10 najlepších zábalov: Zistite, ktorý je šitý na mieru práve vám

Čokoládový zábal

esolarisresorts.com

Bolí vás chrbtica a kosti, potrebujete sa zbaviť celulitídy, trpíte migrénami alebo chcete omladiť svoju pokožku? Na všetky tieto neduhy existujú skvelé zábaly z prírodných látok. Na každý problém však existuje iný druh zábalu. Poradíme vám, ktorý z nich je vhodný práve pre vás.

Pomôžu a pohladia dušu

Okrem liečivého účinku vám tieto zábaly, aplikované na telo pomôžu si aj oddýchnuť, zrelaxovať a nabrať nové sily. Niektoré zábaly sa vyznačujú vlastnosťami ako omladenie pokožky, iné sú detoxikačné, ďalšie hrejivé, iné nám pomáhajú bojovať s neľútostnou celulitídou. Viete, ktorý si dopriať?


Tiež by vás mohlo zaujať: Tisícročný poklad menom rašelina: Pomáha kĺbom, nervom aj pokožke


10 najlepších telových zábalov:

Čokoládový – patrí medzi exkluzívne zábaly, ktoré sú aplikované celotelovo. Je bohatý na vitamíny, minerálne soli, železo, magnézium, drasík. Tieto látky spoločne s flavonoidmi a polyfenolmi obsiahnutými v čokoláde spomaľujú proces starnutia pokožky, odbúravajú tuky a priaznivo pôsobia aj na celkové psychické uvoľnenie.

Medový – tento zábal je vhodný pre ľudí, ktorí trpia problémami so svalmi, nervozitou, nespavoaťou a migrénami. Pomôže uvoľniť organizmus a tiež pôsobí detoxikačne.

Z včelieho vosku – má termoregulačné vlastnosti. Na organizmus pôsobí hrejivo, obsahuje prírodné vosky, živice, enzýmy, vitamíny, stopové prvky a oleje. Vďaka nim sa pokožky prehreje a zregeneruje. Používa sa najmä pri pocite chladu, migrénach, bolestiach kĺbov a svalov, reume a urogenitálnych ochoreniach.

Škoricový – používa sa u starších, rovnako ako aj u mladých dám, ktoré sa nemôžu zbaviť celulitídy. Vynikajúco pôsobí na tukové ložiská a pomáha tuk z nich odbúravať, pretože rozprúdi lymfu a okrem toho pokožku aj spevňuje a prehrieva. Má vysoký termoregulačný účinok a výsledky sú viditeľné už po prvej aplikácii.

Bahenný – bahno sa používa na tepelnú terapiu. Keďže vynikajúco udržuje teplo a zahrieva organizmus, používa sa najmä pri ochoreniach tráviaceho a pohybového aparátu a ochoreniach dýchacích ciest, urologických a gynekologických ochoreniach. Bahno prospieva aj pokožke, pretože jej dodáva potrebné minerály a regeneruje ju.


Tiež by vás mohlo zaujať: Trápia vás výrastky či bradavice? Takto ich môžete odstrániť!


Z morských rias – nazýva sa aj odtučňovací zábal. Pôsobí na látkovú výmenu a pomáha z tela odbúravať tuky. Vysoký podiel jódu prítomného v riasach sa podieľa na rýchlejšom spaľovaní tukov a naštartuje tak proces zhadzovania kilogramov. 

Rašelinový – rašelina obsahuje veľké množstvo živín, minerálov, stopových prvkov, voskov, enzýmov a trieslovín. Vynikajúco sa vstrebáva do pokožky a obnovuje ju. Používa sa najmä pri nervových poruchách, poruchách pohybového ústrojenstva, reume, ekzémoch, chorobách dýchacích ciest, či urologických a gynekologických problémoch. Okrem liečivých, má aj kozmetické účinky. Omladzuje, regeneruje, hydratuje pokožku a spomaľuje tvorbu vrások.

Parafínový – ide o špeciálny vosk, ktorý sa získava z ropy. Pôsobí hrejivo a je vhodný najmä pre ľudí, ktorí trpia bolesťami kĺbov, končatín, alebo suchou a popraskanou pokožkou. Okrem toho otvára póry, uvoľňuje celé telo a zvyšuje krvný obeh.

Kávový – vynikajúci bojovník proti celulitíde. Urobiť si ho môžete aj doma. Stačí ak zmiešate kávovú usadeninu s olivovým olejom a vznikne pasta, ktorú natriete na pokožku a necháte asi 20-30 minút pôsobiť. Potom opláchnite. Opakujte aspoň 2 krát do týždňa. Miesto oleja môžete použiť aj telové mlieko.

Hroznový – zábal z pasty z vysušených hroznových bobúľ, ktorý sa používa v kombinácii s lotosovým kvetom odstráni z pokožky odumreté bunky. Má silné antioxidačné účinky a na telo pôsobí ako detoxikátor. Spolu s masážou, ktorá vás po ňom čaká bude pre vás celá procedúra balzamom pre dušu. Tento prírodný produkt veľmi účinne dbá o vašu pokožku, vypína ju a spevňuje.


Zdroj: esolarisresorts.com, esolarisresorts.com, Oliver
Odporúčame