Na rande v päťdesiatke: Čo robiť a čomu sa radšej vyhnúť?

Muž

thinkstockphotos.com

Láska kvitne v každom veku. Aj keď už máte po päťdesiatke, stále nie je neskoro na randenie. Skúste sa vrátiť do dávnejších čias, možno sú to už roky od vášho posledného rande. Inšpirujte sa preto nasledovnými tipmi, ktoré vás určite nesklamú.

Buďte realistickí

Ak ste skutočné rande, zahŕňajúce dobrú večeru, prechádzku či kino, nezažili už dlho, dajte si pozor na pár vecí. Jednou z nich sú príliš veľké očakávania, ktoré môžu stretnutie úplne pokaziť.

Buďte realistickí a nesľubujte si od neho či nej veľa. Vyhnete sa tak sklamaniu. Ak sa rande vydarí, budete naopak veľmi milo prekvapení. Je normálne, že ste vo vytržení, keďže neviete čo môžete čakať. Ak navyše emócie a vzrušenie dávate výrazne najavo, vášho potenciálneho partnera to môže odradiť.


Mohlo by vás zaujímať: Láska cez internet: Ilúzia či šanca na vážnu známosť?


Dajte si záležať na výzore

Ak by ste na rande prišli s nedbalým výzorom, druhej strane to o vás nič pekné nepovie. Bude si klásť otázky. Načo vôbec vyhľadávate takéto stretnutia, keď nemáte záujem ani o to, aby ste sa pekne upravili a urobili tak dobrý dojem? Druhá strana sa tak bude snažiť čo najrýchlejšie stretnutie ukončiť.

Preto sa určite oblečte výnimočnejšie, ako keď idete ráno do práce. Nemal by chýbať ani dobrý účes a príjemná vôňa, ktorá môže partnera príjemne potešiť a priťahovať. Pozor však na príliš sladké a ťažké vône, z ktorých môže bolieť hlava. A nezabúdajte, že dva streky voňavky úplne stačia.

Tajomnosť nezaškodí

Na prvom stretnutí by ste nemali o sebe prezradiť úplne všetko. Ak sa neviete zastaviť a nádejnému partnerovi vyzradíte celý životný príbeh za hodinu, môže sa cítiť sklamane. Najlepšie je prezradiť len pár vecí, najmä tie pozitívne.

S chválou to netreba preháňať. Rovnako však nemá zmysel tváriť sa, že vo vašom živote je všetko dokonalé a bezproblémové. Najlepšie je ísť zlatou strednou cestou a ak sa máte čím pochváliť, urobte to. Priznajte aj ťažšie situácie, akými ste v živote prešli. Tie však spomínajte o niečo menej, aby z vás vyžaroval optimizmus.


Mohlo by vás zaujímať: Prvé rande: TOP triky, vďaka ktorým ju dostanete hneď!


Nerozprávajte len o deťoch a vnúčatách

Je úplne v poriadku, že rodina je u vás na prvom mieste. Zrejme to tak má aj váš nádejný partner či partnerka. Ak by ste však celé stretnutie strávili tým, že rozprávate deťoch, ukazovali ich fotky, určite by ste ho odradili. Vysielate tak signál, že vás nezaujíma jeho život a jeho záujmy, ale chcete sa len niekomu vyrozprávať.

Samozrejme môžete o svojej rodine niečo povedať. Nemali by ste najmä vynechať informáciu o tom, koľko máte detí a vnúčat, a aj to, kde žijú alebo ako často sa s nimi stretávate. Prvé rande by však malo byť hlavne o vás dvoch. Ak vám to klapne a urobíte dobrý dojem, budete mať ešte dosť času na to, aby ste postupne porozprávali všetko o svojej rodine.

Pýtajte sa a zaujímajte o druhú stranu. Zistite, aké má koníčky, záľuby, obľúbené filmy a knihy a aj to, kde pracuje. Dáte tak najavo to, že chcete nájsť spriaznenú dušu a hľadáte niečo seriózne.


Máte vlastné skúsenosti s randením po päťdesiatke? Podeľte sa o ne s ostatnými čitateľmi v diskusii pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Lenka
Odporúčame