Knižný tip: Layla – vzrušujúci paranormálny triler od autorky svetového bestselleru

kniha

Prečítajte si napínavý triler od autorky svetového bestselleru (Zdroj: Freepik/goffkein)

Vzrušujúci paranormálny triler s nádychom romantiky – tak hodnotia nový román Colleen Hooverovej Layla v zahraničných médiách. Americká spisovateľka má množstvo priaznivcov aj medzi slovenskými čitateľmi a čitateľkami, o čom svedčí záujem o jej predchádzajúce bestsellery Všetky tvoje prednosti a najmä Verity. Dlhoočakávaná kniha Layla práve vychádza v slovenskom preklade Nikolety Račkovej vo vydavateľstve Lindeni.

Príbeh plný zvratov

Layla je príbeh plný lásky, tajomstiev, nečakaných odhalení a dejových zvratov. Je to príbeh o tom, že ani smrť nepremôže skutočnú lásku. Keď sa Leeds stretne s Laylou, je to láska na prvý pohľad. Obaja cítia, že sú spriaznené duše a strávia spolu zvyšok života. Až do jedného osudného dňa, keď na Laylu zaútočí Leedsova bývalá priateľka a postrelí ju. Layla v nemocnici bojuje o život.

Po týždňoch sa fyzicky zotaví, ale psychická trauma ju veľmi zmenila a stále má výpadky pamäti. Už to nie je tá bezstarostná a spontánna žena, do ktorej sa zamiloval. Aby vrátil ich vzťah do starých koľají a obnovil aj lásku v sebe, vezme Leeds Laylu do penziónu, kde sa prvý raz stretli a ktorý je momentálne na predaj. No len čo tam dorazia, Laylino správanie sa stáva čoraz bizarnejším. A to je len jedna z mnohých nevysvetliteľných vecí, ktoré sa v tomto opustenom dome dejú. Leeds sa ocitne pred ťažkým rozhodnutím, a ak bude nesprávne, môže mať katastrofálne následky.

Z riadkov knihy mrazí

„Hooverovej prvý pokus o paranormálny román nesklamal. Príbeh okorenený o prvky tajomna, psychologického trileru a súčasnej romantiky sa snaží odpovedať na otázky o tom, ako rýchlo sa môže rozvinúť pravá láska a aké konflikty môžu ohroziť aj tie najsilnejšie spojenia. Je to pútavý a jedinečný príbeh transcendentnej lásky, ktorý rýchlo zhltnete,“ napísali v Kirkus Review. „Autorka spája vzrušenie, fantáziu a romantiku do jedného strhujúceho príbehu,“ doplnili na portáli Bookish a nadšene zhodnotili aj v magazíne Her Campus: „Krásny román, z ktorého mrazí.“

Colleen Hoover je úspešnou autorkou mnohých románov, ktoré kraľovali stĺpčekom predajnosti. Tri roky po sebe získala cenu Goodreads Choice Award za najlepšiu romantiku. V roku 2015 spolu so svojou rodinou založila Bookworm Box, online kníhkupectvo, ktoré funguje ako mesačné predplatné kníh s podpisom autora či autorky. Všetky zisky z neho každý mesiac putujú rôznym charitatívnym organizáciám, aby pomohli ľuďom v núdzi. V slovenčine jej vyšli romány Všetky tvoje prednosti a Verity. Colleen žije v Texase so svojím manželom a ich tromi chlapcami.

„Neváhajte a pošlite Colleen Hooverovej zvýšený účet za elektrinu,“ radia v magazíne E! Online. „Pretože kvôli nej budete svietiť dlho do noci, aby ste zostali hore a Laylu dočítali.“

Knihu Layla si môžete kúpiť TU.

kniha Layla
Kniha Layla je mrazivým trilerom (Zdroj: Albatrosmedia)


Zdroj: Tlačová správa
Odporúčame