Šokujúci nález v ľudskom tele: Americkí lekári objavili v črevách človeka živý hmyz!

Lekári v americkom Missouri zostali viac než šokovaní, keď objavili v tele pacienta živý hmyz (Zdroj: Freepik/shevchukandrey)

Lekári v americkom Missouri zostali viac než šokovaní, keď objavili v tele pacienta živý hmyz. Pacientovi počas kolonoskopie našli v črevách bzučiacu muchu, ktorá okupovala jeho črevá. Ak sa tam dostala, a čo v tejto situácii lekársky tím urobil?

Nezvyčajný nález

63-ročný pacient lekárskeho tímu v Missouri v USA šokoval svojho ošetrujúceho lekára. Nevedomky mu pripravil prekvapenie, s akým sa počas lekárskej praxe stretne máloktorý zdravotník. Počas rutinného vyšetrenia (kolonoskopie), ktoré muž absolvoval kvôli podozreniu na rakovinu hrubého čreva, objavili šokujúci nález.

Počas nepríjemného procesu, ktorý táto vyšetrovacia metóda vyžaduje, sa kamerou podarilo zachytiť v črevách nezvyčajnú vec. Išlo o živú muchu, ktorá okupovala stenu čriev pacienta.

Majú aj fotodôkaz

Keď sa dostali na vyšetrované miesto, „stretli sa“ so živou a neporušenou muchou. Lekári vyhotovili aj snímku, ktorá zobrazuje „relaxujúcu“ muchu uprostred ľudských vnútorností. Nálezom boli, prirodzene, dosť šokovaní.

Nerozumeli tomu, ako sa mohla mucha dostať tak hlboko do tela pacienta, a ani tomu, že sa vôbec nepohla, keď ju „šťuchali“.

Konfrontácia s pacientom

Lekári z medicínskej univerzity v Missouri následne vypočúvali pacienta, aby zistili, ako sa mucha infiltrovala do jeho čriev. Tento proces považovali za záhadu, pretože podľa pacientových slov vysvitlo, že o tajnom obyvateľovi nemal ani tušenie.

63-ročný netrpel žiadnymi príznakmi, a dodržal všetky pravidlá, ktoré sú pred kolonoskopiou potrebné. Avšak, pred povinným 24-hodinovým pôstom jedol na večeru pizzu a šalát, s ktorým musel muchu zjesť. Hoci si nespomína na žiadny hmyz vo svojom jedle, zdá sa to ako jediné reálne vysvetlenie…

Kuriozita v časopise

Podľa Ladbible sa lekári o tom zmienili v americkom gastroenterologickom časopise: „Tento prípad predstavuje veľmi zriedkavý kolonoskopický nález. Je záhadou, ako sa neporušená mucha dostala do priečneho hrubého čreva.“

Sú známe zriedkavé prípady, kedy ľudia neúmyselne konzumovali vajcia alebo larvy múch v ovocí alebo zelenine. Hmyz nejako prežil žalúdočné kyseliny, a vyliahol sa až v črevách.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Trápia vás ovisnuté očné viečka? Nemusíte ísť hneď pod nôž, pomôže nasledovné

Posolstvom tohto netradičného príbehu je, aby ste sa vždy uistili, že si dôkladne poumývate ovocie a zeleninu pred konzumáciou…

Aké sú top kúpele na Slovensku? Porovnali sme ich za vás v tomto článku
 

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame