Zlozvyky, ktoré nám uberajú na kráse: Často ich robíme všetci, väčšinou podvedome

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages

Skutočná krása ide z vnútra. A práve kvôli nej nás zaujme aj niekto, kto sa výrazne vymyká ideálu krásy. Na druhej strane, aby sme vyzerali sviežo a príťažlivo, netreba robiť veľa. Zväčša úplne postačí odstrániť pár nedostatkov vďaka ktorým vyzeráme neupravene. Toto sú tie najčastejšie z nich:

1. Neupravené nechty

Ak vám niekto podáva ruku, určite si všimnete, v akom stave sú jeho nechty. Ohrýzanie, olupovanie laku, zanedbaná starostlivosť či zádery – to všetko na dobrom dojme nepridá. Jemná manikúra spraví oveľa viac než dlhé a polámané nechty, z ktorých sa šúpe týždňový lak.

2. Pokrčené oblečenie

Pred odchodom z domu si skúste nájsť čas a poslednýkrát sa pozrite do zrkadla. Je dobré mať doma aspoň jedno veľké celotelové zrkadlo, ktoré vás upozorní na všetky nedostatky. Ak máte pokrčenú blúzku, sukňu či nohavice, obetujte pár minút navyše. Žehlenie vám nezaberie až tak veľa času. Keď však naozaj nestíhate, vyberte si niečo z nekrčivého materiálu.

3. Päťdesiat odtieňov sivej

Máte v skrini zopár bielych kúskov, na ktoré nedáte dopustiť? Potom dbajte na to, aby ich farba zostala naozaj žiarivá. Ak sa zmenila na päťdesiat odtieňov sivej a vy už s tým neviete nič urobiť, vec radšej zahoďte do koša.


Mohlo by vás zaujať: 6 najčastejších zlozvykov, ktorými (ne)vedome škodíme nechtom: Robíte ich aj vy?


4. Vlasy, všade samé vlasy

Padajú každému z nás. No ak nimi máte posiate celé plecia, nevyzerá to príliš príťažlivo, zvlášť ak sa k tomu pridajú lupiny. A to najmä na čiernom oblečení. Zakúpte si praktický odstraňovač s lepivou rolkou. Jednoducho prejdite po odeve a nečistoty, chlpy zo zvierat či vlasy zmiznú.

5. Farebná pohroma

Nikde nie je napísané, že musíme celý život chodiť len v tmavých a pochmúrnych farbách, a tak splývať s davom. Pokojne sa môžeme pohrať s farbami a svoj outfit oživiť svetlými odtieňmi. Avšak pamätajte, že menej je viac. Odporúča sa nekombinovať naraz viac ako dve farby. Inak sa môžete premeniť na kanárika, a to určite nie je vaším cieľom.

6. Žmolkovaný sveter

Vari u každého z nás sa nájde obľúbený vlnený sveter, ktorý príjemne zahreje a je extra pohodlný. Vlna je však háklivý materiál, o ktorý sa treba dobre starať. Keď je oblečenie plné žmolkov, pokúste sa ich odstrániť. Ak to nejde, svoj obľúbený kúsok si nechajte len na doma a radšej si ho nedávajte do spoločnosti.


Mohlo by vás zaujať: Zlozvyky, ktoré ohrozujú naše zdravie: Pokúste sa im vyhnúť, pomôžete si


7. Spodná bielizeň, ktorá vytŕča

Spodná bielizeň (až na pár výnimiek), by mala ostať pre okolie neviditeľná. Nie je nič pekné, keď spod trička či blúzky vykúka vyťahaná podprsenka. Je dôležité investovať do kvalitných kúskov, ktoré nielen dlho vydržia, ale aj pekne vyformuje postavu. Mali by sa stať vašou druhou kožou, ktorú vôbec nebudete pri nosení cítiť.

8. Špinavé topánky

Ani topánkam nevenujeme toľko pozornosti, koľko by sme mali. Ak sú však špinavé a zničené, všimne si ich takmer každý. Preto sa o ne čo najlepšie starajte a pred odchodom z domu si ich nezabudnite vyčistiť.

9. Legíny ako nohavice

Legíny neboli stvorené na to, aby nahradili nohavice. Tento kúsok oblečenia sa dobre hodí k dlhšiemu svetru, blúzke či tunike. Teda k oblečeniu, ktoré siaha až pod zadok. V prípade, že ich nosíme rovnako ako nohavice, na príťažlivosti nám to nepridá.

10. Príliš veľa doplnkov

Každý z nás dáva prednosť niečomu inému, čo podčiarkuje jeho osobnosť. Ak si však toho dáte na seba príliš veľa, vaša snaha zaujať pôjde úplne opačným smerom. Tu platí nepísané pravidlo: „Pred odchodom z domu dajte dole aspoň jeden z doplnkov, ktorý máte na sebe.“


Ktorých zlozvykov sa dopúšťate vy? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdroj: Michaela
Odporúčame