Spoznajte farbu roku 2021: Oživí váš interiér a zdvihne náladu, jej výberu napomohla pandémia

šedý gauč farba roku 2021

Oživte svoj interiér vďaka týmto farbám (Zdroj: GettyImages)

Uvažujete, že je najvyšší čas na zmenu vo vašom interiéri? Niekedy stačí naozaj málo na to, aby sme sa doma cítili úplne inak. Premiestniť nábytok, vymeniť dekorácie alebo vymaľovať steny, patria medzi najúčinnejšie a zároveň najjemnejšie zásahy v interiéri.

S bývaním a zariaďovaním je to ako s módou. Namiesto trendov by sme do popredia mali klásť pocit. Doma sa musíme cítiť pohodlne, výnimočne a musí sa nám to páčiť bez ohľadu na to, aký interiérový štýl použijeme.

Výnimočný výber

Spoločnosť Pantone však každý rok určuje farbu, ktorá bude vládnuť najbližších 12 mesiacov. Zatiaľčo v uplynulom roku to bola klasická modrá, teraz spoločnosť vybrala až dve farby. Udialo sa tak vôbec po druhýkrát v histórii spoločnosti, že boli určené až dve farby.

Farby roka 2021

Tou prvou je žiarivá žltá, pomenovaná aj ako Illuminating. Nemohli urobiť lepšie! Táto farba nás dokáže rozveseliť. Ak je použitá v správnom množstve, rozžiari náš domov a vnesie do neho teplé tóny. Protiváhou je však jedna zo základných neutrálnych farieb. Pantone ako druhú farbu roku 2021 stanovili základnú sivú – Ultimate Gray.

Odôvodnenie výberu

Výber žiarivej žltej a základnej šedej nie je náhodný. Tieto dve farby sú síce kontrastné, avšak zároveň spolu perfektne ladia. Sú tiež dôkazom toho, aby sme sa spojili ako priatelia, rodina a susedia počas krízy spôsobenej novým koronavírusom. Farby nám majú pripomínať tiež dôležitosť našich vzťahov, podporných systémov a kolektívnej práce.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ambiente (@ambientefair)

Ako ich zakomponovať do bývania?

Ak túžite po zmene v interiéri, siahnite práve po kombinácii týchto farieb. Krok vedľa s nimi rozhodne neurobíte. Možno vám už napadá otázka, ako ich využiť v interiéri. Všetko, samozrejme, záleží od finančných možností a času, ktorý na rekonštrukciu máte. Ako príklad sme sa rozhodli vybrať obývaciu miestnosť spojenú s jedálňou vo veľkosti 25 metrov štvorcových.

  • Sedacie súpravy zemitých tónov už dávno vyšli z módy. Nebojte sa experimentovať a siahnite práve po žiarivo žltom gauči. Stane z neho stredobod celej miestnosti.
  • Stenu za sedacou súpravou vymaľujte práve sivou. Vďaka tomu vystúpi do popredia samotná sedacia súprava a priestor naberie tú správnu dynamiku. Pokiaľ patríte medzi odvážnejšie typy, môžete túto stenu nechať ako neopracovaný betón. Váš interiér sa tak bude niesť v industriálnom štýle.
  • Žltú farbu môžete následne zopakovať na doplnkov v podobe vázy, rámu na fotografie alebo prestierania.
  • Aby priestoru dominovala ešte sivá, môžete v tejto farbe vybrať jedálenské stoličky. Namiesto súpravy 4 sivých stoličiek siahnite iba po dvoch. Tie zvyšné doplňte napríklad červenou alebo kráľovskou modrou.

Farieb sa rozhodne nemusíte báť. Najdôležitejšie je však poznať tú správnu mieru. Pred rekonštrukciou si tak dobre premyslite, ako by mal váš nový príbytok vyzerať.

Fotografie vašich interiérov nám môžete posielať aj na náš Instagram @plnielanu.sk. Radi vaše fotografie zazdieľame!


Plní elánu aj na Facebooku: Buďte v obraze a nenechajte si ujsť už žiadny zaujímavý článok

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame