Magické zrkadlá podľa feng shui: Nájdite im tie správne miesta

Zariaďte si svoju domácnosť podľa Feng Shui

Zariaďte si svoju domácnosť podľa Feng Shui (Zdroj: Unsplash/Sean Foster)

Veda feng shui sa okrem iného zaoberá aj pôsobením rôznych doplnkov, ktorými sa vo svojom domove obklopujeme. To, ako veci okolo seba umiestnime, má vplyv na prúdenie energie. Jedným z veľmi dôležitých energetických nástrojov podľa feng shui sú zrkadlá. Tým bola odnepamäti pripisovaná zázračná moc a magické vlastnosti.

Zrkadlové plochy môžu energiu a vplyvy odkláňať, posilňovať, zdvojnásobiť alebo odrážať. Nemali by sa však umiestňovať náhodne, existujú určité pravidlá, práve preto, že ich vplyv je skutočne silný. Dôležitý je aj tvar a veľkosť zrkadla – najvhodnejšie sú oválne alebo okrúhle a dostatočne veľké na to, aby sa do nich zmestila celá postava človeka.

Zrkadlá do spálne?

Spálňa je miestnosťou, do ktorej si zrkadlá dávame najčastejšie, no málokto vie, že práve v tejto izbe s nimi treba pracovať opatrne. V zrkadle by sa v žiadnom prípade nemala odrážať posteľ, v ktorej spíme, nakoľko zdvojnásobuje energiu a tá narušuje pokojný spánok alebo môže spôsobiť nespavosť. Ak je zrkadlo oproti spoločnej manželskej posteli, mohlo by do vzťahu vniesť problémy, či dokonca tretiu osobu. Takisto v izbách, kde spia deti, nie je dobré umiestňovať zrkadlá v blízkosti postele alebo tak, aby sa v nich posteľ odzrkadľovala. Nie len podľa feng shui sú totiž ich lesklé plochy „vstupnými bránami“ do iných svetov.


Mohlo by vás tiež zaujať: Horúce trendy v bývaní: Inšpirujte sa tipmi priamo z veľtrhu nábytku


Priveďte si pozitívnu energiu

Ak chcete dať vašim zrkadlám dôležitejšiu úlohu, ako iba odrážanie toho, ako vyzeráte, zaveste ich napríklad na dvere kúpeľne alebo toalety (ak nie sú oproti vchodové dvere). Cez tieto miestnosti uniká z domu najviac energie čchi. Veľké zrkadlo v jedálni, vo výške stola, prináša prosperitu. Tiež zrkadlo, ktoré je nad varnou doskou a odrážajú sa v ňom horáky, znásobuje možnosti zárobku. Jednou z najznámejších vlastností zrkadlových plôch je, že opticky zväčšujú priestor, preto je zrkadlo v obývačke tou správnou voľbou.

Zrkadlá, ktorým sa radšej vyhnite

Tak ako nám môžu zrkadlá pomôcť, vedia tiež mať negatívny účinok. Staré, zájdené a začernené zrkadlá, ktoré majú poškodenú zrkadliacu plochu, praskliny alebo obité okraje a rohy treba bez váhania vymeniť. Zrkadlá, ktoré „videli“ nejaké násilné situácie, si všetko pamätajú, preto by ste ich taktiež mali zo svojho domova odstrániť, aj keď možno majú historickú hodnotu. Nevýhodné sú tiež delené zrkadlá zložené z častí, hoci väčších, zrkadlové mozaiky a podobne. Rozsekávajú osobnosť človeka aj jeho život. Špinavé zrkadlá „kradnú“ zo života radosť a smiech, preto ich vždy svedomito čistite.


Mohlo by vás tiež zaujať: Neviete kam s vecami? Navrhnite si vstavanú skriňu na mieru!


Nežiaduce účinky majú aj zrkadlá zavesené na zlých miestach. Napríklad oproti vchodovým dverám či oknám, pretože energiu, ktorá by inak vchádzala do nášho domova, odrážajú späť. Zlú energiu vysielajú zrkadlá oproti otvoreným dverám kúpeľne či oproti košu na odpadky. Dve zrkadlá zavesené oproti sebe spôsobujú energetický chaos. Zrkadlo by nemalo byť umiestnené tak, aby hocikomu v rodine „odsekávalo“ hlavu, všetci (aj deti) by sa v ňom mali vidieť celí.

Zdroj: Photl.com, photl.com, Andrea
Odporúčame