Pravdivý príbeh: Mama prepadla plastikám – a vyzerá lepšie ako zamlada!

Žena

thinkstockphotos.com

Na svojej mame som obdivovala, ako nás vychovala, jej dobrotu a láskavé srdce. Čo som nechápala, bol jej vzťah k nášmu otcovi. Ich manželstvo bolo nefunkčné, nešťastné. Pre otca bola mama len kuchárkou, upratovačkou a pomocnicou v domácnosti. Keď si chcela popri starostlivosti o nás dokončiť vysokú školu, otec ju vysmial. Na čo by jej to bolo, hrncom a sporáku nevadí, že je bez titulu. Aspoň sa pri nej nebudú cítiť menejcenné, uťahoval si.

Mama sa rozviesť nikdy nechcela. Kompletná rodina bola pre ňu alfou a omegou. Ja so sestrami by sme boli najradšej bývali len s ňou. To, čo som takmer každý deň videla doma, ako otec zosmiešňuje mamine sny a plány, vyústilo v presvedčenie, že ja si za tými svojimi pôjdem stoj čo stoj.

Mojím najhlavnejším cieľom bolo nájsť si dobré uplatnenie. Nech sa môžem postaviť na vlastné nohy a začať si organizovať život podľa seba. Začínala som ako telefonistka, ktorá sa po pár rokoch dostala na pozíciu v strednom manažmente. Vyššie sa ísť nedalo. Vedenie bolo zo zahraničia, tie miesta si strážili. Bola som sama so sebou spokojná, i keď v robote to boli samé stresy. Chcela som byť zadobre s každým, podriadenými i šéfstvom, ale v reáli to bolo nemožné. Tlaky zhora, termíny, zodpovednosť za zamestnancov, to všetko sa mi pomaly začínalo odrážať na tvári. Vyzerala som o desať rokov staršia, vrásky boli oveľa viditeľnejšie.

Keď som stretla v meste svoju bývalú spolužiačku, nevedela som vynadívať na jej bezchybnú hladkú pokožku. Nedalo mi to a spýtala som sa jej, ako to robí. Prezradila mi bez ostychu, že za svoju vizáž ďakuje šikovným rukám doktorov.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Mame asi šibe – najskôr mladší milenec, teraz sex na jednu noc


Nasadila mi chrobáka do hlavy a po niekoľkých týždňoch porovnávania pre a proti som si vypýtala kontakt a objednala sa na malú skrášľovaciu procedúru. S výsledkom som bola veľmi spokojná. Vedela som, že tam nie som naposledy. Všimla si to aj moja mama. Polichotila mi, že v poslednom čase vyzerám veľmi dobre. Neklamala som, čo je za tým. Skôr ma prekvapila mamina reakcia. Na svoj najbližší sviatok sa spýtala, či by som jej nemohla niečo také, ako mám aj ja zaplatiť.

Objednala som mamu na konzultácie. Následne si dohodla termín na odstránenie vrások na čele a okolo očí. Mama bola svojím novým výzorom nadšená. Nebolo to nič umelé, práve naopak. Pôsobila veľmi prirodzene a aj jej sebavedomie vzrástlo o sto dvadsať percent. Niekto by si poklepal po čele, na čo sú starej babe plastické operácie. Moja mama však začínala po tom, ako ovdovela opäť žiť. A ak boli botox, hyalurónka a chemický píling to, čo ju robilo spokojnou, nech. Týmto zákrokom sa to totiž neskončilo. Na každý sviatok si niečo objednala. Našťastie spolu so sestrami som to nemala problém zaplatiť.


Mohlo by vás zaujať: Inšpiratívny príbeh zlatého slovenského paralympionika: Ako prvý v histórii zabojuje s dvojnožcami


Chceli sme len vedieť, či sa dáva skrášľovať pre seba alebo je v tom aj niekto ďalší. V tomto mala mama jasno. Robí to pre svoj dobrý pocit. Komplimenty od opačného pohlavia ju samozrejme tešili tiež. O to viac, že od nášho otca sa jej ich nedostávalo a nebola na ne zvyknutá.

Bola som si takmer istá, že si mama skôr či neskôr niekoho nájde. V jej veku sa z nej stala fešanda, ktorá mohla byť inšpiráciou aj pre oveľa mladšie dámy. Keď mi mama prezradila, že sa prihlásila na zoznamku, vo svojom názore som sa len utvrdila. Mama nás ale všetkých vyviedla z omylu. Lichotenie nápadníkov lichotí, ale tým sa to u nej končí. Jedno manželstvo jej stačilo.

Blížia sa Vianoce a mama si ako inak vypýtala nový zákrok, úpravu viečok. Ide o trocha väčší zásah do tela. Sestry mali dilemu, či to už nie je príliš. Ja som ich napokon prehovorila. Mama sa pre nás vždy obetovala a je to naša povinnosť jej teraz splácať tým, čo ju robí šťastnou a spokojnou. Má to aj ďalšiu výhodu. Keď už  budem mať aj ja vek na niečo podobné, budem aspoň vedieť ako to prebieha a čo mám čakať.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, DP
Odporúčame