Na maličkostiach záleží: Skrášlite si bývanie vhodnými doplnkami

vazy

ikea.sk

Každý z nás má raz za čas chuť niečo vo svojom príbytku zmeniť. Niekedy však chýba odvaha, inokedy dostatok finančných prostriedkov. V oboch prípadoch sa vyplatí začať maličkosťami. Vďaka doplnkom môžete dodať miestnosti nový šmrnc alebo vyskúšať menej tradičnú kombináciu. Inšpirujte sa niektorým z našich tipov – neskrachujete a skúsite niečo nové.

Rohožku vidíme prvú

Ošúchaná, bez farby a nie veľmi čistá – tak vyzerá  množstvo rohožiek pred dverami koncom zimy. Pritom práte toto je kúsok, ktorý vidia návštevníci okrem dverí z vášho príbytku ako prvý. Platí sa urobiť dobrý dojem – a nejde ani o závratné sumy. Uvidíte, že aj vám sa bude odomykať radostnejšie stojac na peknej farbnej rohožke.

Rohožka Platan, Jysk, 7,99 €

Mohlo by vás zaujať: Bývajte štýlovo a bez harabúrd: Stavte na elegantný minimalizmus


Neprehliadajme lampy

Stolné aj závesné lampy sú pre nás častom najmä zdrojom svetla a ich dizajn celkom prehliadame. Pritom práve svietidlo môže byť veľmi výrazným prvkom v miestnosti – alebo aspoň zaujímavou čerešničkou na torte. Nemusíte kupovať hneď novú lampu, skúste sa však zamyslieť nad originálnym tienidlom. Pri jeho výrobe môžete použiť staré noviny, tapety, farby, vystrihnuté vzory z farebného papiera či textilné mašle. Fantázii sa medze nekladú. Ak si na vlastnotučnú tvorbu netrúfate, môžete sa spoľahnúť na obchod.

Tienidlo Alfhild Fagel, Ikea, 9,99 €

Zrkadlá dodajú vzdušnosť

Hovorí sa, že zrkadlá dokážu zväčšiť miestnosť – a je to pravda. Preto nimi nemusíte vôbec šetriť a ak neparíte medzi vyznávačov feng šuej, pokojne si jedno dajte aj do spálne. Dôležité však nie je len ono samotné, ale aj rám. Pre nádych starožitnosti môžete zužitkovať rám starého obrazu, do moderných priestorov voľte skôr strohejšie línie.

Zrkadlo, Kika, 27,90 €

Mohlo by vás zaujať: Vynikajúca sóda bikarbóna: Zaručí vám čistučkú a voňavú domácnosť


Štýlové vankúše môžu byť

Sú mäkké, dodávajú pohodlie a najmä – dobre vyzerajú. Samozrejme, ani s nimi to nemožno preháňať, ale pár vankúšov dodá miestnosti charakter – či už hravý, alebo skôr elegantný. Príjemné je, že ich dostanete za prijateľné ceny a keď vás omrzia, stačí vymeniť poťah – možno aj za ručne robený!

Vankúše, F&F, Tesco, 9,99  €

Všetko o bývaní sa môžete dozvedieť na stránke Mojdom.sk.


Vázy pre elegnanciu či pestrosť

Kvety oživia každú miestnosť, zaujímavá váza však vynikne aj bez nich. Je na vás, ktorý štýl je vám najbližší – či umelecké kameninové kusy, alebo skôr vázy z farebného skla v štýle art deco. Výhodou vázy je, že ak po nákupe zistíte, že sa vám nehodí, môžete ju ešte nepoužitú podarovať ďalej niekomu, koho interiér je pre ňu vhodnejší.

Vázy Leaves, Kika, 3,49 €

Aké doplnky najradšej kupujete vy? Máte osvedčené tipy na predajne? Podeľte sa o ne s ostatnými čitateľmi v diskusii. 

 

Zdroj: ikea.sk, Ikea.sk, Kika.com, Jysk.sk, Ffmoda.com, Zora
Odporúčame