Poznáme päť najzbytočnejších kuchynských pomocníkov všetkých čias: Máte ich doma aj vy?

Popkornovač

Zoznam zbytočných kuchynských pomocníkov sa môže, samozrejme, v rôznych domácnostiach líšiť (Zdroj: GettyImages)

Z času na čas sa stane, že si zadovážime domov nejakého pomocníka s presvedčením, že sa nám určite zíde. Alebo ho dostaneme na sviatok či pod vianočný stromček. Nakoniec ho použijeme možno jeden- až dvakrát a zistíme, že je jednoducho nepotrebný a zaberá nám miesto v domácnosti. Zostavili sme pre vás rebríček TOP zbytočných kuchynských pomocníkov. Pred ich kúpou je teda vhodné položiť si otázku, či ich naozaj potrebujete.

Nepochopený varič vajec

Na trhu nájdete vajíčkovary rôznych dizajnov. Fungujú jednoducho, stačí do nich vložíť vajíčka a uvariť. Ich pridaná hodnota? Žiadna. Dokážu to, čo aj obyčajný hrniec s vodou. Cena za takúto „vychytávku“ sa navyše pohybuje aj okolo 20 až 30 eur. Takto uvarené vajíčka sa však chuťou nelíšia od vajec varených klasickým spôsobom.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ECG electro CZ (@ecg.cz)

Zbytočný popcornovač

Dať si chutný popcorn pri dobrom filme sa dá aj bez toho, aby ste navštívili kino. Niekto si však kedysi povedal, že by bolo skvelé, vymyslieť takzvaný popcornovač. Jeho úlohou je vyrobiť vám popcorn a obhajuje sa tým, že k tomu nepotrebuje žiaden olej navyše. Pobavilo nás, keď sme medzi vymenovanými benefitmi tohto prístroja našli aj informáciu, že popcorn pripraví už za 2 až 4 minúty. Nevieme ako pre vás, ale za nás je toto rozhodne zbytočnosť v kuchyni číslo 2!

Sezónny zmrzlinovač

Znie to síce lákavo, vyrobiť si doma vlastnú zmrzlinu, ale ruku na srdce, komu by sa to chcelo robiť? A ako často by ste tento prístroj počas leta asi vytiahli zo skrinky? Nie je predsa nič lepšie, ako si spolu s rodinou zájsť na zmrzlinu a skombinovať to aj s prechádzkou či výletom! Zmrzlinovač či výrobník zmrzliny má v našom rebríčku jednoznačne miesto v TOP trojke najzbytočnejších kuchynských spotrebičov.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa SageCZ (@sage_cz)

Staromódny ryžovar

Ryžovar alebo varič ryže, zažil pred niekoľkými rokmi svoj boom. Odvtedy však ubehlo veľa času a mnoho ľudí pochopilo, že ryža sa dá uvariť aj bez neho. Ryžovar je zbytočne drahý, zaberá drahocenné miesto na kuchynskej linke  či v skrinke a ani nevyzerá vábne. Túto pomôcku odporúčame iba začínajúcim kuchárom. Avšak sme presvedčení, že výborná ryža sa dá pripraviť aj bez neho.

Objemná fritéza

Uznávame, že tento kuchynský pomocník dokáže urýchliť čas. Na druhej strane má viac negatív ako plusov. Spotrebuje obrovské množstvo oleja, zavadzia a ľahko sa dá nahradiť klasickým vysmážaním, prípadne zdravším pečením v rúre. Ak už potrebujete fritézu, tak radšej starý model nahraďte modernou teplovzdušnou verziou. Spomeniete si na nás zakaždým, keď raz za dlhý čas tento prístroj vytiahnete na denné svetlo.


Zdroj: plnielanu.sk
Odporúčame