Máte zdravý sexuálny život? 6 znakov, podľa ktorých to zistíte!

Muž

thinkstockphotos.com

Časopisy pre moderné ženy sú plné odporúčaní, ako dosiahnuť ten najlepší orgazmus, ako okoreniť svoj sexuálny život či prieskumov, koľkokrát týždenne sa priemerný Slovák miluje so svojou partnerkou. Tí, ktorí nezapadajú do týchto prieskumov, neraz nadobudnú pocit, že sa ich vzťah kvôli nedostatkom v milostnom živote rúti do záhuby. Málokto sa však zamyslí, či sú čísla dôležitejšie ako ich vlastné potreby a potreby partnera. Prinášame vám 6 znakov, ktoré podľa sexuológov svedčia o zdravom sexuálnom živote.

Ste spokojná sama so sebou a so svojím telom

Vzhľad svojho tela riešia ženy omnoho častejšie ako muži. Malé prsia, väčší zadok, nejaký ten tuk na brušku či stehnách – to všetko môže spôsobiť v žene pochybnosti, či je pre svojho partnera dostatočne atraktívna. Tieto obavy ženy často prenášajú aj do spálne. Štúdia, Univerzity v Texase dokazuje, že ženy, ktoré boli spokojné so svojím telom bez ohľadu na svoj vek a hmotnosť, si sex užívali omnoho viac ako tie, ktoré o svojom vzhľade pochybovali. Okrem toho sa u nich zvýšila lubrikácia a schopnosť dosiahnuť orgazmus. Zapracujte na svojom vzhľade, naučte sa byť so sebou spokojná. Keďže cesta k vytúženej postave nie je najjednoduchšia, možno k lepšiemu pocitu z vášho tela postačia aj tlmené svetlá sviečok, či vhodne vybraná spodná bielizeň.


Mohlo by vás zaujať: Sex po štyridsiatke: Toto treba vedieť, aby bol skvelý ako doteraz!


Nezabúdajte na komunikáciu

Aj keď ste s partnerom prežili už mnoho spoločných nocí, a vie, ktoré polohy uprednostňujete pred ostatnými, nedokáže vám čítať myšlienky. Nebojte sa mu povedať, na čo máte práve chuť, čo chcete vyskúšať a čomu sa má radšej vyhnúť. Rovnako sa nebojte partnerovi povedať, ak nemáte na sex náladu. Je lepšie nesúhlasiť, ako sex odtrpieť. Neuspokojí to vás ani vášho partnera. Toto pravidlo platí aj opačne. Povzbudzujte ku komunikácii aj svojho partnera.

Neporovnávate sa a nepočítate

Hovoria vám vaše kamarátky, že majú sex 3 – 4-krát do týždňa, skvelý a niekedy aj dve hodiny dlhý a vždy pri ňom dosiahnu orgazmus? Začnete po týchto slovách počítať ako často sa s partnerom milujete, porovnávať ako dlho to trvá a spomeniete si na všetky momenty, keď idete napriek snahe spať neuspokojená? Nenechajte sa zlákať myšlienkou, že ak nemáte to isté čo ony, krachuje vám milostný život i vzťah zároveň. Každý človek potrebuje od života iné veci. Okrem toho, výskumy ukazujú, že priemerný pár má sex jeden, maximálne dvakrát do týždňa. Ak ste s frekvenciou milovania spokojná a spokojný je aj váš partner, všetko je tak, ako má byť. Ak partner nie je spokojný, úprimne sa porozprávajte a zistite, čo sa s tým dá urobiť. Rady a pomoc hľadajte až vtedy, ak obaja chcete a napriek tomu to nefunguje.


Mohlo by vás zaujať: Keď sexuálny život s vekom upadá: Na vine môže byť aj týchto päť vecí


Nejde vám len o orgazmus, ale o blízkosť s partnerom

Máte rada sex so svojím partnerom bez ohľadu na to, či sa vám (alebo jemu) podarilo dosiahnuť orgazmus, či bolo milovanie krátke, obyčajné a ostatní by ho mohli považovať za nudné? Napriek tomu sa vy aj váš partner tešíte, že aj po rokoch sa môžete dotýkať jeden druhého a užívať si bozky, hladenie a všetko, čo milovaniu predchádza? Ak sa v týchto bodoch váš názor zhoduje s partnerovým, vyhrali ste v lotérii. Keď orgazmus nevyžadujete za každú cenu, je to omnoho lepšie, ako frustrácia z toho, že sa nedostaví.

Nebojíte sa experimentovať

Niekedy je zmena v sexuálnom živote veľmi vítaným osviežením samotného vzťahu. Ak vás partner požiada o niečo nové, nebojte sa to vyskúšať. Dôvera je predsa základom každého vzťahu. Ak však počas experimentovania zistíte, že skúšaná novinka nie je práve vaša šálka kávy, partnera na to upozornite. Nečakajte, kým iniciatívu bude vyvíjať vždy len on. Prekvapte ho tým, že aj vy sama chcete zažiť niečo nové.

Nemáte o sexuálnom živote prehnané predstavy

Ak si vy aj váš partner uvedomujete, že už nie ste mladí, ako keď ste so sexom začínali, že aj zdravie, práca a povinnosti ovplyvňujú váš milostný život, je jasné, že stojíte nohami pevne na zemi. O to viac sa potom dokážete tešiť zo skvelého sexuálneho zážitku s vaším partnerom, hoc aj príležitostného. Kvantita predsa často neznamená kvalitu.


Ako často si doprajete sex vy? Myslíte si, že máte zdravý sexuálny život? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Zuzana Čapčíková
Odporúčame