K moru môžete ísť aj v zime: Čakajú na vás príjemné teploty aj ceny

Thajsko

Horúce slnečné počasie a osvieženie v morskej vode je niečo, po čom sníva azda každý. Nemali ste v lete dostatok času alebo financií a tie sa teraz v zime našli? Nezúfajte. Za teplom sa môžete vydať počas celého roka, len treba vedieť kam. Na poznávacie zájazdy sú vhodné všetky krajiny sveta, my sa dnes pozrieme na tie, kde sa bez obáv môžete aj okúpať v mori.

Egypt

Krajina na severe Afriky patrí medzi tie najznámejšie a najobľúbenejšie dovolenkové destinácie. Po občianskych nepokojoch došlo k opätovnému záujmu turistov o túto krajinu. To platí aj pre zimné obdobie. Sever krajiny pri Stredozemnom mori je chladnejší, ak však zavítate na juh, pripravte sa na príjemné teploty. V oblasti Hurgady dosahujú v decembri 21 stupňov Celzia, teplota vody je v priemere ešte o stupeň vyššia. Teploty v januári a februári sa pohybujú okolo 20 stupňov, v chladnom zimnom počasí to je však stále takmer tropická teplota, kedy sa dá aj kúpať. Príjemné sú aj ceny. Zájazd v decembri na 7 nocí s leteckou dopravou, všetkými poplatkami a polpenziou nájdete aj za 330 eur na osobu.

Kanárske ostrovy

Ďalšia obľúbená destinácia. Pre tých z vás, ktorí máte radšej miernejšie teploty môže byť zimná dovolenka vykúpením. Teploty vzduchu aj mora sú počas celej zimy priemerne 20 stupňové. Uvedomte si však, aký teplotný rozdiel prekonáte, môže to byť až 30 stupňov. Kanárske ostrovy nemusia byť nutne predražené. S cestovnou kanceláriou vás bude takáto dovolenka stáť už od necelých 600 eur, na vlastnú päsť o čosi lacnejšie. Ak budete mať šťastie na letenku v akcii a vystačíte si s ubytovaním v jednoduchom apartmáne, môže vás takáto dovolenka stáť len približne 250 eur.


Mohlo by vás zaujať: Krásne more a bohatá história: Objavte tajuplný Egypt ešte tento rok!


Kapverdské ostrovy

Túžite po dávke exotiky, ktorú by ste si možno v lete nemohli dovoliť? V tom prípade je zima ideálnym obdobím dopriať si luxusnú dovolenku v nezvyčajnej destinácii. Ostrovy západne od afrického pobrežia sú naozaj nezvyčajnou dovolenkovou destináciou. Sú v približne rovnakej geografickej šírke ako Dominikánska republika či Kuba. Teplota mora tu nie je nikdy nižšia ako 20 stupňov Celzia a to sa kúpete v otvorenom oceáne! Budete ako kdesi na kraji sveta, okrem okolitých ostrovov je najbližšia pevnina Senegalu vzdialená 600 km. Počas najchladnejšieho mesiaca roka, decembra, vystúpi priemerná teplota cez deň na 23 stupňov a more je približne o stupeň chladnejšie. Myslíte, že takáto exotika si vyžaduje veľa peňazí? Nemusí to tak byť. Pobyt v polovici novembra na 7 nocí s dopravou a raňajkami vás bude stáť len 550 eur.

Spojené arabské emiráty

Krajina kde žijú tí najbohatší a najmocnejší šejkovia krajiny. Osídlené miesta hýria luxusom a leskom na každom kroku. Ako magnet priťahuje turistov z celého sveta Dubaj. A práve do neho sa môžete pozrieť počas zimy za ceny, o akých môžete v lete len snívať. Decembrová teplota v Dubaji neklesá pod 20 stupňov Celzia, väčšinou však okolo 24 stupňov, more má okolo 22 stupňov. Pre väčšinu ideálne teploty, ktoré príliš nevyčerpajú. Kedysi ste si na takúto dovolenku museli pripraviť tisíce eur. Dnes môžete mať dovolenku na 7 nocí s leteckou dopravou a raňajkami priamo v Dubaji už za 600 eur.


Všetko o cestovaní si prečítajte na www.dromedar.sk


Thajsko

Thajsko je skutočnou exotikou v pravom slova zmysle. Iste, cena za takúto dovolenku je už vyššia, no na to, čo dostanete, ide o stále zaujímavú ponuku. Navyše také teploty nezažijete u nás možno ani v lete a čaká vás krajina s krásnou prírodou, čírim morom a vždy usmievavými ľuďmi. Teplota vzduchu je v decembri na úrovni okolo 28 stupňov Celzia, v niektorých oblastiach aj viac a voda je vyhriata na príjemných 26 stupňov. Skutočne letné hodnoty. Pobyt na 8 nocí so všetkými poplatkami, raňajkami a spiatočnou letenkou vás bude stáť okolo 1 000 eur. Pokiaľ by vám bolo málo, za dobrú cenu sa dá nájsť aj 16 dňová dovolenka, na tú si pripravte približne 1 600 eur.

Ponúkli sme vám 5 zaujímavých a cenovo dostupných tipov, ako zažiť pravú dávku exotiky. Na takúto dovolenku nemusíte minúť všetky úspory, v zime naozaj ušetríte. Hlavne ak si dáte námahu a pohľadáte si letenky a ubytovanie v dostatočnom predstihu na vlastnú päsť. Vtedy sú ceny viac ako príjemné. Prežite túto zimu inak, pri mori.


Ktoré zo spomínaných exotických destinácií ste už navštívili? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii. 

Zdroj: David
Odporúčame