Konečne využijeme staré oblečenie! Vyťahujte odložené kúsky, móda spred 20 rokov je späť!

Módny trend Y2K

Módny trend Y2K vám pripomenie trendy spred dvadsiatich rokov (Zdroj: GettyImages)

Možno si ešte pamätáte skratku Y2K. Na prelome milénia sa ňou označovala technická chyba. Predpokladalo sa, že s prechodom z roku 1999 do roku 2000 si počítačové programy nebudú vedieť poradiť, pretože dátum klesne z „99“ na „00“. Očakával sa rozsiahly zmätok či dokonca kolaps v bankovom sektore a letectve. Našťastie, nestalo sa tak a dnes sa tieto tri písmená opäť skloňujú. Tento raz však v pozitívnom zmysle.

Čo je to Y2K?

Módni nadšenci sa však túto skratku rozhodli využiť aj o viac ako dvadsať rokov neskôr. Y2K označuje dnes módny trend, ktorý čerpá inšpiráciu práve z obdobia na prelome roku 2000. Áno, jednoducho môžeme povedať, že sa do módy opäť vracia to, čo sa nosilo pred dvadsiatimi rokmi.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Y2KMOOD (@y2kmood.official)

Ako vyzerá tento módny trend?

Do Y2K sa dnešná mládež úplne zbláznila. Prispôsobili sa tomu aj obchodné reťazce, avšak netreba zabúdať ani na generáciu 40+. Práve pre nich ide o príjemnú nostalgiu z 90. rokov a prelomu milénií. Áno, je to tá doba, v ktorej na nás z obrazoviek pozerali Britney Spears, Backstreet Boys či ‚N Sync. Základ trendu Y2K tvoria farebné kúsky, pričom dôraz sa kladie najmä na ich sýtosť. Chýbať nesmú ani kovové odlesky, velúrové súpravy, riflové bundy či masívne tenisky.

V šatníku inšpirovanom trendom Y2K nájdeme šaty na tenké ramienka, odhalené brucho či kríže a široké rifle. Z doplnkov sú to najmä motýliky vo vlasoch, plastové náhrdelníky a kabelka s krátkym popruhom. Tento štýl dokonale zosobňovala aj legendárna seriálová a filmová postava Carrie Bradshaw zo seriálu Sex v meste, ktorú stvárnila Sarah Jessica Parker.

Ako ho nosiť dnes?

Je jasné, že dnešné štyridsiatniky asi nebudú mať záujem nosiť odhalené kríže či ukazovať svoje brucho. Na druhej strane, z trendu Y2K sa dá stále načerpať množstvo prvkov aj keď nemáte práve dvadsať. Zafungujú najmä farebné nohavicové kostýmy. Navyše, sako z nich sa dá nosiť aj k šatám či k rifliam. Rovnako to platí aj v prípade nohavíc, môžete ich kombinovať s rôznymi topmi. Outfit doladíte elegantnými lodičkami, uvoľnenými epadrilkami a bez problémov aj s teniskami. Prípadne stavte na denim! Od hlavy až po päty.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Tina Haase | Content Creator (@styleappetite)

Nepredpokladáme, že v skrini skladujete kúsky spred 20 rokov. Ani, že patríte k tým šťastným, ktoré sa do nich stále zmestia. Ak však chcete držať krok s módou, poobzerajte sa v obchodoch po širších džínsoch zvonového strihu. Zalichotia každej ženskej postave. Ak si to môžete dovoliť, voľte model s nižsím pásom, aby ste zostali v téme. K tomu doplňte jednofarebnú bielu košelu a kabelku v metalickom odtieni s krátkym popruhom. V takomto outfite inšpirovanom Y2K a budete pôsobiť absolútne štýlovo! Idete do toho?Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame