Hľadáte inšpiráciu na zmenu domácnosti? Skúste týchto 10 tipov – sú lacné a zmenu uvidíte ihneď!

ako oživiť domácnosť

Vyskúšajte niekoľko skvelých tipov, ktoré oživia vašu domácnosť (Zdroj: Freepik/user24121185)

Z času na čas každý z nás potrebuje zmenu. Väčšinou sa to prejaví nutkaním zmeniť si novú domácnosť a obliecť ju do nového dizajnu. Pokiaľ hľadáte inšpiráciu na to, ako si zmeniť domácnosť, máme pre vás desať skvelých tipov. Nezaťažia vás rozpočet, no v priebehu niekoľkých minút budete mať pocit, že ste v úplne novom dome!

Prevoňajte celý dom

Je niečo lepšie ako ten pocit, keď si zapálite novú sviečku alebo vonnú tyčinku? Pravdepodobne nie. Jednoduché vnesenie novej vône do vášho priestoru mu môže vdýchnuť nový život bez toho, aby ste príliš zaťažili svoju peňaženku. Pokiaľ hľadáte niečo, čo prevonia váš dom po celý deň, vyskúšajte aromadifuzér. Nielenže sa už nebudete musieť báť suchého vzduchu, ale bude vám vždy dávať tu pravú vôňu domova.

Odnímateľné tapety

Pokiaľ máte chuť vyskúšať niečo úplne nové, ale nie ste si úplne istý výsledkom, vyskúšajte odnímateľné tapety. Ide o jeden z moderných trendov v bývaní. Môžete si vybrať zo širokej ponuky vzorov. Keď sa vám už tapeta zunuje, jednoducho ju vymeníte za novú – a to bez zbytočnej námahy a práce navyše!

Poddajte sa rastlinám

Aj ten najmenší kúsok zelene vo vašom priestore môže urobiť celkovú estetiku miestnosti oveľa krajšou. A to, že sa musíte starať o tie rastlinné „deti“, z vás robí zodpovednejšieho človeka. Takže celkovo sú rastliny úžasné! Priestor krásne prevzdušnia a vnesú doň nádych prirodzených farieb, ktoré vás budú vždy upokojovať.

rastliny
Rastliny vašu domácnosť okamžite zútulnia (Zdroj: Freepik/freepik)

Aj malý priestor sa dá oživiť

Malé miestnosti bývajú zväčša tvrdým orieškom, aby nepôsobili stiesnene. Skúste do takejto izby umiestniť zrkadlo. Nielenže zachytíte viac zábleskov svojho krásneho ja bez toho, aby ste zapli fotoaparát svojho telefónu, ale v miestnosti sa bude odrážať viac svetla, vďaka čomu bude miestnosť vyzerať väčšia.

Zmeňte osvetlenie miestnosti

Stropné osvetlenie je v poriadku, ale ak je to váš jediný zdroj svetla, mohlo by to byť lepšie. Kúpte stolnú alebo stojacu lampu, aby ste dostali svetlo prichádzajúce z rôznych úrovni v miestnosti. Sviečky sú skvelé pre romantické náladové osvetlenie a môžu rozvoňať vašu izbu. Vyskúšať môžete aj žiarovky, na ktorých si viete nastaviť teplotu a intenzitu svetla. Vždy si tak budete vedieť podčiarknuť náladu.

Vankúše robia všetko útulnejšie

Stolička sa môže zmeniť z chladnej na príjemnú v priebehu sekundy, stačí pridať pohodlný vankúš. A pokiaľ ich máte kam umiestniť, vankúše môžu ísť prakticky kamkoľvek, od podlahy cez lavicu, pohovku až po posteľ. Podobne môžete využiť aj koberec. Dáva štruktúru priestoru, kamkoľvek ho umiestnite. Okrem toho, že zmäkčuje chôdzu a dodáva podlahe teplo a textúru, koberec pomáha „uzemniť“ miestnosť a nábytok v nej.

obývačka
Vankúše a koberce dodajú miestnosti štruktúru (Zdroj: Freepik/rawpixel.com)

Dajte šancu umeniu

Holá stena je príjemná pre ľudí s ultraminimálnym dizajnom. Ale pre ostatných sú trochu fádne. Zaveste jeden veľký kus, zaujímavo postavte pár drobností, alebo si vytvorte na stene svoju vlastnú galériu. Ide len o otázku vášho vkusu a v akom priestore sa vy budete cítiť príjemne. Obrazy alebo fotografie však vo všeobecnosti vytvárajú pocit útulnosti, tepla a domova.

Prestieradlo dokáže zázraky

Znie to tak hlúpo, ale odmena za túto jednu super drobnú vec bude obrovská. Prestieradlo je jedna z vecí, ktoré krásne doplní dizajn celej miestnosti a podčiarkuje čistotu. Navyše zabraňuje prachu, aby sa usadzoval na vašom posteľnom prádle. Bude tak dlhšie svieže a mäkké.

Poťah na sedačku otvára nové možnosti

Neuveríte, aký rozdiel môže spôsobiť jednoduchý poťah na pohovku! Stačí si vybrať a vašu sedačku môžete obliecť vždy do nového dizajnu. Odrazu budete mať pocit, že máte doma úplne nový kus nábytku. Taktiež bude sedačka chránená pred akýmikoľvek nehodami s kávou, čajom alebo vínom. Meniteľné poťahy totiž stačí len hodiť do práčky a sú ako nové.

Nebojte sa otvoreného minibaru

Počuli ste už o barovom vozíku? Mať barový vozík vo svojom malom byte je v podstate stelesnením moderného bývania. Namiesto toho, aby vám všetky fľaše vína a tvrdý alkohol zaberali miesto v skrytej poličke, vyberte si jednoduchý barový vozík, ktorý zaplní prázdny kút v obývačke.Zdroj: plnielanu.sk, cosmopolitan.com
Odporúčame