Chcete sa zbaviť vrások? Máte hneď niekoľko možností

plastická chirurgia

isifa.com

Trápi vás pribúdajúci vek a vrásky? Nie ste sami. V dnešnej dobe je mladistvá vizáž dôležitá nielen z hľadiska príťažlivosti pre opačné pohlavie, ale aj z kariérneho hľadiska. Práve preto si čím ďalej tým častejšie dávajú odstraňovať vrásky aj páni. Ak túžite po mladistvejšom výzore aj vy, priblížime vám rôzne skrášľujúce metódy, ktoré vám pomôžu aj bez skalpela. Vysvetlíme, ako fungujú a pomôžeme vám zorientovať sa v nich.

Dnešná doba so sebou prináša mnoho výdobytkov a inovácií, ktorými sa náš život skvalitňuje. Medzi takéto vymoženosti patria aj rozličné procedúry týkajúce sa skrášľovania tváre a tela. Téma starnutia sa takmer neodmysliteľne spája s predstavou vrások. Okrem tvorby vrások však pleť postihujú aj iné neduhy, ako napríklad stenčovanie a zdrsňovanie pokožky, jej ovísanie, zväčšovanie pórov či tvorba pigmentových škvŕn. Moderná estetická medicína však vie všetky tieto problémy odstrániť, alebo minimalizovať aj bez použitia skalpela a to za pomoci tzv. neinvazívnych omladzujúcich metód.


Tiež by vás mohlo zaujať: Štyri pravidlá pre dlhšiu mladosť: Poznáte ich?


Botulotoxín oslabí mimické svaly

Je látka, ktorá sa používa na uvoľňovanie svalov a to už dlhú dobu v neurológii. Aplikuje sa injekčne v malých dávkach priamo do oblasti tváre, ktorú chceme vyhladiť. Najčastejšie majú ženy záujem o vyhladenie vrásky medzi obočím, no používa sa aj na oblasť okolo očí, alebo v niektorých prípadoch aj úst. Botulotoxín funguje na jednoduchom princípe. Látka zabraňuje po vstreknutí do mimického svalu, jeho zmršťovaniu sa. V dôsledku toho sa nám na danom mieste prestanú vytvárať vrásky.

Botulotoxínový efekt trvá 4-6 mesiacov, potom začne postupne odznievať. Každým ďalším opakovaním, sa však znižuje schopnosť mimického svalu zmršťovať sa tak, ako to vedel pôvodne, až môže dôjsť k jeho úplnej  disfunkcii a vráska sa prestane tvoriť natrvalo. Taktiež sa pri opakovaní predlžuje životnosť daného úkonu, takže každý ďalší vpich má dlhšie trvanie. Za aplikáciu botoxu do jednej oblasti zaplatíte okolo 50 eur.


Tiež by vás mohlo zaujať: Šediny na našej hlave: Čo sa za nimi skrýva?


Rádiofrekvenčný facelift vypne pleť

Funguje na princípe rádiofrekvenčných vĺn, ktoré pôsobia na podkožný kolagén, podporujú jeho tvorbu a dodávajú omladzujúci efekt. Je možné použiť ho na tvár, dekolt a krk. Výsledkom je omladená, pevná a vypnutá pleť, ktorej sa navracia jej prirodzená pružnosť, dochádza ku vyhladeniu vrások a celkového vzhľadu pleti. Na tvár sa pri procedúre aplikuje sérum, obsahujúce kolagén, elastan a kyselinu hyaluronovú. Celý proces trvá do hodiny a opakovať sa môže aj každé dva týždne. Na výrazný efekt je potrebné absolvovať aspoň 3 ošetrenia. Celá metóda je absolútne bezbolestná, môžete cítiť iba mierne teplo. Stáť vás bude približne od 70 eur vyššie.


Tiež by vás mohlo zaujať:  Prevencia je základ: Nedajte kŕčovým žilám šancu!


Ďalšie vybrané metódy, ktoré vám vyhladia vrásky:

  • Kyselina hyaluronová – používa sa na vyrovnanie hlbších vrások pomocou vpichu ihlou. Je vhodná na vypĺňanie napr. nosovo-ústnych rýh, vrások na čele, vrások nad hornou perou, prípadne na vystuženie kontúry hornej pery, alebo sa často používa aj  na zväčšovanie pier.
  • OXYjet – pomocou kyslíka sa do kože dostáva omladzujúce sérum. Zároveň sa využívajú aj prirodzené regeneračné účinky kyslíka.
  • Fotorejuvenizácia – je fotoomladenie, ktoré pôsobí hĺbkovo na kolagén. Okrem vyhladzovania vrások je vhodná aj na pigmentové škvrny, nedokonalosti pokožky, pigmentové nedostatky, ale aj na takzvaný „oheň“- vrodenú pigmentovú chybu. Výrazne mení vzhľad tváre a je veľmi účinná, v súčasnosti sa považuje za jednu z najúčinnejších metód estetickej medicíny.
  • Chemický peeling – používa sa pri ňom kyselina glykolová, ktorá sa vyrába z cukrovej trstiny. Po peelingovej kúre dochádza ku vyhladeniu vrások, vybieleniu pigmentových chýb pokožky, zlepšeniu stavu jaziev, celkovému vzpruženiu a rozjasneniu pokožky.
  • Mezolift – pomocou injekcií sa do pokožky aplikujú špeciálne roztoky, ktoré pozostávajú z kyseliny hyaluronovej a rozličných vitamínov. Používa sa na vyhladenie stredne hlbokých vrások.
Zdroj: isifa.com, isifa.com, Nela
Odporúčame