Knihy a šperky v Inchebe už tento týždeň: Čaká vás zaujímavý program a výhodné ceny

Výstava kníh v bratislavskej Inchebe

incheba.sk

Hoci mesiacom knihy je marec, za knižný sviatok by sme mohli pokojne označiť november. V znamení kníh a všetkého, čo súvisí s čítaním, sa totiž už tradične ponesie medzinárodný veľtrh Bibliotéka v bratislavskej Inchebe, ktorý otvorí svoje brány už po 21-krát.

Termín Bibliotéky majú všetci milovníci kníh a príbehov v pamäti už dlho pred jej začiatkom. Knižné novinky, krsty kníh, stretnutia s obľúbenými autormi a bohatý sprievodný program – to všetko každoročne láka do Incheby tisíce čitateľov.

Bibliotéka je miestom, kde sa čitatelia môžu stretnúť so svojimi obľúbenými autormi. Tento rok program obohatia Jozef Banáš, Michal Hvorecký, Hana Lasicová, Eva Urbaníková či Daniel Hevier, ktorí na veľtrhu predstavia svoje knihy.

Priestory výstaviska okrem vône kníh zaplní aj vôňa dobrého jedla. Autori kuchárskych kníh pred zrakmi divákov navaria presne podľa svojich receptov. V akcii uvidíte Jaroslava Žídeka, Kamilu Magálovú, Adrianu Polákovú a talianskeho šéfkuchára Alvareza Momiho, ktorý vám ukáže, ako pripraviť perfektné cestoviny.

V dnešnej dobe sa čoraz viac spomína význam čítania si s deťmi. Aj pre tie bude na Bibliotéke pripravený bohatý sprievodný program. Čítanie s autormi detských kníh, výtvarné dielne, divadelné predstavenia, hudobné a tanečné aktivity, alebo súťaž vo freestyleovej poézii – to všetko spestrí bohatú knižnú ponuku. Deti sa vyšantia aj počas tradičného festivalu hier. Rodičia sa zasa budú môcť od odborníkov dozvedieť, ako postupovať pri výbere detských kníh, čím všetkým deti obohacujú knižné postavy a ako deti viesť k čítaniu už od útleho veku.

Keďže literatúra úzko súvisí so vzdelávaním, Bibliotéku doplní výstava Pedagogika zameraná na učebnice a školské potreby. Vybrať si budete môcť aj z ponuky jazykových kurzov.

Knižný veľtrh doplní 17. ročník medzinárodnej výstavy hodín a šperkov Hodiny a Klenoty. Nechajte sa okúzliť krásou a eleganciou klenotov z drahých kovov, drahokamov, polodrahokamov a značkovej exkluzívnej bižutérie. Výstavu doplní široká ponuka hodiniek rôznych štýlov. Milovníkom luxusu nepochybne ulahodí i módna prehliadka, na ktorej študenti Strednej odbornej školy pre telesne postihnutú mládež z v Bratislave predvedú ručne vyrobené šperky kombinujúce striebro s netradičnými materiálmi ako drevo, plast a koža. Stredná umelecká škola scénického výtvarníctva v Bratislave tento rok na výstave predstaví kolekciu šperkov Bond´s Gilrs.

Príďte si do Incheby vychutnať príjemnú atmosféru a nechať sa inšpirovať luxusnými šperkami. Veľtrh Bibliotéka otvorí svoje brány od 14. do 17. novembra. Výstava Hodiny a Klenoty bude k dispozícii od 15. do 17. novembra. Podrobný program nájdete na www.incheba.sk.

Vstupenky na výstavu si môžete zakúpiť cez Predpredaj.sk

Zdroj: incheba.sk, incheba.sk, PR článok
Odporúčame