FOTOPOSTUP Prekvapte svoju polovičku raňajkami do postele: Vyrobte si odkladací stolík z vešiakov

Fotopostup stolík

Vyrobte si jednoduchý odkladací stolík a vychutnajte si dlhé víkendové rána s raňajkami do postele (Zdroj: Primalex)

Víkendové raňajky do postele osviežia každý vzťah, aj ten dlhoročný. Ak by ste ich svojej polovičke dopriali, ale chýba vám ten správny stolík na servírovanie, tento fotopostup je ako stvorený pre vás. Najlepšie je, že pri ňom môžete recyklovať staré vešiaky či dosku.

Potrebujeme

  • 4 drevené vešiaky na oblečenie
  • drevenú dosku s rozmerom približne 1 x 0,5 m
  • farbu na drevo a matný lak v spreji
  • drevenú lištu
  • skrutky do dreva
  • brúsny papier / brúsnu hubku
  • akumulátorovú (aku) vŕtačku
  • meter
  • ceruzku
(Zdroj: Primalex)

Postup

Začnite s vrchnou doskou. Jej povrch prejdite brúsnym papierom alebo brúsnou hubkou a povysávajte vzniknutý prach. Zrecyklovať môžete aj staršiu dosku s pôvodným náterom, ten odstráňte teplovzdušnou pištoľou a až potom zbrúste.

(Zdroj: Primalex)

Z lišty odrežte dve kratšie časti, na ktoré pripevníte nohy z vešiakov. Ich rozmer namerajte podľa dĺžky vešiaka. Potom si na odrezaných kusoch lišty vyznačte z oboch strán krížik približne 8 cm od okraja. 

(Zdroj: Primalex)

V týchto miestach vyvŕtajte otvory a pomocou skrutiek do dreva a aku vŕtačky obe lišty pripevnite k spodnej strane dosky, a to z jej kratšej strany asi 7 cm od hrany.

(Zdroj: Primalex)

Aby stolík ladil s interiérom, natrite jeho vrchnú časť farbou, ktorá sa vám páči. Ak si vyberiete syntetickú lesklú farbu, nielenže sa bude dobre nanášať, ale vytvorí povrch odolný voči nepriaznivým vonkajším vplyvom, teda aj vode. V našom prípade vyhral zelený odtieň Limited Lime. 

(Zdroj: Primalex)

Dosku natrite z oboch strán farbou, po zaschnutí jemne prebrúste a naneste druhú vrstvu náteru. Počas schnutia farby si pripravte nohy stolíka. Drevené vešiaky očistite od prachu a ich povrch jemne zdrsnite pomocou brúsneho papiera. Nezabudnite z nich odstrániť kovové háčiky.

(Zdroj: Primalex)

Vešiaky zalakujte matným lakom v spreji. Nanášajte ho zo vzdialenosti približne 30 cm v tenkej vrstve. Lak vytvorí matný povrch odolný voči mechanickému poškodeniu.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Milionársky dom z filmu? Ale kdeže! Tento nájdete v Záhorskej Bystrici
(Zdroj: Primalex)

Po úplnom zaschnutí všetkých častí prichádza na rad zostavenie stolíka. Na výrobu jednej nohy budete potrebovať dva vešiaky. Spojte ich tak, aby ich najdlhšie ramená vytvorili kríž. Takto prekrížené ich pripevnite pomocou aku vŕtačky a skrutiek k lište na spodnej strane dosky. Postup opakujte aj pre druhú „nohu“.

(Zdroj: Primalex)

Hotovo! Môžete servírovať. Vlastnoručne vyrobený stolík oceníte aj na odkladanie notebooku či knihy. A to nielen v posteli či na gauči, ale vďaka farbám vhodným i pre exteriér aj vonku na terase a balkóne.
 Sledujte náš Facebook

Zdroj: Doblogoo/Primalex
Odporúčame