Zlozvyky, ktoré ničia váš sexuálny život: Porazte ich a užite si chvíle vášne naplno!

Muž

thinkstockphotos.com

Milovanie a erotika nemusia so stúpajúcim vekom vôbec strácať intenzitu. Mení sa telo, psychika aj priority, ale chuť na partnera by mala ostať rovnaká. Vyhnite sa zlozvykom, ktoré postupne uberajú so sexuálnej radosti a tešte sa vášni aj s pribúdajúcimi rokmi.

Bez cukru to ide lepšie

Univerzita v Chicagu sa dlhodobo venovala otázke sexuálneho života v spojitosti s cukrom a sexuálnym životom. Výsledky zistili zaujímavú skutočnosť. Diabetici nemali sexu síce menej, ale jeho prežívanie vnímali omnoho horšie ako ľudia, ktorí netrpeli na vysoké hladiny cukru v krvi. Muži strácali chuť na sex a ženy prakticky nedosahovali orgazmus.

Negatívne na sex vplýva nielen cukrovka, ale už aj vyššia hladina cukru, spôsobená aj jeho nadmernou konzumáciou. Nepriaznivé hodnoty sa odzrkadľujú na suchšej sliznici vagíny a muži začínajú mať intenzívnejšie problémy s erekciou.

Plný tanier miesto láskania

Neskoré prejedanie ničí nielen postavu, ale aj sexuálny život. To tvrdí doktorka Rachel A. Sussman. Vysvetľuje, že neskoré večere nás unavujú, zaťažujú organizmus a sexuálne uvoľnenie prakticky nie je možné. Navyše, s plným žalúdkom sa naozaj dosť zle súloží. Ak uprednostníte večeru pred romantikou, žalúdok bude sýty, ale sexuálna túžba ostane zrejme nenaplnená.


Mohlo by vás zaujať: Najčastejšie sexuálne problémy žien po päťdesiatke: Takto ich môžete vyriešiť!


Pes v posteli

Kedysi sa hovorilo o televízore ako o nepriateľovi sexuálneho šťastia. V súčasnosti sa však objavujú názory, že aj najlepší priateľ človeka vie dvojici v oblasti sexu tiež poriadne zavariť. Výskum ľudskej sexuality realizovaný v newyorskom medicínskom centre Lagone ukázal, že pes v posteli aj v spálni vie narušiť milostný život viac ako novorodenec. Bude sa totiž neustále dožadovať pozornosti. Ak mu ju odopriete a zatvoríte dvere, jeho zavýjanie vám aj tak nedovolí prežiť plné uvoľnenie. Preto pozor, ako psa vychováte, aby nevstúpil aj tam, kam nepatrí.

Kritika vlastného tela

Platí rovnako pre mužov aj ženy. Ak pred partnerom či partnerkou neustále vyťahujete len svoje nedostatky, nie je to ani za mak sexi. Terapeutka Shannon Chavez hovorí, že ak sa človek na seba pred polovičkou ponosuje vždy, keď pozrie do zrkadla, tak pomaly, ale isto vyvoláva nechuť. Navyše, aj obviňujúci sa človek prestáva javiť záujem o zvádzanie, vyzliekanie, upadá do hanby a to je začiatok konca každej sexuálnej túžby.


Mohlo by vás zaujať: Sex po odstránení maternice či vaječníkov: Na čo všetko sa treba pripraviť?


Pozor na pretrénovanie

Pravidelné silové aj kardio cvičenie posilňujú kondíciu a vytvárajú správe hormóny, aby sex chutil aj vo vyššom veku. Lenže pozor, ak sa budete chcieť rovnať o triedu mladšej generácii a nakladať si ich váhy, so sexom to pôjde dole vodou. Prečo? Na večerné aktivity vám jednoducho nezostane dostatok síl. Trénujte iba toľko, aby ste si večer mohli dať ešte jedno vášnivé kardio.

Správny okamih nikdy nepríde

Poznáte to možno z vlastnej skúsenosti. Sex až po tom, ako upracete riad, umyjete sa, pripravíte, oholíte, budete mať náladu, nebudete unavení, keď deti pôjdu spať, alebo dokonca keď odídu z domu. Nakoniec sa stane, že ideálny okamih na sex nikdy nepríde. Zabudnite na všetko okolo a nechajte sa unášať túžbou. Nie je rozhodujúce, či máte dvadsať, alebo po päťdesiatke, stále to funguje rovnako a čakať na dokonalosť je zbytočné. Platilo to o partnerovi a platí to aj o sexe s ním.


Ako často používate sladké drievko? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Alex
Odporúčame