Nebaví vás už zumba ani aerobik? Vyskúšajte box, tanec a pilates v jednom!

Piloxing

facebook.com

Športová aktivita, ktorá znižuje hladinu cholesterolu v krvi, je prevenciou vzniku kardiovaskulárnych ochorení a osteoporózy, zrýchľuje metabolizmus, je zodpovedná za uvoľňovanie hormónov šťastia, zvyšuje sebavedomie a mnoho ďalších. Vo vymenúvaní pozitív pravidelného pohybu by sme mohli ešte dlho pokračovať.

Ak si uvedomujete nevyhnutnosť športovej aktivity, ale kalanetiku považujete za nudnú, naopak jumping za príliš akčný a beh nadmerne zaťažuje vaše kĺby, dávame vám do pozornosti piloxing – športový program vytvorený pre ženy, ktorého cieľom je zdravie, štíhlosť a sebavedomie.  

Čo je piloxing?

Aktuálnym trendom vznikajúcich športových aktivít je, že predstavujú spojenie najúčinnejších prvkov už existujúcich športov. Podobným pravidlom sa riadila aj tvorkyňa piloxingu – Viveca Jensen. Piloxing vznikol v Kalifornii a štúdiá, kde sa precvičuje, už existujú aj u nás.  

Piloxing, cvičebný program určený najmä pre ženy, spája v sebe účinný pilates, vzrušujúci box a ladný tanec. Autorka v ňom spojila roky praxe a skúseností z uvedených športových disciplín. Sama sa roky venovala kulturistike, boxu, baletu a pilatesu. Aktuálne je majiteľkou piloxingového štúdia, ktoré školí nových inštruktorov a osobnou trénerkou mnohých slávnych osobností. Snažila sa, aby piloxing bol jedinečným tak, ako je krehkou, nežnou, nezávislou a občas i nekompromisnou každá jedna žena.

Cvičí sa pri originálnej hudbe a pod vedením kvalifikovaného inštruktora. Lekcia je rozdelená na bloky zamerané striedavo na box, pilates a tanec. Cvičenie je vhodné aj pre menej fyzicky zdatných jedincov, pretože cez pokojnejšie fázy sa možno vydýchať a načerpať energiu do energickejších častí.


Mohlo by vás zaujímať: Fitness, zumba alebo joga: Vyberte si tú správnu aktivitu presne pre vás!


Prečo je piloxing účinný?

V zrelom veku je veľmi dôležité nie len spaľovanie tukov, ale aj tvarovanie problematických partií. Neexistuje lepšia kombinácia ako je spojenie silového tréningu a aeróbnej aktivity. O tom, že piloxing je vysoko efektívny, svedčí i fakt, že sa cvičí formou intervalového tréningu, ktorý je jednotkou v spaľovaní tuku.

Kombinácia boxu a pilatesu

Piloxing je inšpirovaný pilatesom a boxom, pričom pilates má zásluhu na pevných, pružných a vytvarovaných svaloch. Najdôležitejším princípom pilatesu je power house, resp. centrum tela. Pilates sa zameriava na precvičenie svalov, ktorým sa v iných športoch venuje iba minimálna pozornosť, následkom čoho vzniká napríklad bolesť chrbta, svalová dysbalancia a pod.

Box je zasa o presných úderoch, obratnosti a rýchlosti, ktoré spaľujú nadbytočný tuk. Počas tréningu si precvičíte všetky svalové skupiny a počas jedného cvičenia je možné spáliť neuveriteľných 800 kalórií. Nežnosť dodávajú piloxingu tanečné zložky. Pre získanie lepších kardiovaskulárnych výhod sa pri cvičení využívajú špeciálne rukavice so závažím.


Mohlo by vás zaujímať: Bavte sa a chudnite: Vyformujte si postavu zumbou!


Prínosy piloxingu

Piloxing bol stvorený pre ženy, preto sa zameriava na získanie štíhlych ženských proporcií, ktoré sú pevné a pružné. Okrem zlepšenia vizuálnej stránky, prináša toto cvičenie aj veľa zdravotných benefitov. Zlepšíte si držanie tela, zvýšite celkovú silu, vytrvalosť, flexibilitu, posilníte srdce a pocítite prílev pozitívnej energie. Vyhnete sa osteoporóze, bolestiam chrbta a skráteným svalom, ktoré sú príčinou bolesti.


Skúšali ste už niekedy piloxing? Ako sa vám pozdával? Komu by ste ho odporučili? Napíšte do diskusie a vyhrajte víkendový pobyt alebo niektorú z ďalších cien v našej súťaži. Nezabudnite uviesť platný email.

Zdroj: facebook.com, facebook.com, youtube.com, Mirka
Odporúčame