Bláznivé vianočné trendy: Ružový stromček alebo radšej palma?

vianoce

2.bp.blogspot.com

Exotické, prírodné či funkčné – to sú len niektoré zo štýlov, ktoré budú podľa expertov módnym trendom tohtoročných Vianoc, pokiaľ ide o výzdobu vianočných stromčekov.

Trendom podlieha nielen vianočná výzdoba, ale aj bytostný symbol Vianoc – stromček. Pre tých, ktorí sa rozhodli pre jeho umelú variantu, ponúkajú stylisti pre tento rok tri hlavné trendy.
 

Ružový zázrak

Na rovnakom duchu extravagancie sa nesie aj posledný trend tohtoročnej sezóny – ružový vianočný stromček. Popularita ružových stromčekov medzi mnohými dostupnými farbami údajne rastie. V ponuke sú pritom najrôznejšie odtiene vrátane agresívneho fuchsiového tónu. Ich prirodzenou kombináciou je pochopiteľne biela, ale pre tých, komu je sladká ružová málo, stačí doplniť stromček vianočným reťazou s umelými tortičky, ktoré sa postarajú o to, aby tohtoročné Vianoce boli tie úplne najsladšie.


Tiež by vás mohlo zaujať: Začnite plánovať teraz a prežite Vianoce bez stresu!


Zasnežená romantika

Prvým je stromček „prirodzene vyzerajúci“ – a navyše ešte zasnežený. Tieto nové modely sú prekvapivo realistické a vzhľadom k tomu, že už sú pokryté „snehom“, odpadá polovica zdobenia. Stačí ich dozdobiť reťazou alebo niekoľkými guľatými ozdobami. Alebo – ak chcete posilniť zimný vzhľad – doplniť vetvy niekoľkými realisticky vyzerajúcimi sklenenými cencúľmi. Keby vám pripadal príliš studený, pomôžu červené mašličky, gule rôznych veľkostí alebo malé umelé vtáčiky.

Vianočný stromček pokrytý "snehom"Exotická palma

Pre tých, ktorí naopak chcú uniknúť chladu vianočného obdobia, sú tu umelé palmy. Kúpiť sa dajú ako v bežných obchodoch, tak online, a môžu sa stať zábavným prvkom tohtoročných osláv. Nemajú veľa konárov, a tak nevyžadujú príliš veľa ozdôb. Pre posilnenie pocitu Vianoc na pláži vraj poslúži niekoľko mušlí pripevnených tenkým drôtikom.

A čo dekorácie?

Čo sa týka farieb, tento rok je trendy ružová v kombinácii s purpurovo červenou a tradičnými sviatočnými stálicami – striebornou, temne zelenou a matnou „zamrznutou“ bielou.  Podľa nemeckej dizajnovej agentúry bora.herke budú tento rok dominovať štyri základné štýly.

Scenéria hojnosti

Exotická, extravagantná a farebná – je definovaná jasnými, sýtymi farbami od sýto červenej a temne červenej až po limetkovo zelenú. Dizajn sa inšpiruje Afrikou, Áziou a Európou, a na ozdobách sa tak objavujú ázijské kvetinové motívy alebo africké vzory doplnené polodrahokamami, flitrami a saténovými stužkami.

Príjemná záhrada

 Hravá, ženská a športová – využíva pastelové farby, vrátane citrusových odtieňov, svetlo modrej, lososovo ružovej a bielej v zdobení označovanom ako „nostalgia 50. rokov v modernom rúchu“. Onen „športový“ aspekt sa potom prejavuje v podobe kociek a prúžkov v červenej a tmavo modrej farbe na stužkách, servítkach a ďalších dekoračných predmetoch.
 

Prvotná sila

Mocná, surová a archaická. Opiera sa o známky používania a starnutia, ktoré sa objavujú na prírodných materiáloch, ako je kameň alebo meď či v symbolike hrubých tkanín. S týmto štýlom sa spájajú farby morskej zelenej, námorníckej modrej, hrdzavo červenej a šedých odtieňov kameňa.


Tiež by vás mohlo zaujať: Zemiakové inšpirácie: Uvarte si tradičné pochúťky trochu inak


Nežný obzor

Funkčný, jednoduchý a minimalistický. Tento moderný, puristický štýl posilňujú farby tlmené sivé alebo odtieňov hnedej kombinovaných s nápadnou ružovou a žltou. Tento trend sa tiež pohráva s kontrasty medzi „hrubými“ objektami, ako je tvíd alebo stáčané šnúry, a hladkými vylešteným povrchmi nábytku.

Zdroj: 2.bp.blogspot.com, furniturehomedesign.com, 2.bp.blogspot.com, 4.bp.blogspot.com, ČTK, Klára
Odporúčame