Knižný tip: Ako vyzeralo vyšetrovanie zločinov Pabla Escobara?

O Pablovi Escobarovi vyšla nová kniha (Zdroj: WikimediaCommons)

Neslávne známy medellínsky kartel pašoval v osemdesiatych a deväťdesiatych rokoch do Spojených štátov a Európy tony kokaínu. Na jeho čele stál legendárny kolumbijský narkobarón Pablo Escobar. Z Kolumbie sa stala vojnová zóna, nájomní vrahovia sicariovia nemilosrdne likvidovali konkurenciu, ale aj policajtov a obyčajných obyvateľov, všetko pre jediný cieľ – udržať Pabla Escobara na čele jednej z najvplyvnejších zločineckých organizácií všetkých čias.

Escobar zarábal miliardy dolárov, kupoval si politikov a najšikovnejších právnikov a štylizoval sa do úlohy hrdinu zbedačeného kolumbijského ľudu. Dlhé roky bol napriek enormnej snahe kolumbijskej polície nedotknuteľný. Steve Murphy a Javier F. Pena boli agenti pridelení ku kolumbijsko-americkému pátraciemu oddielu Bloque de Búsqueda, ktorý mal za úlohu skoncovať s Escobarovou hrôzovládou. Príbeh dvoch odhodlaných agentov medzitým spoznal celý svet prostredníctvom seriálu spoločnosti Netflix Narcos.

Prvýkrát však prehovorili osobne a v tejto knihe rozprávajú skutočný príbeh o tom, ako sa podieľali na stíhaní najhľadanejšieho zločinca na svete. Od ťažkých začiatkov v elitnom policajnom útvare a náročnom výcviku až po životnú misiu v kolumbijskom Medellíne, kde ďaleko od domova slúžili v prvej línii nekonečnej vojny proti drogám, ktorá do dnešného dňa pustoší Ameriku.

Steve Murphy a Javier F. Peña – Lov na Pabla Escobara
Vydavateľ: Ikar
Počet strán: 312
Rok vydania: 2020
Žáner: Biografia
Odporúčaná cena: 12,71 eur

Kúpte si túto knihu na Martinus.sk!

Kniha Lov na Pabla Escobara
Kniha Lov na Pabla Escobara opisuje skutočné udalosti vyrozprávané agentmi, ktorý ho dolapili (Zdroj: Martinus.sk)
Zdroj: Martinus
Odporúčame