Jarné chudnutie pre ženy aj mužov: K lepšej postave vám pomôžu citróny!

Citróny

sxc.hu

Doma ich máme všetci. Okrúhle, žlté, voňavé citróny. Možno by ste to nepovedali, ale s ich pomocou môžete do leta schudnúť na svoju vysnívanú hmotnosť. Nechce to nijaké špeciálne hladovky ani diéty, len pravidelnú konzumáciu šťavy z tohto životabudiča. A jarné obdobie je na to ako stvorené.

Vyskúšali ste už všetko možné na to, aby ste schudli, ale stále nič? Niekedy sa za hromadou neúčinných rád a trikov skrýva celkom jednoduché a dostupné riešenie. Často však zostáva bez povšimnutia a zabúda sa naň, alebo sa mu nevenuje dostatočná pozornosť. Aj keď v tomto prípade by sa mala!

Patria medzi 5 najlepších spaľovačov tukov!

Citróny máme doma všetci, no najviac ich používame asi do čaju alebo keď sme chorí. Je to však škoda. Vedeli ste, že patria medzi päť najlepších spaľovačov tukov na svete? Ak sa vám doteraz doma len povaľovali v mise s ovocím a zavadzali vám, začnite konečne naplno využívať všetky ich pozitívne účinky na naše telo.


Tiež by vás mohlo zaujať: Citrón ako domáca medicína: Omladí a pomôže aj na bradavice


Jednoduchá a rýchla citrónová diéta

Niekedy možno stačí naozaj málo. Diéta trvá dva týždne a ničím nepripomína drastické spôsoby chudnutia. Stačí, keď sa obmedzíte v tých najhorších veciach. Vzdáte sa najväčších pôvodcov tukov, čo znamená jedlo z fast foodu, sladké, mastné jedlá a koláče. Týmto spôsobom môžete za tento čas zhodiť až päť kíl.

Prvý deň si urobíte jeden pohár vody so šťavou z jedného citróna. Každý deň budete dávku zvyšovať. To znamená, že druhý deň vypijete dva poháre vody so šťavou z dvoch citrónov. Tak budete pokračovať až do šiesteho dňa . Na siedmy deň vypijete desať pohárov vody so šťavou z troch citrónov a lyžicou medu. Na druhý týždeň pokračujete opačným spôsobom. Čiže začnete so šiestimi pohármi citrónovej vody a postupne budete dávku znižovať. Posledný deň skončíte diétu takým spôsobom ako na siedmy deň.

Nezabudnite však, že všetkého veľa môže škodiť a tak túto diétu neopakujte pričasto, aj keď citronádu si pokojne môžete dopriať podľa chuti.

Citróny obsahujú veľké množstvo vitamínu C.

Rovnako ako všetky citrusové plody, aj citróny sú skvelé na našu imunitu. Obsahujú totiž veľké množstvo vitamínu C, ktorý je pre náš imunitný systém nesmierne dôležitým vitamínom. Okrem toho obsahujú ešte iné vitamíny a živiny a tiež kyselinu citrónovú, ktorá pomáha rozdeľovať tuk a pektín, ktorý urýchľuje metabolizmus.


Tiež by vás mohlo zaujať: Vyberajte diéty s rozumom: Tieto ohrozujú vaše zdravie!


Čo ešte citróny dokážu?

Okrem toho, že vďaka týmto citrusom rýchlo a jednoducho schudnete a zbavíte sa prebytočných tukov, pomôžu vám tieto exotické plody aj s viacerými problémami, ktoré sa týkajú vášho zdravia:

  • čistia krv
  • priaznivo pôsobia na trávenie
  • stabilizujú hladinu cukru v krvi
  • zlepšujú imunitu
  • zlepšujú metabolizmus
  • odbúravajú z tela toxíny
  • zlepšujú vzhľad pokožky
Zdroj: sxc.hu, sxc.hu, Nela
Odporúčame