Knižný tip: Ako dopadne silný príbeh zakázanej lásky počas najkrutejšieho konfliktu v dejinách ľudstva?

Tento vojnový román motivovaný silným príbehom lásky si jednoducho musíte prečítať aj vy (Zdroj: Freepik/freepik)

Kníh s príbehmi týkajúcimi sa druhej svetovej vojny je na knižnom trhu neúrekom. Ak však tento typ literatúry doslova „hltáte“, máme pre vás tip na knihu, ktorá vyšla minulý rok. Tento vojnový román motivovaný silným príbehom lásky si jednoducho musíte prečítať aj vy!

Reálny príbeh zakázanej lásky

Román Moja duša zostala v Osvienčime vznikol podľa skutočnej udalosti. Zobrazuje príbeh zakázanej lásky medzi slovenskou židovkou a nacistickým dôstojníkom.

Helena má po príchode do koncentračného tábora svoje dni spočítané. Osud má až tak veľmi istý, že jej ani nevytetovali väzenské číslo, veď ďalší deň má ísť na večný odpočinok. Zaskočí ju istý dôstojník, ktorý od nej požaduje, aby zaspievala na oslave narodenín jedného z dozorcov.

Hoci sa v danej situácii obáva najhoršieho, zostáva milo prekvapená. Namiesto trestu sa dočká vrúcnych slov a lístočku, ktorý jej do dlane ukryje dozorca. „Zaľúbil som sa do teba“, ktoré stojí na lístočku, odštartuje celý príbeh lásky…

(Zdroj: Skvelé knihy.sk)

Fikcia s reálnymi prvkami

Hoci sa príbeh neodohrával presne tak, ako je to popísané v knihe, dejová línia má reálne základy. Autorka Ellie Midwood sa inšpirovala výpoveďami preživšej Heleny a dôstojníka Franza, ktorí hrôzy druhej svetovej vojny prežili.

Holokaust je príšerná kapitola v našich dejinách a autorka  ju popísala veľmi autenticky, citlivo, verne a s úctou.

Ak vás príbeh zaujíma, knihu zakúpite TU!

Z recenzií čitateľov vyberáme

„Výborná knižka! Knižku som priam zhltla, za mňa jedna z najlepších, aké som kedy čítala, naozaj ma vtiahla do deja, možno ešte o to viac, že sa jednalo o dievča, ktoré prišlo do táboru zo Slovenska a dej je inšpirovaný skutočným príbehom. Normálne som si po prečítaní musela googliť, ako to vlastne bolo a kto naozaj bola Helena Citrónová.“         

Hanka, zákazníčka Martinus.sk

Sledujte náš Instagram

Zdroj: plnielanu.sk, martinus.sk
Odporúčame