Ako podporiť ľudí v núdzi počas Vianoc? Môžete im pomôcť aj kúpou darčekov z organizácie Človek v ohrození

Darček

Tieto Vianoce myslite nielen na svojich blízkych, ale aj na ľudí v núdzi (Zdroj: Freepik/Racool_studio)

Nezisková organizácia Človek v ohrození aj tento rok avizuje, že ľudia budú mať možnosť darovať na Vianoce originálny Skutočný darček, ktorý pomôže ľuďom v núdzi po celý rok. Kúpou darčeka tento rok podáte pomocnú ruku nielen ľuďom v núdzi na Slovensku, ale aj na Ukrajine, v Afganistane či v Keni. Informovala o tom nezisková organizácia.

Špecializujú sa na aktuálne potreby 

„Tento rok je Skutočný darček iný v mnohých aspektoch. Nesie tému Ako z rozprávky a už len názov veľa prezrádza. Reálne príbehy ľudí v núdzi, ktorým Skutočný darček pomohol alebo naďalej pomáha, pretvorili slovenskí spisovatelia na rozprávky,“ povedala Simona Stískalová z organizácie Človek v ohrození. Darčeky sa delia do štyroch kategórií: vzdelanie, obživa, zdravie a napokon pomoc na Slovensku.

Človek v ohrození tiež tento rok prináša taký typ darčekov, ktorými reaguje na aktuálne potreby. „Skutočný darček môže byť najkrajším darčekom, aký vieme darovať. Darujeme totižto šancu na šťastný koniec príbehu pre ľudí v núdzi a v nás zostane nezameniteľný pocit, že aj takto sme dokázali pomôcť. Skutočný darček dokáže rozosmiať, potešiť a zároveň je obrovskou pomocou pre mnoho ľudí,“ dodala Stískalová.

Organizácia Človek v ohrození pomáha ľuďom, ktorí stratili bezpečie, dôstojnosť alebo živobytie. Reaguje pri náhlych katastrofách, podáva pomocnú ruku ľuďom z vylúčených komunít a spája spoločnosť na Slovensku, ale aj vo svete.

Zdroj: TASR, plnielanu.sk
Odporúčame