete dopriať už od 350 eur vrátane letenky, ubytovania na celý týždeň a all inclusive stravovania. Naozaj ide o lákavú ponuku. Za podobnú cenu sa v lete dostanete na oveľa menej zaujímavé a atraktívne destinácie. Ani počas najtuhšej zimy v týchto krajinách neklesajú teploty pod 20 stupňov. Na jar to je ešte o päť viac. Ak ste jemne otužilý, doprajete si aj zimné kúpanie v prekrásnom azúrovom mori. Aj pri takýchto teplotách si pobyt na slniečku užijete a pekné slnečné počasie s príjemnými teplotami je ideálne na spoznávanie novej krajiny.

Dubaj a Thajsko, populárna exotika

Aj tieto destinácie sú veľmi populárne. Za o niečo vyššiu cenu, na úrovni okolo 1 000 eur sa dostanete na tie najkrajšie miesta. Aj Spojené arabské emiráty aj Thajsko v zime ponúkajú teploty šplhajúce sa ku hranici 30 stupňov a práve v zime je napríklad v Thajsku vrchol turistickej sezóny.

Exotický Omán vás bude stáť od 900 eur, čo je na tak zaujímavú destináciu naozaj prijateľná cena. Oddych na pláži počas obdobia, keď u nás zúria mrazy má niečo do seba. Najvyššia možná miera starostlivosti za výhodnú cenu je pre mnohých veľmi lákavou ponukou.


Mohlo by vás zaujímať: Najobľúbenejšie dovolenkové destinácie Slovákov: Viete, ktoré to sú?


Tá najväčšia exotika

Kuba či Dominikánska republika. Krajiny, ktoré by za normálnych okolností navštívilo len málo z nás. V zime sa do nich môžete dostať tiež za cenu od 1 000 eur. Samozrejme, záleží na hoteli, ktorý si vyberiete, no ušetriť v porovnaní s letom môžete stovky eur. Vysoké teploty, teplé more – skrátka počasie, na aké nie ste u nás zvyknutí ani počas najteplejších letných dní.

Zaujímavou alternatívou k typickým pobytovým dovolenkám sú aj exotické plavby na lodi. Nepôjdete k moru, ale priamo naň. Týždňové plavby na lodi s vybavením ako 5 hviezdičkový hotel a all inclusive v Karibiku stoja od 600 eur vyššie. Ak vás neťahajú takéto diaľavy, užiť si môžete plavbu po Stredozemnom mori, alebo chladnejšie oblasti Škandinávie či Anglicka. Ceny takýchto plavieb v zimných termínoch sa pohybujú na úrovni 300 eur.

More aj v zime

Medzi ďalšie zaujímavé zimné dovolenkové destinácie patria aj Kanárske ostrovy, Maroko, Maledivy, Seychelly, Maurícius či Bali. Miesta zaváňajúce exotikou, no počas zimy sa do nich môžete pozrieť aj vy. Doprajte si čosi netradičné, zimnú dovolenku avšak nie zasnežené zjazdovky. Teplé slnko a more, v ktorom sa môžete kúpať aj v januári. Príjemný pocit popíjať kokosové mlieko kdesi na pláži namiesto horúceho čaju v bufete na svahu. Vítaná zmena, ktorú vám určite budú všetci závidieť.


Ktorú destináciu by ste v zimnom období odporučili ostatným čitateľom vy? Napíšte do diskusie a vyhrajte víkendový pobyt alebo niektorú z ďalších cien v našej súťaži. Nezabudnite uviesť platný email.

Zdroj: sxc.hu, sxc.hu, David
Odporúčame