Pravdivý príbeh: Dcéra predstiera, že má priateľa, kryje mu chrbát pred rodičmi

Žena

thinkstockphotos.com

Vždy som dúfala, že po boku mojej dcéry uvidím niekoho rovnako šikovného ako ona sama. Janka bola na seba vždy prísna, veľmi disciplinovaná a cieľavedomá. Myslela som, že taký bude aj jej partner. Čakala som lekára, možno právnika alebo pokojne aj nejakého miestneho politika.

Keď mi dcéra nakoniec predstavila svojho milého, ani som nebola prekvapená. Bol to jej dlhoročný kamarát. Tomáš pracoval ako softvérový inžinier. Síce som tomu nerozumela, ale keď mi Janka prezradila, koľko zarába, rozumieť som nepotrebovala. Janka so svojimi dvoma vysokými školami za Tomášom nijako nezaostávala. Pracovala ešte popri škole a dlhá prax a vzdelanie jej otvárali nové a vyššie pozície. Spolu vyzerali dokonale. Obaja vysokí, štíhli, so zmyslom pre obliekanie. Keď som ich videla, pripadali mi ako vystrihnutí z módneho magazínu.

Janka s Tomášom randila vyše roka a ja som bola zvedavá, kedy mi dcéra povie, že sa k nemu sťahuje. Vek už na to mala a Tomáš navyše býval sám v trojizbovom byte. Janka sa ale do spoločného bývania nehrnula. Uvedomila som si, že za ten čas, čo sú spolu, neboli nikdy ani sami na dovolenke. Spolu s odmietavým postojom k spoločnému bývaniu som začala pochybovať, či ten vzťah jeden alebo druhý vôbec berie vážne.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Dcéra podvádzala priateľa, má dieťa s leňochom


Snažila som sa od dcéry zistiť, či je s Tomášom šťastná. Vždy nerada rozprávala o svojich citoch. Prekvapilo ma, keď mi povedala, ako to s jej vzťahom naozaj je. Tomáš je gej. Celé to divadlo s randením hrali len kvôli jeho rodičom, pretože na neho neustále tlačili, kedy už bude mať frajerku.

Jeho otec bol vojak, ten by neprežil, že jeho jediný syn nemá o opačné pohlavie záujem. Ako prvé by mu zobral byt a hneď na to s ním prerušil všetky styky. Janka s Tomášom sa teda dohodli, že budú vystupovať ako pár. Mne dcéra nechcela nič povedať, pretože si myslela, že sa pred jeho rodičmi prerieknem.

Nevedela som, ako mám s touto informáciou naložiť. Tomášovu mamu som poznala, vídavali sme sa občas na aerobiku. Keď som o tomto tajomstve nevedela, nerobilo mi problém prehodiť pár slov aj o našich deťoch. Od tohto momentu som sa ale vždy cítila trápne. Navyše som nevedela, dokedy chce Janka a najmä Tomáš s týmto divadlom pokračovať.

Janka tvrdila, že je Tomášovi zaviazaná, pretože jej dohodil jej prvú serióznu prácu. Navyše slúžil ako skvelá zámienka, keď sa okolo nej točil na diskotéke niekto, o koho nemala záujem. Stačilo povedať, je mi ľúto, som tu s partnerom a potenciálny nápadník nemal proti dvojmetrovému Tomášovi šancu.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Problém nastal, keď sa Janke niekto naozaj páčil. Bolo to aj v čase, keď mi povedala pravdu o nej a Tomášovi. Bola smutná, stalo sa to už druhýkrát. Tentoraz sa zahľadela do kolegu, ale jeho pozvanie na rande odmietla. Tomáš ju ukecal, nech to ešte chvíľu vydrží. Vraj chce povedať rodičom pravdu, ale vidí, že ešte nie sú na ňu pripravení.

A tak moja dcéra kryje svojmu priateľovi chrbát. Ja jej do toho hovoriť nebudem. Podľa mňa zahadzuje šance na lásku kvôli niekoho zbabelosti. Ona tvrdí, že frajera si nájde vždy, pravého kamaráta však ťažko.

Aj ja si myslím, že z Janky a Tomáša by bol pekný párik. Bude si však musieť počkať na niekoho, s kým nebude musieť hrať divadlo. Možno to nebude ani žiaden právnik alebo doktor, na tom mi už viac nezáleží.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, NM
Odporúčame