FOTOPOSTUP Vyrobte si originálny doplnok do interiéru: Takúto kartónovú vázu inde nenájdete

Váza DIY

Organické tvary sú teraz hitom, táto váza vyzerá ako z drahého dizajnového obchodu (Zdroj: PPG)

Máte doma nazvyš papierové kartóny na vajíčka a neviete, čo s nimi? Možno ste to netušili, ale dá sa z nich vytvoriť množstvo dekorácií do domácnosti. Jednou z nich je aj originálna váza.

Potrebujeme

  • zavárací pohár/nádobu zo skla/starú vázu
  • plato na vajcia (na 30 ks)
  • nožnice
  • tavnú pištoľ
  • vodou riediteľné farby
  • širší a užší plochý štetec
  • paličku na miešanie farby
(Zdroj: PPG)

Postup

Základom vázy bude sklenený pohár alebo fľaša so širším hrdlom. Použiť môžete aj starú vázu, ktorú takto oživíte. Aby bol výsledný dekor zaujímavejší, môžete priehradky na vajíčka v kartóne postláčať.

(Zdroj: PPG)

Plato si prispôsobte výške a šírke zvolenej sklenenej nádoby. Pri nižšej váze obal na vajíčke odstrihnete. Pri širšej váze možno bude treba zlepiť viacero kartónov k sebe.

(Zdroj: PPG)

Vázu môžete nechať aj v pôvodnom odtieni kartóna, ale lepšie bude vyzerať, ak ju zafarbíte. Univerzálne krycie farby (v našom prípade Balakryl UNI), dôkladne premiešajte a pomocou plochého štetca kartón z vonkajšej strany celý natrite. V tomto prípade bol použitý béžový, jemne ružový a žltý odtieň.

(Zdroj: PPG)

Na natieranie horšie dostupných miest a záhybov si vezmite úzky štetec. Prvú vrstvu farby nechajte zaschnúť približne dve hodiny. Potom naneste druhú vrstvu.

(Zdroj: PPG)

Po zaschnutí druhej vrstvy farby hotový plát opatrne ohnite okolo sklenenej vázy a oba konce spojte tavnou pištoľou. Hotovo! Originálna váza je na svete. Teraz už len zostáva naaranžovať kvety z kvetinárstva, alebo si počkať na jar na tie z vlastnej záhrady. 

(Zdroj: PPG)
(Zdroj: PPG)

Sledujte náš Facebook

Zdroj: Plnielanu.sk, Doblogoo/Balakryl
Odporúčame