Lepšia postava a pevnejšie zdravie: Vyskúšate ryžovú kúru aj vy?

Ryža

sxc.hu

Videli ste už niekedy obézneho Japonca alebo Číňana? Ak áno, tak ste mali pravdepodobne veľké šťastie. Je všeobecne známe, že tieto národy sú veľmi štíhle a zdravé, pretože jedia obrovské množstvá ryže. A práve jej vďačia za svoje štíhle postavy. Ak ani vám ryža na tanieri nevadí, poradíme vám, ako môžete pomocou nej upraviť svoju postavu aj vy.

Okrem toho, že si pomocou nej môžete upraviť svoju hmotnosť smerom nadol, pomôžete aj svojmu telu. Ryža je totiž aj veľmi zdravá. Neobsahuje lepok, ani tuk a preto je vhodná aj pre ľudí, ktorí držia bezlepkovú či redukčnú diétu. Diéta okrem toho detoxikuje a tiež odvodňuje organizmus, takže efekt redukcie hmotnosti sa dostaví pomerne rýchlo.

Ktorý druh si vybrať?

V Číne ju pestujú už 5000 rokov a sú známe viaceré druhy ryže, líšiace sa farbou, tvarom a veľkosťou. Vybrať si z viacerých druhov nie je problémom už ani v našich končinách. Za najkvalitnejšiu odrodu je celosvetovo považovaná jazmínová ryža pestovaná v Thajsku, ktorá má vynikajúcu chuť a nádhernú vôňu. Ak chcete svojmu telu dopriať skutočne zdravú ryžu, siahnite po celozrnnej, ktorá je oproti bielej nepomerne zdravšia, výživnejšia a účinnejšia v chudnutí, pretože má vysoký obsah diétnej vlákniny, minerálov a vitamínov. Patrí medzi najzdravšie potraviny.


Mohlo by vás zaujímať: Nie je ryža ako ryža: Ktorá je pre vaše zdravie tá najlepšia?


Tajomstvo celozrnnej ryže je v jej zložení:

Prírodná – natural celozrnná ryža je výživovou hodnotou neporovnateľná s rafinovanou bielou ryžou. Ryža natural obsahuje:

  • najhodnotnejšie bielkoviny zo všetkých obilnín
  • takmer žiadny tuk
  • vitamíny – B1, B2, B3 a E
  • viac ako 70% uhľohydrátov
  • minerály – sodík, draslík, kremík, fosfor
  • kyselinu glukorónovú

Ako na to?

Každé ráno si uvarte 250 g celozrnnej ryže (hmotnosť je v surovom stave). Túto dávku si rozdeľte na päť častí a konzumujte ju celý deň. Okrem nej si na obed môžete dať chudú rybu. Dovolené je aj ovocie (okrem banánov) a zelenina (okrem kukurice) – oboje však čerstvé, nie konzervované či mrazené. Je potrebné piť veľa tekutín, no pozor na to, aby neboli sladené (asi dva až tri litre minerálnych vôd, resp. bylinkových čajov) . Ryža by sa počas diéty nemala soliť.


Mohlo by vás zaujímať: Tajomstvo dobre uvarenej ryže: Ako sypká príloha aj s lahodnou príchuťou!


Ako dlho ju držať?

Trojdňová „rýchlokúra“ je skvelá na očistu organizmu a rýchle zníženie hmotnosti. Pre dôkladnejšiu detoxikáciu odporúčajú niektorí odborníci sedem až desať dní ryžovej kúry. Po nej je však potrebné stravovať sa striedmo a zdravo, s dostatočným prísunom čerstvej zeleniny a ovocia, lebo len tak sa vám zhodené kilogramy nevrátia naspäť. Ryžová diéta nie je veľmi vhodná pre ľudí s resekciou hrubého čreva či problémami s obličkami.


Skúšali ste niekedy schudnúť pomocou ryže? Ako sa vám to podarilo? Podeľte sa o svoje skúsenosti s ostatnými čitateľmi v diskusii.

Zdroj: sxc.hu, sxc.hu, Oliver
Odporúčame