Online hry pre dospelých: Zabaviť sa pri nich môžete aj vy

Call of Duty

callofduty.com

Kedysi bol najlepším priateľom pes. Ak k nemu pridáme počítač, isto to nebude žiadna lož. Vkradol sa nám nie len do pracovného ale aj do súkromného života. Nech sa bránime ako chceme, nedá sa mu vyhnúť. Tak prečo by nám občas nerobil dobrovoľnú spoločnosť?

Rovnaký prístup k počítaču zaujal nedávno aj 57 ročný účtovník Jozef. „V práci sme počítače už dávno brali ako bežný pracovný nástroj, no doma som ho stále akosi obchádzal. Vždy som len prevrátil oči, ako môžu deti pri ňom toľko vysedávať,“ priznáva sa Jozef. Tie ho však časom zlomili a zasvätili ho do tajov internetu. „Naozaj mi padlo dobre, prečítať si noviny na webe a pozrieť si tam aj kopec iných užitočných informácií.“ dodáva. A tak sa počítač a internet stal aj u Jozefa bežnou témou, do ktorej zabrdol s kamarátmi pri pive. A presne tak sa k nemu dostala aj informácia o online hrách.


Tiež by vás mohlo zaujať: Dobrá lyžovačka za rozumnú cenu: Tieto strediská vás nesklamú!


Virtuálny vstup do armády

„Vedel som, že deti sa takto doma hrajú a aj mi to zopár ráz ukazovali. No v živote by mi nenapadlo, že by som sa takto mohol hrať aj ja sám!“ A je pravda, že hry na rôznych sociálnych sieťach Jozefa nenadchli. No zato simulácia prvej a druhej svetovej vojny áno. Prosto sa v ňom predral na povrch malý hravý chlapec, ktorý spí hádam v každom mužovi. Ten chlapec, ktorý chcel byť vojakom, dôstojníkom, veliteľom… Ten, ktorý si chcel vyskúšať ako chutí vyhratá bitka, či vojna. „Kamarát ma zlanáril do česko-slovenskej armády na stránke www.worldoftanks.eu. Hoci je aj platená verzia, my hráme tú zadarmo. Stiahol som si ju do počítača a dal sa do toho. Máme vlastných vojakov, tanky a pred každou vojnou sedíme nad stratégiou ako ju vyhrať,“ vysvetľuje Jozef.


Tiež by vás mohlo zaujať: Akčný squash: Ten pravý šport pre pravých chlapov – a pre ženy tiež!


Program na sychravé večery

Okrem internetového pripojenia potrebujete aj odvahu a trpezlivosť. Miesto v čate si totiž treba zaslúžiť. Začínate s pár tankami a je len na vás, aby ste sa prepracovali k viacerým a výkonnejším. „Keď som tomu prišiel na chuť, bojoval by som aj každý deň. No manželka ma hodila do jedného vreca s deťmi a tak som musel rešpektovať časenky,“ priznáva sa. Časenka v preklade znamená, že hry na počítači sú u Jozefa doma obmedzené na hodinu denne. A keďže jedna bitka môže trvať aj niekoľko hodín, Jozef si šetrí čas na 2 – 3 dni v týždni. Zvyšné dni si musí jeho armáda poradiť aj bez neho, pod velením iných generálov. „Takto aspoň mám alternatívny program na večery, keď manželke idú všelijaké seriály, pri ktorých ma vždy rozbolela hlava. Som doma v teple a príjemne strávim večer. Po každom boji mám dobrý pocit, že som si aspoň trošku potrápil logiku. No a na rozdiel od ozajstného veliteľa, môžem úspešnú bitku osláviť s manželkou,“ smeje sa.

Zahrajte sa aj vy

Chceli by ste do tajov online hier preniknúť aj vy? Začať môžete jednoduchými flashovým hrami, pri ktorých sa môžete zabaviť a oddýchnuť si. Niektoré z nich môžete nájsť aj na našom webe.

Zdroj: callofduty.com, callofduty.com, Peter
Odporúčame