Zvláčni, uzdraví a omladí vašu pokožku: Bambucké maslo oceníte aj vy

Bambucké maslo

thinkstockphotos.com

Čoraz viac kozmetických prípravkov sa chce pochváliť obsahom bambuckého masla. V čase eko trendu je vydávané takmer za všeliek pochádzajúci od starých afrických kmeňov. Zázrakom určite nie je, ale v mnohých veciach pomôže aj modernému človeku.

Africký poklad

Bambucké maslo sa získava výlučne z plodov stromu shea, ktorý Afričania považujú za čarovný a bájny. Či už veríte poverám, alebo racionálnym faktom, nie je podstatné, pretože táto surovina prináša pomoc každému. Spomínala ho už Kleopatra a stal sa aj veľmi cenným vývozným artiklom z čierneho kontinentu. odkiaľ sa prakticky dodnes exportuje.

Ochráni pred zradným slnkom

S príchodom leta je otázka ochrany pred UV žiarením aktuálnejšia, ako pri zamračenej oblohe. Bambucké maslo v prírodnej forme nás chráni ochranným faktorom približne 4. Nie je to veľa, ale aj to pomôže napríklad na ruky, ktoré si  len málokto denno – denne natiera opaľovacími krémami, najmä keď vyjde len tak do mesta na prechádzku.

Unikát na poškodenú pleť

Slnko a vietor púšte dolieha aj na afrických domorodcov. Bambucké maslo bolo pre nich prvou voľbou pri každom poškodení kože. Spálenú pokožku rýchlejšie uzdraví aj vďaka vysokej hydratačnej schopnosti a obnoví pomocou vitamínov.


Mohlo by vás zaujať: Zrelá pleť si vyžaduje osobitú starostlivosť: Poslúžia vám aj tieto krémy


Vitamíny v akcii

Obsahuje vitamíny A a E, ktoré chránia pokožku pred rakovinou aj starnutím. Zaujímavosťou je však prítomnosť vitamínu F, ktorý dokáže revitalizovať poškodené kožné bunky a prospieva aj vlasom. Vďaka tejto vitamínovej harmónii urýchľuje hojenie rán a dokonca aj na opary pôsobí lepšie ako niektoré drahé mastičky.

Zhrubnutú pokožku povolí

Častý problém bez ohľadu na pohlavie je hrubnutie pokožky na nohách. Ak stále okrem pemzy hľadáte alternatívu, ktorá vám pomôže bojovať s týmto problémom, môžete sa spoľahnúť na bambucké maslo. Obrúsenú pokožku upokojí, vyživí a zjemní. Je skrátka poklad pre tých, ktorí sa chcú na leto ukázať s peknými pätami. Ak chcete nohám dožičiť extra starostlivosť, naneste na ne bambucké maslo, potom každé chodidlo dajte do jedného mikroténového vrecka a následne do hrubej ponožky. Nechajte pôsobiť aspoň hodinu.


Mohlo by vás zaujať: Mýty verzus fakty: Je lepšie maslo alebo margarín?


Na čo všetko sa hodí?

K pozitívnym vlastnostiam okrem ochrany a ošetrenia patrí aj upokojenie pleti. Či už po holení, alebo poškodení. Zachráni pleť pri extrémnych podmienkach chladu, tepla, vlhka, či sucha, zároveň v lete oceníte funkciu predĺženia opálenej pokožky, eliminuje vznik strií a tie, ktoré už sú, časom pomáha zneviditeľniť.

Nebuďte rafinovaný

Už pri získavaní bambuckého masla sa dá mnoho pokaziť. Nerafinovaná zmes sa získava lisovaním alebo ručne. Pri rafinovanom spôsobe sa používa chemická cesta. Výsledok je omnoho viac masla ako pri tradičnej forme, na druhej strane sa stráca mnoho vitamínov aj minerálov. Od toho sa odvíja aj cena. Nie každý kozmetický prípravok obsahuje rovnako kvalitnú základnú surovinu. Práve rafinované maslo sa obohacuje o rôzne silice a arómy, aby pekne voňalo a vyvolalo pocit luxusu. Účinky bambuckého masla znižujú aj rôzne bielidlá a chemické látky, ktoré sú v kozmetike obsiahnuté. Najúčinnejšie je preto čisté, hoci jeho vôňa nemusí každému sedieť. 100 g nerafinovaného bio bambuckého masla zoženiete približne od 2 eur nahor. 


Na čo všetko využívate bambucké maslo vy? Napíšte a poraďte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Alex
Odporúčame