Donášková diéta: Pomôže schudnúť aj vám?

šalát

alibaba.com

Túžite schudnúť, ale počítanie kalórií vás nebaví alebo naň nemáte čas? Ak môžete za zhodené kilá zaplatiť nejaké to euro navyše, vhodným riešením by pre vás mohla byť takzvaná donášková diéta.

Takmer každý aspoň raz v živote vyskúšal nejakú diétu. Mnohé sa však končia už po pár dňoch. Ľudia si nevedia z odporúčaných surovín pripraviť dostatok chutných jedál, alebo jednoducho nemajú čas na varenie a v návale hladu siahnu po plnenej bagete či inom nevhodnom občerstvení.

O čo ide?

Donášková diéta – alebo skôr stravovací plán, je určený najmä zamestnaným ľuďom, ktorí nemajú vzťah k počítaniu kalórií a ani čas na varenie špeciálnych jedál. Celé menu pre klienta každý deň pripravia a uvaria odborníci a následne vám ho doručia domov či do práce – zväčša deň vopred. Celodenný balíček obsahuje päť jedál a jedinou vašou úlohou je zjesť  ich v odporúčaných časových intervaloch. Okrem týchto pochúťok by ste si však nemali dopriať nič iné!

Chudnutie po 40-ke: Zatočte s lenivým metabolizmom!

Príklad menu donáškovej služby:

  • Raňajky: Mrkvová pomazánka, pečivo
  • Desiata: Banán
  • Obed: Fašírka s kukuricou, zemiaková kaša
  • Olovrant: Jogurt so sušeným ovocím
  • Večera: Sójové mäso a la Čina, bulgur

Vyberte si skupinu

Jedálniček je prispôsobený niekoľkým skupinám ľudí túžiacich po lepšej forme. Hlavným faktorom je vaša hmotnosť a množstvo pohybu, ktoré týždenne absolvujete. Žena, ktorá má 65 kíl a túži schudnúť prirodzene dostane iné menu ako muž, ktorý má o tridsať kíl viac.

Bielkovinová diéta: Aj pre stále hladných chlapov!

Koľko môžem zhodiť?

Koľko sa vám podarí schudnúť je individuálne. Keďže by malo ísť o zdravé a nie vyslovene nárazové chudnutie, hodnoty sa pohybujú približne od jedného do šiestich kilogramov za mesiac. Jedlo si nechal donášať dva mesiace aj Matej (48): „Kedysi som aktívne športoval, počas posledných rokov sa však na mňa nalepilo zo desať kíl navyše. Kamarát mi odporučil donáškovú službu, tak som ju vyskúšal. Jedlá boli zväčša veľmi chutné, len mi robilo problém nejesť, keď sme išli s kolegami po práci na večeru do reštaurácie alebo na pivo. To bolo asi to najťažšie. Ale väčšinou som sa ovládol, takže som zhodil asi sedem kíl. Dnes sa stravujem zdravšie, jem veľa podobných jedál ako boli tie, čo mi nosili, takže som ani po skončení s donáškou v podstate nepribral naspäť.“

Vyvarujte sa najčastejších chýb pri chudnutí!

A čo za to?

Celodenné menu stojí približne od osem do jedenásť eur – záleží od konkrétnej spoločnosti, dĺžke vašej diéty a jej typu. Za jeden mesiac tak zaplatíte cca 240 až 330 eur, čo je celkom slušná suma. Nijaké iné výdavky na stravu by ste však mať nemali. „Sama by som si túto diétu nemohla dovoliť, tak mi ju nakoniec darovala na narodeniny rodina. Cítila som veľký pocit zodpovednosti, že na mňa dali toľko peňazí. To mi pri odolávaní nástrahám dosť pomohlo. Bolo by mi ľúto peňazí, keby som nakoniec vlastnou vinou aj tak neschudla,“ hovorí Lýdia  (53). Nuž, zdá sa, že vysoká cena nemusí byť vždy nevýhodou. Je len na vás, či ste ochotní za zhodené kilá zaplatiť, alebo sa radšej uspokojíte s diétovaním podľa seba – a zrejme lacnejšie…

Zdroj: alibaba.com, Alibaba.com, Klára
Odporúčame