10 zaujímavostí o princeznej Diane, ktoré prekvapia: Popôrodná depresia, rapídne chudnutie či tajný hrob

Princezná Diana

Čo všetko ste o princeznej z Walesu netušili? (Zdroj: GettyImages)

Na jednej zo streamovacích platforiem vyšla nedávno nová séria obľúbeného seriálu s názvom The Crown, čo v preklade znamená Koruna. Seriál sa zameriava na osud britskej kráľovskej rodiny. Začiatok siaha až do bodu, kedy ani Alžbeta ešte nebola kráľovnou. Okrem toho sa dej podrobne sústreďuje aj na život niekdajšieho Princa Charlesa, súčasného kráľa Karola III., vrátane jeho vzťahu s prvou manželkou Dianou a s celoživotnou láskou Kamilou.

V poradí už šiesta séria je však najmä o posledných dňoch princeznej Diany. Pri tejto príležitosti sme sa rozhodli priniesť vám desať zaujímavých faktov o celým svetom milovanej „princeznej sŕdc“, prezývanej tiež Lady Di.

1. Rodila v nemocnici

Pôrod v nemocnici je síce pre bežnú ženu absolútne prirodzenou záležitosťou, v kráľovskej rodine to však bolo niečo nepredstaviteľné. Zmenilo sa to až s príchodom Lady Di. Tá obe svoje deti ako prvá členka kráľovskej rodiny porodila v londýnskej nemocnici St. Mary’s Hospital.

2. Odjakživa milovala deti aj umenie

Predtým, ako sa spoznala s Charlesom, Diana vystriedala niekoľko pracovných pozícií. Zaujímavým bolo jej pôsobenie ako asistentka učiteľov v škôlke. Ešte ako mladá pritom mala sen, že sa stane baletkou. Bohužiaľ, pre balet bola skrátka príliš vysoká.

3. Zdravotné problémy

Diana netrpela iba bulímiou, ale mala tiež rôzne psychické problémy. Po pôrode syna Williama trpela napríklad popôrodnou depresiou. V najhoršom období svojho života sa dokonca pokúsila o samovraždu.

4. Nemala kráľovské maniere

Diana sa nikdy nehrala na paničku z hradu, práve naopak. Počas horúcich slnečných dní sa napríklad rada opaľovala tak, ako mnoho iných žien – jednoducho hore bez. Niet sa čo čudovať, že pôvabná blondínka bola neustále v hľadáčiku bulvárnych médií.

5. Do kráľovskej rodiny prikvitla rýchlo

Zatiaľ čo dnes je bežné, že páry sú spolu aj niekoľko rokov predtým, ako sa vôbec muž odhodlá požiadať svoju milú o ruku, v prípade Diany a Charlesa to bolo úplne inak. Stretli sa iba dvanásťkrát a na trinástom stretnutí Charles požiadal Dianu o ruku. Keď sa zasnúbili, Diana mala iba 19 rokov a Charles až 32.

6. Svadobné trapasy

Aj keď ich svadba patrila k najsledovanejším na celom svete vôbec, táto dlhodobo plánovaná udalosť sa nevyhla niekoľkým trapasom. O zopár z nich sa postarala aj samotná Diana. Tá svojmu budúcemu manželovi napríklad skomolila meno a namiesto Charles Philip Arthur George ho oslovila Philip Charles Arthur George. 

7. Extrémne schudnutie

Pri svadbe ešte chvíľu zostaneme. Svadobné šaty princeznej Diany sú dodnes ikonické. Stoja za nimi návrhári David a Elizabeth Emanuelovci, ktorí ich začali šiť, keď mala Diana v páse približne 74 cm. Avšak kvôli problémom a stresom rapídne strácala kilá. Začala totiž tušiť, že Charles ju už pred svadbou podvádza. Na svadbe sa tak jej miera v páse pohybovala na úrovni iba 58 cm.

8. O rozvod ich požiadala kráľovná

Nie je žiadnym tajomstvom, že za rozpadom manželstva stál Charles. Vzťah sa nepodarilo udržať a ich odlúčenie naberalo rokmi priam neznesiteľné rozmery. Rozvod však v kráľovskej rodine neprichádzal do úvahy. Nakoniec zasiahla až kráľovná Alžbeta II. Tá v roku 1995 napísala Charlesovi aj Diane list a požiadala ich, aby sa rozviedli.

Je vám princezná Diana sympatická?

9. Svojich synov milovala nadovšetko

Napriek tomu, že ako členovia kráľovskej rodiny mohli mať všetko, Diana sa snažila o jediné – aby mali aspoň ako-tak normálne detstvo. K výchove pristupovala úplne odlišne ako zvyšok jej najbližšieho okolia. Svojich synov brávala na hamburgre, do kina alebo do zábavných parkov. Chcela totiž, aby spoznali to, čo bežne zažívajú aj ostatné deti.

10. Nejasné miesto posledného odpočinku

Podľa prvotných správ mala byť Diana pochovaná v krypte na ostrove v parku Althorp. Neskôr sa objavili tvrdenia, že pozostatky Lady Di sú uložené v kostole v obci Great Brington. Po oficiálnom pohrebe malo byť jej telo pochované práve v kostole sv. Márie, kde údajne leží pri spopolnených pozostatkoch svojho otca. Pravdu však zrejme pozná len najbližšia rodina.

Chystáte sa do kúpeľov či wellness? Vyberte si z týchto najlepších

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame