Slovenská značka priniesla revolučné receptúry: Toto u nás nikto iný doposiaľ nepoužil

Slovenská prírodná kozmetika prináša v línií Panalux nové zložky v starostlivosti o pleť. (Foto: Getty Images)

Na začiatku bola tinktúra z kostihoja, ktorú pán Bundala vyrobil, pretože mu s bolesťami kolien nepomáhali ani časté návštevy lekárov. Silu bylín neskôr využili aj v kozmetike a naštartovali vlastný e-shop, vďaka ktorému sa prírodné zázraky z rodinnej firmy dostali ku všetkým Slovákom.

Dotyk luxusu

Zatiaľ čo na začiatku vyrábali u Bundalovcov kozmetiku a liečivé tinktúry s konkrétnym cieľom, postupne do repertoára pribúdali aj kúsky na denné používanie, ktorými mohli nielen u nich doma nahradiť komerčnú kozmetiku. Zakladateľke značky Erike Bundalovej ich prírodná kozmetika pomohla dokonca aj so silnou alergiou na slnko a s pigmentovými škvrnami.

K mnohým hitom, medzi ktoré stále patria aj spomínané prípravky podporujúce krásne opálenie či bylinkové tinktúry, však Bundalovci aktuálne pridali celú ďalšiu sériu s názvom Panalux. Tentoraz stavili na luxus a v krémoch, sérach či pleťových elixíroch nájdu všetky ženy recept na vyhladenú a mladistvo vyzerajúcu pleť.

„Naším cieľom bolo priniesť lepší a luxusnejší zážitok z kozmetiky a vytvoriť čo najlepšiu alternatívu pre tých, ktorí si potrpia na kvalitu z prírodných zložiek. V krémoch tak nájdete aj zložky, ktoré nikto iný na Slovensku doposiaľ nepoužil,“ vysvetľuje Albert Bundala z rodinnej firmy Panakeia.

Pleť ako v dvadsiatke 

Kým sa novinky dostanú od výrobcov k zákazníkom, prejdú dlhú cestu. Tú však za sebou majú aj mnohé prísady, ktoré sú súčasťou kozmetiky. Prírodné oleje a bylinky dopĺňajú v najnovších krémoch či sérach inovatívne zložky. Tie dokážu pokožke vrátiť mladosť a pružnosť. Je to napríklad látka L22® či peptidy – tie zvyšujú obsah kolagénu a elastínu v pleti, vďaka čomu vyhladzujú ryhy a pomáhajú pri ochabnutí pleti.

„Mnohé z inovatívnych zložiek, ktoré sme použili v tejto sérii, boli predstavené len počas posledného roka na rôznych kozmetických veľtrhoch, napríklad v Dubaji či Barcelone,“ hovorí Albert Bundala. Každá z týchto noviniek má zároveň klinické štúdie, ktoré potvrdzujú jej priaznivé účinky.

„Ako prví sme v kozmetike použili aj patentovanú formulu L22®. Tá napodobňuje štruktúru pokožky zdravého 22-ročného človeka, vďaka čomu hĺbkovo hydratuje, spevňuje a obnovuje pokožku,“ dodáva. Hoci názvy týchto zložiek sa môžu zdať krkolomné, stále ide o látky, ktoré majú prírodný pôvod.

Objavte prípravky Panalux s obsahom L22®

Retinol novej generácie

Séria Panalux je špecifická nielen luxusným obalom, ale aj spojením inovácií a prírody. Časť kozmetiky je vďaka nim dokonca bezpečnejšia. To je aj prípad hlavnej zložky retinolového séra. HyRetin dokáže redukovať aj hlbšie vrásky a okrem spevnenia pleti pôsobí napríklad proti akné a zápalu.

„Ide o novú formu kyseliny retinovej, ktorá vznikla spojením s nízkomolekulárnou kyselinou hyalurónovou, vďaka čomu je účinnejšia, bezpečnejšia a stabilnejšia. Navyše sa tak môže pýšiť okrem účinkov kyseliny retinovej aj tým, čo dokáže tá hyalurónová – protivráskovými a hydratačnými vlastnosťami,“ vysvetľuje Albert Bundala.

Objavte Panalux sérum s HyRetin

V luxusných baleniach sa skrývajú inovatívne zložky. (Zdroj: Panakeia)

Vytvorte si celú rutinu

Vďaka týmto jedinečným látkam vznikla kozmetika, ktorá sa postará o dokonalý vzhľad pleti v každom veku. „Snažili sme sa v rámci tejto línie vyvinúť prípravky pre všetky potreby pleti, aby si každá žena mohla vyskladať každodennú rutinu starostlivosti o svoju pleť,“ upresňuje Albert Bundala.

Odporúča pleť najprv poriadne vyčistiť a nasledovať by malo tonikum. V prípade série Panalux to môže byť to P-biotické, ktoré pleť zbaví nečistôt, obnoví jej rovnováhu a pripraví ju na ďalšie kroky starostlivosti. 

Hydratovanú pokožku bez vrások, ktorá bude spevnená a zjednotená, docielite napríklad práve vďaka retinolovému séru. Siahnuť môžete aj po hydratačnom či kaviárovom, ktoré sa vyznačuje protizápalovými a upokojujúcimi účinkami a ocenia ho najmä ženy s citlivou pleťou.

Zabúdať netreba ani na krém. V prípade tejto slovenskej značky si môžete vybrať z niekoľkých možností, v ktorých kvalitu zabezpečujú práve spomínané inovatívne peptidy alebo látka L22®, a starnutia sa vďaka nim báť nemusíte.

Už čoskoro pribudne aj novinka v podobe očného krému s prvou prírodnou alternatívou retinolu – látkou RetiLife™. Tá má rovnakú účinnosť ako retinol a nachádza sa už aj v sére, ktoré sa teší veľkej obľube – v Kopaničiarskej žehličke s retinolom

Zistite viac o prípravkoch Panalux

Vďaka slovenskej kozmetike môžete vašej pleti dopriať luxusnú starostlivosť. (Zdroj: Panakeia)

Advertoriál pripravený v spolupráci so spoločnosťou Panakeia.

Zdroj: Plnielanu.sk/Advertoriál
Odporúčame