James Bond alias Pierce Brosnan oslavuje jubileum: Uhádnete ktoré?

Herec Pierce Brosnan

sita

Nikto nemladne! Írsky herec Pierce Brosnan alias legendárny agent 007 James Bond, oslavuje neuveriteľné šesťdesiate narodeniny. Jeho čierne vlasy sú síce postriebrené šedinami, ale modré oči stále dokážu rozbúchať srdce nejednej ženy. On však zostáva verný svojej manželke.

Prepustil miesto mladšiemu

Pierca Brosnana, ktorý dnes, 16. mája oslavuje šesťdesiatku, preslávila predovšetkým rola Jamesa Bonda. Neohrozeného agenta 007 stvárnil prvýkrát v roku 1995 vo filme Zlaté oko. Neskôr nasledovali Zajtrajšok nikdy nezomiera, Jeden svet nestačí či Dnes neumieraj. Brosnan priznal, že mu bolo veľmi ľúto, keď ho v úlohe známeho agenta vystriedal mladší herec, Daniel Craig. Dnes však tvrdí, že bol najvyšší čas: ,,Môžete byť roky hlavným hrdinom a je to skvelé, ale príde čas, keď sa musíte zmieriť so životom, a ustúpiť na pódiu iným.“


Mohlo by vás zaujať: Emma Tekelyová onedlho oslávi šesťdesiatku: Odhaľte jej recept na krásu


Záleží mu na prírode

Pierce zažiaril aj v snímkach Aféra Thomasa Crowna alebo Muž v tieni. V roku 2003 sa stal čestným držiteľom Rádu britského impéria, o rok neskôr prijal americké občianstvo. Napriek pribúdajúcim rokom predstaviteľ Jamesa Bonda nestráca chuť žiť a hrať vo filmoch. Okrem toho sa snaží bojovať za záchranu pralesov a oceánov. ,,Mám povesť ultra-enviromentalistu a som na to hrdý,“ prezradil.


Mohlo by vás zaujať: Rozhovor so Zdenou Studenkovou: O Cinkotovi, televíznom vysielaní a demokracii


Manželka mu zomrela

Pierce Brosnan začínal ako herec už v šestnástich rokoch. Jeho prvou profi scénou bol londýnsky West End. Prielomom v jeho kariére bola titulná úloha v televíznom detektívnom seriáli Remington Steele, ktorý sa na obrazovke po prvý krát objavil v roku 1982. Hoci pravidelne boduje v rôznych anketách o najpríťažlivejšieho muža planéty, sprevádza ho povesť vzorného otca a manžela. Jeho prvá manželka, austrálska herečka Cassandra Harrisová, zomrela v roku 1991 na rakovinu. O 10 rokov neskôr sa Brosnan oženil s americkou novinárkou Keely Shayeovou-Smithovú. Hoci Keely ani zďaleka nemá postavu modelky, zdá sa že Pierce Brosnan je s ňou šťastný a je povznesený nad hollywoodske predstavy o ideálnej hercovej manželke.


Páčil sa vám James Bond v podaní tohto herca? Máte ho radi? Podeľte sa o svoj názor v diskusii pod článkom.

Zdroj: sita, Sita, Zora, Čtk
Odporúčame