Jar v znamení kníh: S týmito novinkami chybu neurobíte!

Žena

thinkstockphotos.com

Táto zima aj začiatok jari sú príjemným prekvapením. Zatiaľ je jasno, slnečno a teplo. Keď sa však počasie zmení a nebodaj vonku zaprší, treba nejako tráviť čas. A čo môže byť lepšie ako siahnuť po kvalitnej knihe, pri ktorej si oddýchnete, zabavíte sa či dozviete niečo nové?

Tiur Vermes: A je tu zas

  • Vydavateľstvo: Zelený kocúr 2014 
  • Dátum vydania: 15.4.2014

Hitler je živý! Samozrejme ide len o fikciu. Táto kniha vám predstaví absurdnú situáciu. Hitler nezomrel, prebudil sa v súčasnom Berlíne a nestačí sa čudovať. Novodobý Hitler je mimoriadne príjemný a sympatický. Pristihnete sa pri myšlienke, že sa nesmejete na postave Hitlera, ale smejete sa spoločne s ním na aktuálnej situácii a nevedomky vám je Hitler istým spôsobom sympatický. Ide o veľmi príťažlivú satiru a kritiku súčasnej spoločnosti, ktorá je písaná ľahko a pútavo. O jej popularite svedčí fakt, že bola vydaná v takmer tridsiatich krajinách. Pokiaľ chcete niečo vtipné, ľahké a zároveň motivujúce k zamysleniu, kniha A je tu zas bude tým pravým pre vás.


Mohlo by vás zaujať: Toto sú najdivnejšie knihy roka: Prečítali by ste si ich?


Jiří Kajínek: Můj život bez mříží

  • Vydavateľstvo: Nakladatelství Fragment 2014      
  • Dátum vydania: 2.4.2014

Najznámejší český väzeň je za mrežami už dlhých 20 rokov. Odsúdený bol predovšetkým za vraždy, ktoré však on nepriznáva. Sám o sebe hovorí, že bol zlodej, kradol, dokázal sa vlúpať do každého domu, našiel každý sejf. Za tieto skutky sa už ospravedlnil, vyjadril aj ľútosť, s vraždami nesúhlasí. Rozdelil českú spoločnosť na dva tábory, jeden stojí za ním a druhý proti nemu. Kajínka môžete vďaka tejto knihe spoznať z celkom iného pohľadu. Knihu napísal vo väzení sám, hovorí o svojom detstve, obľúbených receptoch, o svojom cvičebnom pláne. Nech máte na kauzu Kajínek akýkoľvek názor, kniha vám predstaví život a starosti väzňa, ktorý bez ohľadu na to, či je vinný alebo nie, zostáva stále človekom, ako my všetci.


Najlepšie knihy si môžete kúpiť výhodne cez ipark.sk.


Chris Bishop, David Jordan: Třetí říše 

  • Vydavateľstvo: Columbus 2013      
  • Dátum vydania: rok 2013

K Hitlerovi sa vrátime ešte raz. Druhá svetová vojna si vyžiadala milióny obetí a bolo do nej zapojených neuveriteľných 61 krajín. Išlo o najhorší vojenský konflikt v histórii ľudstva. Ako je možné, že svet pripustil takéto zverstvá v 20. storočí? Nepoučil sa z predchádzajúcich konfliktov? Táto kniha vám pomôže nájsť odpovede. Predstaví záujmy Nemecka, plány veľkej Tretej ríše. V čom tkvela sila nacistov, ako dokázali ovládnuť masy a prikloniť ich na svoju stranu? Mali pod palcom celý vzdelávací systém, všetky kľúčové inštitúcie, skrátka všetko. Vychovali celú generáciu, ktorá bola naklonená myšlienke Tretej ríše, mali silnú armádu a všetky predpoklady na to, aby ovládli svet. Táto kniha prinesie mnohé zaujímavé fakty o pozadí Tretej ríše, o ktorých ste ani len netušili. Skvelý darček pre všetkých milovníkov histórie.


Mohlo by vás zaujať: Najpredávanejšie romány v histórii: Čítali ste ich aj vy?


Stephen King: Joyland

  • Vydavateľstvo: Ikar 
  • Dátum vydania: rok 2014

Stephen King je jedným z najpopulárnejších a najznámejších autorov na svete. Jeho atmosférické knihy, vďaka ktorým tisíce čitateľov zistili, čo je to mať zimomriavky celkom všade, sú preslávené a jednoznačne právom. Veď kto by nepoznal diela ako Carrie alebo Hmla? O ich úspechu svedčia aj podarené filmové adaptácie. Kniha Joyland je však v čomsi iná. Je napínavá, no nie je to čistokrvný horor. Jej dej vás zavedie do bizarného prostredia zábavného parku Joyland, v ktorom si našiel letnú brigádu vysokoškolák Davis Jones. Ten sa spamätáva zo straty milovanej priateľky. Hneď má iné starosti, poznáva bizarné postavičky kolotočiarov, dokonca sa zapojí do riešenia tajomnej vraždy. Príde vám všetko toto ako mix nezlučiteľných dejových liniek? Pokiaľ poznáte tvorbu Stephena Kinga, určite viete, že môžete čakať čosi extra.


Radi si prečítate zaujímavú knihu? Ktoré knižné tituly by ste odporučili ostatným čitateľom? Napíšte v diskusii.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, David

Odporúčame