Vedeli ste, že aj vy môžete do vesmíru poslať pohľadnicu? Originálny projekt má fantastickú myšlienku

raketa ide do vesmíru

Do vesmíru môžete poslať pohľadnicu aj vy (Zdroj: Freepik/Alones)

Slováci môžu raketou New Shepard poslať pohľadnice do vesmíru. Pri opätovnom pristátí na Zemi budú označené pečiatkou Letelo do vesmíru (po anglicky Flown to Space) a doručené naspäť odosielateľom na Slovensku. Iniciatíva Vesmírna pošta potrvá do 6. februára 2022 alebo do naplnenia kapacít.

Poslaním americkej nadácie Club for the Future spoločnosti Blue Origin je inšpirovať budúce generácie, aby sa venovali kariére v oblasti vedy, technológií, inžinierstva a matematiky a podieľali sa tak na budúcnosti ľudstva vo vesmíre. Otázka, na ktorú organizátori hľadajú odpoveď, znie Prečo Zem potrebuje vesmír?.

„Nápady môžete napísať alebo nakresliť na pohľadnicu a zaslať ju organizácii Club for the Future. Raketa New Shepard spoločnosti Blue Origin pohľadnicu následne vynesie do vesmíru,“ píše sa v pokynoch na stránke spacegeneration.org/vesmirna-posta. Kapsula s pohľadnicami sa na hranici vesmíru oddelí od rakety a postupne klesne na Zem padákom. Následne pohľadnice vyberú, označia pečiatkou Flown to Space a zašlú späť majiteľovi.
Zdroj: plnielanu.sk, TASR
Odporúčame