Pracujúca mama: Ako zvládnuť stres a viac si užívať život!

Matka

photl.com

Ako rodičia chceme urobiť všetko pre to, aby boli naše deti šťastné. Dúfame, že sme ich vychovali tak, aby mohli viesť zmysluplný život a boli dobrými ľuďmi. V súčasnosti sú však mnohí rodičia, a najmä pracujúce matky, vystavené väčšiemu tlaku ako kedysi. Niekedy sú stratené a jednoducho si nevedia určiť priority. A aj napriek tomu, že sa usilujú byť úžasnými matkami, vynikajúcimi pracovníčkami, skvelými partnerkami, musia si priznať, že nemôžu byť dokonalé stále a vo všetkom.

Mamičky majú v dnešnej dobe jedinečnú príležitosť nájsť si lákavé a flexibilné zamestnanie. Niekedy sa môže zdať, že realizovať sa v práci a robiť kariéru je niečo ako zúčastniť sa bojového výcviku na prežitie, ale na druhej strane vás práca veľakrát zavedie na miesta, o ktorých ste ani nesnívali. Samozrejme, len ak sa na tejto dlhej ceste nebudete báť požiadať o pomoc a prijať ju. Na to sú ústretoví zamestnávatelia, či iné pracujúce mamy, ktoré to už prežili. Majú múdrosť, nadhľad a poznajú triky, ktoré nájdete aj vy v knihe Pracujúca mama – návod na prežitie.

Ak sa vás niekto opýta na rozhodnutie byť pracujúcou mamičkou, je dobré, ak máte pripravenú odpoveď, napríklad: „Prečo by som mala vychovávať svoje deti, keď to môže robiť niekto iný?“ Takáto odpoveď umlčí aj tých najdrsnejších kritikov. Príliš bezočivé? Tak ak sa vás najbližšie niekto spýta, ako môžete pracovať mimo domu, keď máte malé dieťa, skúste túto úprimnú (ale stále dostatočne dramatickú) odpoveď: „Pracujem, aby moje dieťa malo domov.“ Počkajte, kým to poslucháč strávi, a pokračujte: „Pracujem aj preto, že ma to napĺňa a zároveň chcem byť pozitívnym vzorom pre svoje deti.“


Mohlo by vás zaujímať: Kariéra profesionálneho rodiča: Zlákala by aj vás?


Niektoré ženy považujú kritiku iných za národný šport. Nikoho nie je nič do toho, prečo ste sa rozhodli pracovať. Je to vaše rozhodnutie a hotovo.

Kniha Pracujúca mama – návod na prežitie od Suzanne Riss a Teresy Palagano je zaujímavým návodom na to, ako zvládať stres a zároveň si trošku viac vychutnávať život. Ponúka množstvo rád, návodov a tipov ako prežiť a ako si zachovať zdravý rozum doma aj v práci, keď máte malé deti. Kniha vám ukáže ako zvládnuť aj tehotenstvo a prvé problémy, ktoré s tým v práci vznikajú. Pracujúca mama – návod na prežitie vás inšpiruje a pomôže nájsť východisko a humor v situáciách, v ktorých by ste sa inak najradšej schovali do myšacej diery.

„Každá mama robí asi tisíc vecí naraz. Nájdite si čas a urobte ešte jednu. Prečítajte si tento vtipný, milý a empatický návod. Pomôže Vám určiť si priority a zvládať s úsmevom zamestnanie aj rodinu.“ Aline Brosh McKenna, scenáristka filmu Diabol nosí Pradu

Kniha Pracujúca mama – návod na prežitie sa nachádza v ponuke internetového obchodu iPark.sk>>

Zdroj: photl.com, photl.com, PR článok
Odporúčame