Tajomstvo perfektnej pleti bez vrások: Ovplyvňuje starnutie aj krásu, počuli ste už o ňom?

Pod vedením Henriety Martinkovej, ambasádorky Annemarie Börlind, prichádza revolúcia v anti-agingu. (Zdroj: Annemarie Börlind)

Všetky ženy vedia, že najúčinnejším prostriedkom zachovania mladosti je dôkladne sa starať o svoju pleť. Okrem krémov však jej zdravie a krásu môžeme podporiť aj výberom správneho mejkapu, ideálne bez syntetických zložiek. Dôležité tiež je, aby chránil kožný mikrobióm. Čo to vlastne je a ako si vybrať tú správnu kozmetiku?

Ochrancovia pleti

Mikrobióm je u každého človeka jedinečný a vyvíja sa bezprostredne po narodení. S týmto pojmom sa častejšie stretávame v súvislosti s trávením, no máme ho aj na pokožke. Označujeme tak tenkú vrstvu zloženú z miliárd mikroorganizmov na koži, ktorá prispieva k obranyschopnosti, hydratácii a vitalite.

Ide vlastne o množstvo malých ochrancov, ktorí bojujú proti škodlivým látkam, regulujú pH a zároveň podporujú výrobu dôležitých látok a ochranu imunity pleti. Zaujímavosťou je, že geneticky sú si ľudia medzi sebou pomerne podobní, ale naše mikrobiómy sa môžu odlišovať o 80 až 90 percent.

Zdravý mikrobióm, pomalšie starnutie

Ak je táto obranná línia oslabená, automaticky sa to odrazí aj na vzhľade našej pleti. Objaviť sa tak môžu nielen vyrážky alebo zápaly, ale aj vysušenie či začervenanie a citlivosť.

Podľa štúdií však mikrobióm ovplyvňuje aj starnutie. To je totiž reakciou pokožky na rôzne faktory. Zaraďujeme medzi ne napríklad genetiku, ale aj reakciu na znečistenie vzduchu či UV žiarenie. Vplyv má aj životný štýl – náš jedálniček či starostlivosť o pleť. No a práve prostredníctvom týchto faktorov môže zdravý a vyrovnaný mikrobióm pomôcť aj proti starnutiu. Pokožku totiž dokáže lepšie ochrániť.

Značka Annemarie Börlind prináša ako prvá make-up, ktorý chráni mikrobióm. (Zdroj: Annemarie Börlind)

Hľadajte označenie „microbiome friendly“

Náš mikrobióm pleti ovplyvňuje výber kozmetiky, ktorú používame na tvár. Je dôležité, aby krémy, séra, a najmä dekoratívna kozmetika ako mejkap boli vyrobené z prírodných zložiek, aby podporovali zdravie a rovnováhu delikátneho ekosystému našej pleti. Mejkap je súčasťou našej pokožky od rána do večera, nie každý je však „microbiome friendly“, čiže priateľský k mikrobiómu.

Pri zlej voľbe kozmetiky môžu chemické látky narušiť rovnováhu mikrobiómu a tým aj jeho funkčnosť. Pleť sa tak podráždi a to sa môže prejaviť v nadmernej tvorbe mazu, vysychaní pokožky, tvorbe akné alebo dokonca ekzémov.

Konečne aj na Slovensku

Existuje však aj kozmetika, ktorá chráni a podporuje mikrobióm pokožky namiesto toho, aby ho oslabovala škodlivými látkami. Tento trend sa netýka len starostlivosti o pleť. Na trhu dnes nájdete aj mejkap špeciálne navrhnutý tak, aby ochraňoval a podporoval jemnú rovnováhu mikrobiómu, zároveň bol prírodný, udržateľný a zachovával vysokú kvalitu. Prírodnú dekoratívnu kozmetiku s certifikátom „microbiome friendly“ si môžete teraz kúpiť aj na Slovensku. Tieto prípravky sú šetrné k vašej pokožke, ale aj našej planéte.

„S hrdosťou môžem povedať, že sme na svetovom trhu prví, ktorí prinášajú mejkap s týmto unikátnym certifikátom. Keďže líčenie predstavuje pre mnohé z nás denný rituál, je pre nás veľkou výhodou, že tieto produkty prinášajú nielen krásu, ale aj výnimočné účinky pre našu pokožku,“ hovorí Henrieta Martinková, CEO a ambasádorka značky Annemarie Börlind na Slovensku a v Česku, ktorá je na titulnej fotografii článku.

Jednotná a svieža pleť

Certifikát nájdete na všetkých mejkapoch a tónovacích krémoch od značky Annemarie Börlind. Či už chcete dosiahnuť prirodzený matný efekt počas celého dňa a siahnete po fluid make-upe, alebo potrebujete pleť len zľahka zjednotiť a zvolíte si BB krém.

Zloženie mejkapu nielenže nenarúša mikrobióm, ale má aj omladzujúce, hydratačné a vyživujúce účinky. Obsahujú tie najúčinnejšie látky z prírody, akými je napríklad marulový či jojobový olej, ktoré zabezpečia pokožke zdravie a vitalitu.

Hitom je anti-aging make-up proti starnutiu

K najpopulárnejšej kozmetike od Annemarie Börlind patrí anti-aging make-up. Má prestížny certifikát potvrdzujúci ochranu mikrobiómu a obsahuje aj množstvo prírodných, omladzujúcich a hydratačných látok, ktoré zabezpečia, že pleť bude vyzerať mladšie.

Tajnou prísadou je bioliftingová zložka paracress, ktorá posilňuje kolagénový systém v pleti a tým zvyšuje jej pružnosť. Olej z kamélie zároveň zjemňuje vrásky a jemné línie na tvári a Aloe vera pleť hĺbkovo hydratuje a zanecháva ju hebkú. Nemusíte sa obávať ani o textúru; tento mejkap je ľahký, nezaťažuje pokožku a zabezpečuje prirodzené krytie, ktoré vydrží celý deň.

Vyskúšajte anti-aging make-up od Annemarie Börlind

Anti-aging make-up patrí medzi najobľúbenejšie produkty značky Annemarie Börlind. (Zdroj: Annemarie Börlind)

Advertoriál pripravený v spolupráci s Annemarie Börlind.

Zdroj: Plnielanu.sk/Advertoriál
Odporúčame