Béžová, modrá či ružová: Aká farba spálne sa hodí práve k vám?

Spáleň

thinkstockphotos.com

Vo všeobecnosti platí, že ľudia, ktorí sú radi obklopení teplými farbami (žltá, oranžová, ružová, červená a ich odtiene) sú veľmi srdeční a starostliví a radi sa obklopujú rodinou a priateľmi. Odtiene zelenej a modrej ľuďom pripomínajú pokoj, ktorý často nachádzame v prírode. Je preto prirodzené, že tieto farby vyhľadávajú ľudia, ktorí majú stresujúce zamestnanie. Neutrálne farby ako biela, sivá či béžová na ľudí pôsobia nudne, no dávajú možnosť vyniknúť doplnkom. Vynikajúco sa kombinujú s kovovými materiálmi, drevom a vzorovanými textúrami látky. Vedeli ste, že farba spálne prezradí niečo o vašej osobnosti?

Hnedá

Hnedá farba na stenách spálne vás upokojuje práve preto, že vám pripomína vôňu a farbu starých kníh a starožitností. Spálňa sa stala vaším útočiskom, v ktorom si večer sadnete do kresla pod strešným oknom a z knihovničky naplnenej knihami z antikvariátu vyberiete podľa vás nedocenený počin dávno mŕtveho autora. Pohodlie svojej izby by ste nevymenili za sterilnú kanceláriu a rozhodne ani za elektronické verzie kníh.

Béžová

Výber správneho odtieňa béžovej, ktorá teraz zdobí vašu spálňu, vám možno trval niekoľko mesiacov. Napriek tomu nemáte na veci vysoké nároky. Keď sa však pre niečo rozhodnete, chcete, aby sa realita čo najviac podobala vašim predstavám.


Mohlo by vás zaujať: Farba spálne všeličo napovie: Čo o vás prezrádza odtieň tej vašej?


Biela

Pre väčšinu ľudí je biela farba fádna na oblečení, nieto ešte na stenách. Aj vy ste už možo niekoľkokrát uvažovali nad tým, že do svojej spálne vnesiete kúsok inovácie, napokon ste sa rozhodli na klasickej bielej nič nemeniť. Pre vás totiž znamená únik od každodenných problémov a starostí. Biele steny predstavujú čisté, nepopísané plátno, ktoré vám pomáha vyčistiť si hlavu a večer vám prináša pokojný spánok.

Žltá

Patríte k ľuďom, ktorí majú už o desiatej polovicu dňa za sebou. Ste veselí, aktívni, vstávate skoro ráno aj v tie dni, keď môžete spať dlhšie, pretože veríte, že povinnosti nepočkajú. V priebehu dňa stihnete urobiť omnoho viac ako vaši priatelia a známi. Možno vám práve farba slniečka prináša potrebnú energiu. Rovnako pozitívne naladení sú aj ľudia, ktorí majú oranžovú spálňu.


Mohlo by vás zaujať: Dodajte svojmu bytu nový šmrnc: Vďaka týmto tipom to ide rýchlo a za pár eur


Zelená

Ste rozhodný človek, ktorý má na všetko odpoveď. Vaši priatelia si k vám pravidelne chodia po radu v dôležitých otázkach, pretože vedia, že im vďaka svojim skúsenostiam dokážete pomôcť. Nikdy nezabudnete splniť svoj sľub a dbáte na to, aby boli všetky veci také, aké majú byť. Na niektorých ľudí možno pôsobíte nudne, v hĺbke svojej duše sa však len pokúšate o dokonalosť.

Modrá

Ste úprimný človek, ktorý vždy povie, čo sa mu páči a čo nie. Výber tejto farby nebol náhodný ani inštinktívny, stavili ste na farbu, ktorú ste vždy mali radi. Ak ste zvolili námornícku modrú, vedzte, že ľudia vo vašom okolí to s vami nemajú vždy ľahké. Na všetko máte vyhranený názor a ostatným to dávate jasne najavo.


Všetko o bývaní čítajte na www.mojdom.sk


Ružová

Ste veselá osoba, ktorá väčšinu času myslí len na zábavu. S priateľmi by ste sa najradšej stretávali v práci, počas prestávky na obed, poobede na káve či kvalitnom zelenom čaji a večer by ste to roztočili na posedení pri víne. Ružové steny vašej spálne vám pripomínajú tínedžerské obdobie, kedy ste mali na priateľov množstvo času, starosti za vás riešili rodičia a takmer nič nebolo nemožné. Každý by v sebe mal mať aj kúsok dieťaťa, preto sa svojich ružových stien nevzdávajte.

Fialová

Fialová je farba silných vibrácií a prináša vlnu kreativity a umeleckej inšpirácie. Práve preto sa neodporúča, aby ste mali príliš výrazný odtieň fialovej vo vašej spálni, inak vám prúd myšlienok a nápadov môže brániť v pokojnom spánku. Ak sa venujete kreatívnej práci, fialová je tá pravá farba pre vás.


Mohlo by vás zaujať: Prerábame byt: Vyberte si tie pravé farby na vaše steny!


Červená

Hovorí sa, že červená farba je príliš agresívna na to, aby ste si ňou vymaľovali spálňu. Podporuje chuť do jedla, rozprúdi konverzáciu a v noci vyvoláva vzrušenie, keďže zvyšuje krvný tlak a srdcovú frekvenciu. Ak máte červenú spálňu, máte horúce srdce, vášeň pre dobré jedlo, rozhovory s priateľmi a dlhé milovanie.

Sivá

Ste otvorení novým nápadom a trendom, no zároveň príliš opatrní na to, aby ste zmenu podstúpili bez zváženia všetkých možností. Videli ste sivú spálňu v katalógu či na fotografii na internete a zapáčila sa vám? Nájdite medzi svojimi známymi niekoho, kto sa pre ňu odhodlal. Poseďte si v sivej izbe, načerpajte z nej dojmy, opýtajte sa na označenie odtieňa. Až potom vnesiete túto nevšednú farbu do vašej domácnosti.


Akej farby je vaša spálňa? Sedí na vás vyššie zmienená charakteristika? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Zuzana Čapčíková
Odporúčame