Najúspešnejší ľaváci dneška: Toto sú oni!

Bill Gates

SITA

Ľaváci tvoria približne desať percent populácie, napriek tomu sa však medzi úspešnými ľuďmi nestratia. V dejinách nájdeme mnoho príkladov, hoci niektoré sú možno trochu pochybné. Ľaváctvo sa napríklad traduje o známej hereckej hviezde Marilyn Monroe, ľaváčkou však vôbec nebola. Dnes vám však ponúkame tie najúspešnejšie ľavácke hviezdy z rôznych oblastí súčasnosti. Ktorá z nich je najsympatickejšia vám?

Princ William

Najurodzenejší: Windsorovci

Uprednostňovaním ľavej ruky pred pravou sa môže pochváliť aj minimálne jeden člen najznámejšej kráľovskej rodiny, mladoženáčprin William. Medzi jeho ľaváckymi predkami vraj boli napríklad kráľovná Viktória či Juraj II.

Bill Gates

Najbohatší: Bill Gates

Po Henrym Fordovi či Johnovi D. Rockefellerovi ďalší miliardár, ktorý podpisuje svoje obchody ľavou rukou. Podľa vedcov je fakt, že ľavorukí zamestnanci zarábajú viac ako ich pravorukí kolegovia na podobných pozíciách. Ale pozor – táto výhoda sa údajne týka len ľavákov mužov, na ženy sa nevzťahuje.


Tiež by vás mohlo zaujať: Celebrity po štyridsiatke: Odkukajte ich triky na skvelú formu!


Oprah Winfrey

Najúspešnejšia: Oprah Winfrey

Americká moderátorka si srdcia Američanov získala už pred niekoľkými desaťročiami a fandia jej stále. Práve vďaka svojej obľúbenosti je jednou z najbohatších žien šoubiznisu – jej odhadované bohatstvo je asi 2.7 miliardy dolárov.

Barack Obama

Najmocnejší: Barack Obama

Ľavákov sa medzi americkým prezidentmi nájde naozaj požehnane. Nie je teda ani takým veľkým prekvapením, že sa medzi nich zaradil aj Barack Obama. Podľa niektorých výskumov majú ľaváci lepšie rétorické schopnosti a možno aj to je dôvodom, prečo sú až natoľko „voliteľní“.
 


Tiež by vás mohlo zaujať: Čudné záľuby celebrít: Špicľovanie, písacie stroje a chrobáky!


Rafael Nadal

Najtenisovejší: Rafael Nadal

Prípad Rafaela Nadala je tak trochu zvláštny. Tenista je totiž ľavákom len na ihrisku, všade inde uprednostňuje pravú ruku. Napriek tomu bol však v roku 2008 nominovaný na ľaváka roku.

Angelina Jolie

Najkrajšia: Angelina Jolie

Jej meno a slovo sexi k sebe neodmysliteľne patria. Angelina je ľaváčka a s týmto faktom musia rátať aj tvorcovia jej filmov. Pri natáčaní filmu Tomb Rider musela mať zbrane vyrobené špeciálne pre ňu, aby ich vedela dostatočne rýchlo a jednoducho nabiť.


Tiež by vás mohlo zaujať: Chystáte sa na večierok? Celebrity vám poradia, čo na seba!


Bruce Willis

Najakčnejší: Bruce Willis

V klube ľaváckych celebrít je aj Bruce Willis. Napriek tomu si pozorný filmový fanúšik môže všimnúť, že v niektorých filmoch (napr. v Šiestom zmysle) vystupuje Bruce ako pravák.

 

Zdroj: SITA, sita, Dora
Odporúčame