Cukrovka, obrna či rakovina: Tieto choroby potrápili aj celebrity!

Kylie Minogue

SITA

Hoci ich pozná celý svet, aj oni sú len ľudia a nie sú zo železa. Tak ako trápia choroby nás, nevyhýbajú sa ani celebritám. Niektoré na ne doplatia, iné ich dokážu prekonať alebo sa s nimi naučia žiť. Dnes vám prinášame niekoľko známych osobností, ktoré sú síce úspešné, po zdravotnej stránke si však vytrpeli svoje.

Alan Alda

Alan Alda porazil obrnu namáhavými cvičeniami

Na tvári máva seriálový Hawkeye Pierce zvyčajne úsmev, ale jeho detstvo zas až také veselé nebolo. Keď mal sedem rokov, diagnostikovali mu detskú obrnu. Malý Alan (76) dostával horúce obklady na končatiny, následne masáže a na záver si preťahoval svaly. Táto liečba bol vraj namáhavá a bolestivá, ale vyplatilo sa. Alan dodnes vedie normálny život.

Halle Berry

Príliš sladká Halle Berry

Málokto by práve útlej herečke hádal cukrovku typu B a ochorenie prekvapilo aj samotnú čokoládovú krásku. „Cukrovka ma chytila úplne nepripravenú,“ priznala. „Nikto z mojej rodiny ňou netrpel a hoci som v škole mala miernu nadváhu, myslela som si, že som zdravá.“ Halle (45) pochopila, čo sa deje až keď omdlela a na sedem dní upadla do kómy. Keď sa prebrala uvedomila si, že jej život už nikdy nebude celkom taký, ako pred tým. „Začala som jesť množstvá zeleniny, kuraťa, rýb a cestovín. Obmedzila som červené mäso a aj ovocie, pretože obsahuje veľa cukru.“


Tiež by vás mohlo zaujať: Najúspešnejší ľaváci dneška: Toto sú oni!


Martin Scorsese

Martin Scorsese vďaka astme nie je kriminálnikom

Jeden z najznámejších režisérov dneška (Vek nevinnosti, Kasíno, Gangy New Yorku, Letec, Shutter Isladns, Hugo) Astma ho ako dieťa vyrastajúce vo vtedy búrlivej newyorskej štvrti Little Italy nútila zostávať doma. Martin (69) tam sledoval hodiny televíziu a aj tak si kultivoval svoju lásku k filmu, ktorému sa dodnes venuje. Nuž, všetko zlé je na niečo dobré.

Marcia Cross

Marcia Cross bola z migrén zúfalá

Zúfalá manželka (49) bývala niekedy naozaj na dne aj v reálnom živote – trápili ju totiž silné migrény. Podarilo sa jej však s nimi zatočiť: „Snažím sa nepodliehať stresu, dávam si pozor na to, čo jem a robím všetky ďalšie veci na to, aby ma migréna obchádzala. Tú bolesť jednoducho nemôžem vydržať,“ prezradila. Napriek tomu si však preventívne lieky nedáva, hoci v kabelke má vždy pohotovostnú tabletku.


Tiež by vás mohlo zaujať: Celebrity po štyridsiatke: Odkukajte ich triky na skvelú formu!


Michale J. Fox

Parkinson Michaela J. Foxa donútil piť

Parkinsonovu chorobu, ktorú si mnohí z nás spájajú s pokročilým vekom diagnostikovali hercovi Michaelovi J. Foxovi (50) keď mal len sotva štyridsať rokov. Jeho reakcia nebola ideálna, ale celkom pochopiteľná. Michael sa začal oddávať alkoholu viac ako kedykoľvek predtým. Našťastie, toto obdobie netrvalo dlho a s odbornou pomocou ho zvládol prekonať. Dnes má vlastnú nadáciu, Michael J. Fox Foundation, ktorá sa zaoberá výskumom a liečbou Parkinsonovej choroby.

George Michael

George Michael zápalu pľúc takmer podľahol

Koniec minulého roka spevákovi Georgovi Michaelovi (48) zdravotne naozaj neprial. Ťažký zápal pľúc, ktorý prekonával sa mu takmer stal osudným. ,,Mám šťastie, že som to prežil,“ povedal umelec nedávno. Museli mu dokonca spraviť aj tracheotómiu, aby sa mu ľahšie dýchalo.

Kylie Minogue

Kylie Minogue trýznila rakovina prsníkov

Ako vidieť v prípade známej austrálskej speváčky, doktori sa nemýlia len pri „obyčajných ľuďoch“. Chybnú diagnózu totiž povedali aj Kylie (43). „Biely plášť a rôzne medicínske pomôcky nie sú symbolom neomylnosti,“ povedala na margo svojej skúsenosti. Hoci jej liečbu sledoval doslova celý svet, Kylie vydržala. Najťažšia bola pre ňu zrejme chemoterapia, ktorú prirovnala k výbuchu atómovej bomby.

 

Zdroj: SITA, SITA, Dora, dailymail.co.uk, aceshowbiz.com, helpforheadaches.com
Odporúčame