Štýl, ktorý z vás spraví krásku ulíc aj každej návštevy: Oblečte sa ako Francúzska!

Parížsky chic

Postačí pár trendy kúskov, ktoré možno už aj vlastníte, a zrazu sa ocitnete na káve pod Eiffelovkou (Zdroj: Freepik/ansiia)

Obliekať sa vkusne, trendovo a zároveň podľa vlastných preferencií môže byť niekedy veľmi náročné. Ak túžite byť šik ako Parížanky, máme pre vás zopár tipov, ako na to. Postačí pár moderných kúskov, ktoré možno už aj vlastníte, a zrazu sa ocitnete na káve pod Eiffelovkou aj napriek tomu, že len prechádzate mestom počas obednej pauzy.

Základná stratégia

Parížanky sú známe tým, že nepodliehajú módnym výstrelkom. Ak chcete kráčať v ich šľapajách, stavte na minimalistický šatník, ktorý bude skrývať kvalitné základné kúsky. S nimi sa už outfity skladajú takmer samy. Vyvarovať by ste sa mali gýču (vzhľadovému, ale aj materiálovému), ktorý pôsobí príliš lacno a nevkusne.

Kúsky laďte do neutrálnych farieb, akými sú čierna, biela či béžová. Oživením palety môžu byť napríklad červená či tmavomodrá v rôznych odtieňoch. Inšpirujte sa nasledujúcimi tipmi, ktoré vás naladia na vlnu parížskych ulíc. Buďte dušou Parížanka a držte sa týchto pravidiel s príkladmi základných kúskov už počas súčasnej sezóny.

V štýle biznis luxusu

Vsaďte na takzvaný high society styling, ktorý ovládol (nielen) parížske ulice. Siahnite po jednoduchom outfite, doplňte ho oversized sakom a nebojte sa ani výrazných doplnkov. Či už zvolíte veľké náušnice, masívne topánky alebo tromf vložíte do kabelky, necháme len na vašich preferenciách.

V teple aj počas chladných dní

Ak ste typ, ktorému je stále zima, tento look jednoznačne oceníte. Inšpirácií na zahriatie je viacero – zvoliť môžete huňatý kardigán, vlnenú vestičku či klasický véčkový sveter. Základom je čistý a minimalistický vzhľad. Zvoľte si teda kúsky, ktoré sú v jednej farbe. Ak nechcete siahať po nudnej čiernej, odporúčame napríklad námornícku modrú či olivovú zelenú.

Retro romantika

Retro štýl je v kurze už nejakú dobu, tak prečo ho nevyužiť aj tu? Outfity pôsobia veľmi ležérne, nostalgicky a usadene. Prepojte spolu staršie kúsky s novými a dajte im šancu na spoločný život. Vytiahnite zo skrine napríklad šaty z mladosti, ktoré zasadíte do prítomnosti. Doplňte ich jednoduchým blejzrom, čižmami a kabelkou. Vytvoríte tak ideálny look do práce.

Trenčkotová sezóna

Vlastniť kvalitný a dobre padnúci trenčkot je must have každej elegantnej dámy. Vyhnite sa materiálom ako polyester, ktoré už z diaľky vyzerajú nekvalitne. Trenčkot pritom môžete skombinovať takmer s čímkoľvek. Jediné, čoho sa treba určite vyvarovať, sú dlhé šaty či sukne, ktoré by vám zbytočne zdeformovali postavu. Skvelým tipom je, ak si opasok nezapnete tak, ako sa má nosiť, ale namiesto toho si ho zviažete na nedbalý uzol. Budete sa cítiť a aj pôsobiť uvoľnenejšie.

Tradične netradičné

Aj Parížanky nosia rifľovinu. Možno nie tak často ako my, ale predsa. Na tomto vzhľade je najjednoduchšie to, že všetko, čo potrebujete, máte pravdepodobne v skrini. Zvoliť môžete rôzne druhy rifľoviny – od svetlej cez tmavomodrú klasiku až po základnú čiernu.

Vyberajte si strih nohavíc podľa svojej postavy – nie všetko, čo je trendy, musí sedieť každému. Potom už postačí len skombinovať základný kúsok s tričkom alebo svetrom. Následne doplňte outfit šperkami a čižmami, no nezabudnite zvoliť vhodný zimný kabát. My jednoznačne odporúčame strih po kolená.

Prehľad top kúpeľov a wellness na Slovensku: Čítajte viac!

Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame