4 tipy pre nakupovanie oblečenia cez internet: Poraďte si s výberom podľa typu vašej postavy!

Šaty by vám mali vyhovovať aj svojím materiálovým zložením a farbou (Zdroj: Freepik/karlyukav)

Nákupy cez internet miluje väčšina z nás. Predstava toho, že len tak sedíte doma, vychutnávate si kávičku a nakupujete krásne kúsky bez toho, aby ste sa naháňali v preplnenom nákupnom centre… Znie to lákavo, však? Prinášame vám zopár tipov, ako vyberať oblečenie tak, aby vám perfektne sedelo aj bez skúšania!

Internetová dokonalosť

Karty na stôl – na internete vyzerá všetko dokonale, najmä na modelkách. Už pri nakupovaní viete, že dané kúsky na vás nebudú vyzerať rovnako. Ako predísť sklamaniu z toho, keď vám príde domov očakávaný balíček s oblečením?

Šaty vám nesedia…

Pýtate sa prečo? Pravdepodobne ste neodhadli veľkosť, strih, farbu alebo celkový dizajn šiat na váš typ postavy. Ale potešíme vás, nakupovať skvele sediace kúsky na internete nie je vôbec ťažké. Treba poznať len zopár trikov a pravidiel. 

  1. Odmerajte sa a zistite svoje miery

Skôr, ako začnete nakupovať, mali by ste sa zmerať, a hodnoty porovnať s tabuľkou veľkostí vo vašom obľúbenom e-shope. Bez skúšania v kabínke sú tieto čísla vašou jedinou zárukou.

Ako na to? Postavte sa pred zrkadlo, vezmite meter a odmerajte sa. Hrudník merajte cez najplnšiu časť poprsia, pás v jeho najužšom mieste a boky opäť cez najširšiu oblasť.

  1. Myslite aj na materiál a farbu šiat 

Miery zmerané a môže sa nakupovať… Zastavte sa! Správna veľkosť nie je jedinou podmienkou úspešného nákupu. 

Šaty by vám mali vyhovovať aj svojím materiálovým zložením a farbou. Nech sa na modelke zdajú akokoľvek lákavé a pekné, nezabudnite na to, že tmavé farby zoštíhľujú, svetlé naopak môžu rozširovať. Aj samotný materiál je rovnako dôležitý ako farba a strih. 

Pri postave typu hruška so širšími bokmi sa vyhýbajte hrubším materiálom v spodnej časti tela. Postava typu presýpacích hodín si môže dovoliť v podstate akýkoľvek materiál.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Looks by Linsey (@looksxlinsey)

 

  1. Pozor na detaily a strihy

Zásadou je položiť si otázku, kde je strihaný pás. Postave typu jablko svedčia voľné šaty bez prestrihu v páse. Nielenže krásne zakryjú prípadné bruško, ale nechajú vyniknúť štíhle nohy.

Naopak, ak ste majiteľkou postavy v tvare presýpacích hodín, vyberajte šaty, ktoré sú obtiahnuté alebo majú prestrih v páse. Svoj štíhly driek ešte viac zdôrazníte, ak majú opasok alebo stužku na zaviazanie.

  1. Ideálna dĺžka šiat

V prípade dĺžky záleží najmä na tom, či ste vysoká alebo nízka. Ak sa rozhodujete medzi dvoma modelmi, istotou sú šaty do dĺžky kolien, prípadne mierne nad kolená. Dlhé šaty až po zem pristanú každej postave. Opatrnosť si vyžadujú len midi (vhodné pre vyššie dámy) a mini (predĺžia nohy nízkym dámam) šaty.

Sledujte nás aj na Instagrame

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame